Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

TP-Link Extender Nasıl Kurulur ve Sıfırlanır

TP-Link Extender Nasıl Kurulur ve Sıfırlanır, Teknoloji, internet cihazları, çevrimiçi uygulamalar ve diğer güncel ve yenilikçi araçlar insanların hayatlarına yararlı ve faydalar getirse de, kullanıcıları için bazı sorun ve zorluklara neden olabilmektedir. Örneğin, TP-LINK genişletici kullanıcıları, cihazlarının şifresi veya yönetici ayarlarıyla ilgili bir sorunla karşı karşıyadır ve tp link genişleticiyi fabrika ayarlarına sıfırlamaları gerekir . Peki bu nasıl mümkün olabilir?  Genişletici ayarınızın sizden bir şifre girmenizi istediğini ve bunu birkaç kez denediğinizi ancak şifrenizin kabul edilmediğini düşünün. Bu durumda genişleticinizi sıfırlayacaksınız. TP-LINK genişleticinizi kolayca ve hemen sıfırlama konusunda daha fazla bilgi ve ayrıntı vermek için buradayız . Daha fazla veri için bizimle kalın.  

 

TP-LINK genişletici kurulumu 

Güncellenmiş bir cihazı veya aracı ayarlamak birçok kullanıcı ve müşteri için zordur. Bazen teknolojik veya çevrimiçi cihazların talimat ve kılavuzlarını kullanmak için kılavuzlara ve daha ayrıntılı bilgilere ihtiyaç duyarlar. 

TP-LINK genişletici bu değerli dijital cihazlardan biridir. Ancak bu teknolojik cihazın kurulumu ve erişimde bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Kullanıcılar bazen TP-LINK genişletici kurulumunun ilk adımlarında sorun yaşayabilirler. 

Oturum açamamanızın nedeninin akıllı telefonunuzun ağa bağlanmaması (internet erişimi olmaması) olduğunu lütfen unutmayın. TP-LINK genişleticide oturum açmak veya TP-LINK kimliğinizi oluşturmak için internet erişiminizin olması gerekir . Genel olarak internet bağlantısı kurmanız ve TP-LINK hesabınıza kolayca giriş yapmanız gerekmektedir. 

Bir diğer sorun ise aktivasyon e-postalarının alınmasıyla ilgili. Bazı müşteriler onay veya aktivasyon e-postaları ve bildirimleri almazlar, bu nedenle TP-LINK genişleticinin sorun giderme bölümüne göz atmaları gerekir. Yönlendirici ve erişim noktası, TP-LINK genişleticiye bağlanmak için çok önemlidir. 

TP-link genişletici kurulumuyla ilgili mevcut zorlukların ve sorunların yanı sıra , TP-link WiFi menzil genişleticinin nasıl kurulacağını bilmek de iyidir. Genişleticinizi kurup kurmadan önce genişleticinizi metrekare olarak ne kadar kaplayabileceğini kontrol edin.

Bu genişleticiler herhangi bir WiFi yönlendirici ağ geçidi veya erişim noktasıyla uyumludur. Ayrıca WiFi ölü bölgesini ortadan kaldırabilir ve Ethernet bağlantı noktası aracılığıyla kablolu cihazlar gibi herhangi bir cihazda gecikmesiz iletişimin keyfini çıkarmanıza olanak tanır. 

Bu genişleticiler, standart genişleticilere kıyasla gelişmiş menzil için tek bantlı, çift bantlı, güçlü antenler ve memo teknolojisiyle sizin için mevcuttur. 

Üstelik tüm WiFi genişleticiler, hızı doğrudan artırmadan WiFi kapsama alanını artırabilir veya geliştirebilir. Bazı durumlarda sinyal güvenilirliğinin arttırılması genel verimi etkileyebilir. 

Edinilen bilgiye göre Wi-Fi kaynağı evinizin bazı bölgelerine kadar uzanabiliyor. Bu cihaz, mevcut WiFi koleksiyonlarındaki kablosuz sinyalleri kullanmanıza ve sinyalleri mümkün olduğunca hızlı bir şekilde yeniden dağıtmanıza yardımcı olur. 

Cihazı yapılandırmanın farklı yöntemleri vardır. İlk yöntem WPS butonu aracılığıyla mümkündür. Mevcut yönlendiricilerin çoğunda WPS düğmesi işlevleri bulunur. Cihazı Tether uygulaması aracılığıyla yapılandırmak da mümkündür.     

 

Daha Fazla Makale : Icsee Kamera Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

 

TP bağlantı genişleticiyi nasıl kurarsınız? 

Modern ve teknolojik bir dünyada yaşadığımıza göre daha konforlu bir yaşam için güvenilir akıllı cihazlar kullanmanın zamanı geldi. Bu benzersiz ve kullanışlı akıllı cihazlardan biri de WiFi genişleticidir. 

Birleşik Krallık pazarında genişleticiler için çeşitli markalar mevcut olduğundan doğru ve en uygun olanı seçmek zor olabilir. Toplanan bilgilere ve kullanıcıların görüşlerine göre TP-link genişletici, Birleşik Krallık pazarında mevcut en iyi ve en pratik genişleticilerden biridir.

TP-link genişleticinin kurulum süreci hakkında endişelenmeyin. Bu o kadar kolaydır ki, bunu yalnızca mevcut yönergelerin yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz TP bağlantı genişleticisini kurmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir: 

 Genişleticinizi bir elektrik prizine takın (genişleticinin yönlendiricinizin yanında olması gerektiğini unutmayın).
 Güç LED’i sürekli yanana kadar bekleyin
 Yönlendiricinizdeki WPS düğmesine basın
 Genişleticinizdeki WPS anahtarına basın ve 1 saniye basılı tutun. (Bu adımda LED’in yanıp sönme durumundan sabit duruma geçmesi gerekir. Bu işlem bağlantının başarılı olduğunu gösterir.)
 Genişleticinizin yerini değiştirin (daha iyi bir sonuç için, genişleticiyi yönlendiriciniz ile Wi-Fi yavaş bölgesi arasındaki orta noktaya takmak iyidir. Ayrıca genişleticiyi açık, engelsiz bir siteye yerleştirmeniz gerekir. Ayrıca, genişleticiyi açık, engelsiz bir yere yerleştirmeniz gerekir. genişleticiyi büyük cihazlardan uzağa yerleştirin.)
 Sinyal LED’ini kontrol edin (yönlendiriciye ne çok yakın ne de çok uzak olun. Uzak olmak sinyalinizi zayıflatır)   

Genişleticiniz çift bantlı bir yönlendiriciye bağlanıyorsa, yönlendirici bandına bağlanmak için WPS işlemini tekrarlayın. Genişletilmiş bir ağ adı ve şifresini seçerken dikkatli olun.

Video Anlatım

WPS yöntemini kullanarak bir TP bağlantı genişleticiyi nasıl kurarsınız?

Yazımızın bu bölümünde WPS yöntemini kullanarak TP link genişleticinizi nasıl kuracağınızı anlatacağız. Başlamak için aşağıdaki adımları takip etmek daha iyidir:

 Genişleticinizi yönlendiricinin yakınındaki bir elektrik prizine takın (kurulumu tamamladıktan sonra genişleticinin yerini değiştirebilirsiniz)
 Devam etmeden önce güç LED’inin sürekli yanmasını bekleyin
 Güç LED’i sabit yandığında yönlendiricideki WPS anahtarına basın
 WPS LED’inin yanıp söndüğünden emin olun
 2 dakika içinde genişleticideki WPS anahtarını zorlayın. (Bazılarında 2 kablosuz ağ bulunur. Çift bant genişleticinin kurulumu ve ayarlanması farklıdır. Genişletici üzerindeki her iki paneli de genişletmek için bu işlemi tekrarlamanız gerekir.)
 2,4 gigahertz ve bazı modellerde 5 gigahertz için bir LED göstergesi görmelisiniz. Bu LED’ler yanıyorsa genişleticiniz başarıyla bağlanmıştır demektir
 Genişleticinizin yerini değiştirebilirsiniz (genişleticiyi benzersiz bir yere yerleştirmenizi ve genişleticinizin mükemmel bir kablosuz sinyale sahip olduğundan emin olmanızı öneririz. Genişleticinizi asla WiFi ölü bölgesine yerleştirmeyin. Ayrıca genişleticiyi, yönlendiricinin ortasındaki mesafeye koymak da iyidir. hizmete ihtiyaç duyduğunuz bir alan)
 Genişleticiniz yerine oturduğunda bağlanmasını bekleyebilir misiniz?
 İyi bir konuma kurup kurmadığınızı belirlemek için sinyal göstergesine bakın

 

TP-link genişletici nasıl kullanılır?

Bu benzersiz cihazın adından da anlaşılacağı gibi WiFi sinyalinizi evinizin geneline genişletebilirsiniz. TP-link genişletici, İngiltere pazarında mevcut olan çeşitli alternatiflerden biridir.

Müşterilerin incelemelerine ve yorumlarına göre, TP bağlantı genişletici, evinizdeki WiFi ağını genişletmek için daha ucuz, teknik açıdan bilgili bir cihazdır.

Böylece çift bantta kullanılabilen ve Ethernet bağlantı noktasına sahip olan TP bağlantısını alabilirsiniz. Kutuyu açıp gerçek cihazı alabilirsiniz. Üstelik bu genişleticilerin antenleri ve ışıkları var.

Işıklar gücü ve sinyali gösterir. Kurulumu doğrudan WPS ile yapmak istiyorsanız WPS butonunu kullanabilirsiniz. Birçok müşteri yapıyı web arayüzü üzerinden yapmaktadır.

Kutu içerisinde hızlı kurulum kılavuzu bulunacaktır. Genel olarak, bu TP bağlantı genişleticisine sahip olmak keyifli ve kolaydır . İlk adımlarda, onu açmanız gerekir. Ardından ağınıza bağlantı sürecini temel alarak plan yapın.

Söylediğimiz gibi birçok kullanıcı web tabanlı arayüzler kullanıyor, dolayısıyla siz de minik tablet bilgisayarınızı kullanabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar hızlı olmanız ve asla zaman kaybetmemeniz yardımcı olacaktır. İyi bir sinyal aldıktan sonra kablolu bağlantıyı test etmek de önemlidir.

Daha sonra devam edip parçaları bir sonraki sıraya koyabilirsiniz. Ayrıca kullanım ve kurulum sürecini gösteren videoları görmek de güzel. Bu cihaz, zorlu sorunlar olmadan sinyal gücüyle birlikte gelir.

Bu genişletici, yönlendirici arasındaki 2 katı ve 4 duvarı bile destekleyebilir. Ayrıca evin içinde dolaşabilir ve genişletici için en iyi konumu kontrol edebilirsiniz. WiFi yönlendiricinizin temel sinyal gücünü görmeyi unutmayın.

 

TP-link genişleticiyi yeni bir yönlendiriciye nasıl bağlarım?

Yeni bir yönlendirici mi alacaksınız? Bu nedenle TP bağlantı genişleticinizi sıfırlamanız ve ardından yeni yönlendiriciye bağlamanız gerekir. Genişleticinizin altındaki sıfırlama anahtarını fark edebilirsiniz.

 Yeterince uzun bir Ethernet’iniz varsa, enayi bağlayabileceğiniz bir Ethernet bağlantı noktasıdır. Yönlendiriciniz tamamen farklı bir WiFi ağ sistemine sahip olabilir. İlk önce ters forma takın ve ardından sıfırlayın.

Yaklaşık 15 saniye boyunca itin ve bastırın, ardından dışarı çekin. Daha sonra yanıp sönecek. Yanıp sönmeyi bıraktığında yönlendiriciye gelebilirsiniz. Yönlendiricinin altındaki WPS anahtarına basabilirsiniz.

Her kablonun ve bağlantının uygun olduğundan emin olun. İşlemi yaptığınızda WiFi genişleticinin yanıp sönmesi durur; 2 dakika sürebilir. Şimdi geri dönüp küçük bir flaş oluşana kadar düğmeye basmanın zamanı geldi.

 Tekrar genişleticinize gelin ve küçük kareyi itin. Bu adımda genişleticiniz yeni yönlendiricinize bağlanır. Etkilenmesi biraz zaman alabilir. Kesintisiz yeşili de beklemeniz faydalı olacaktır.

Yeşil ışık yandığında genişleticinizi yeni yönlendiriciye bağladığınız için kendinizle gurur duymalısınız. Bu meydana geldiğinde, onu prizden çıkarabilir ve yeni yönlendiriciye yakın bir yer bulmaya çalışabilirsiniz.

Tüm ışıklar zamanla yeşile döner. Son adım olarak istediğiniz prize takabilirsiniz. Genişleticiyi taşırken dikkatli olun çünkü düşebilir ve cihazınıza zarar verebilirsiniz.

Konumu değiştirdikten sonra ateşlenmesi biraz zaman alabilir. Bu yüzden tüm ışıkların tekrar yanmasını beklemeniz gerekiyor.

 

TP-link genişletici hatasını çözerek daha hızlı internet elde edin

WiFi genişleticiniz varsa onu doğru kullanmanız gerekebilir. En iyi ve en popüler TP bağlantı genişleticiyi seçmeli ve onu kılavuzdaki yönergelere göre kullanmalısınız. Bazı satıcılar size genişletici yerine WiFi tekrarlayıcı satabilir. 

Bu cihazlar aynı göründükleri için birbirleri gibi çalışmaları gerektiğini düşünebilirsiniz. TP-link genişleticinin, bulunmadığı yerlerde size daha iyi WiFi alanları sağlayabilecek cihaz olduğunu unutmayın. Ancak bu cihaz bir WiFi tekrarlayıcıdan biraz farklıdır. 

Bu faydalı cihaz için doğru üretici firmayı seçerken de dikkatli olmalısınız. Bazı şirketler bu terimi birbirinin yerine kullanıyor. En hızlı internet için WiFi tekrarlayıcılar ve genişleticiler hakkında yeterli bilgi almanızı öneririz. 

Çok fazla para harcadığınız için ürünü satın almadan önce seçenekleri kontrol etmenizde fayda var. Hem genişleticinin hem de tekrarlayıcının arkasındaki fikir aynıdır. Hiçbirinin olmadığı yerde WiFi alırsınız. 

Bununla birlikte, her ikisi de bu konuyu biraz farklı şekilde ele alıyor ve bu, her biri hakkında yeterli bilgi edinmek için hayati önem taşıyor. Bir TP link WiFi genişleticinin etkili olabilmesi için, bir LAN kablosu aracılığıyla yönlendiricinize bağlanması gerekir. 

İnsanlar genellikle doğru işlemi yapmazlar ve yanlış anlarlar. Hızlı ve güvenilir internet almanızı sağlayan karmaşık bir bağlantıdır. WiFi genişletici size o altın internet WiFi hızlarını verir.  

Genişletici bir WiFi erişim noktası haline gelir. Genellikle bir WiFi genişletici, WiFi’de bir uzantı adına sahip olan kendi WiFi ağlarını taşır; bu nedenle, WiFi bağlantısını almaya çalıştığınız odada olduğunuzda cihazlarınıza genişleticiye bağlanmalarını söylemeniz gerekir. 

Öte yandan, bir WiFi tekrarlayıcı genellikle LAN kablosuyla bağlanamaz. Mevcut WiFi sinyallerinizi alır ve bunları iletir veya yeniden yayınlar.

 

TP-Link Extender Nasıl Kurulur ve Sıfırlanır

 

TP LINK genişletici nasıl sıfırlanır?

TP-LINK genişleticinizle ilgili bir sorununuz mu var ve tp link genişleticiyi nasıl sıfırlayacağınızı biliyor musunuz ? Raporlara göre TP-LINK genişleticinin kullanımında sorun yaşanıyor. Sizden şifreyi girmenizi isteyecek ancak birkaç kez doğru şifrenizi kabul etmedi.

Müşteriler veya kullanıcılar doğru şifreyi girerken yanlış şifre hatalarıyla karşı karşıya kalıyorlar. Bu nedenle TP-LINK genişleticilerini sıfırlamaları gerekiyor. Soru, TP bağlantı genişleticinizin fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin nasıl gerçekleştirileceğidir .

Bu soruya cevap vermenin 2 doğru ve pratik yolu var. Soruna göre çözüm değişebilir. Adımları bildiğiniz ve buna göre uyguladığınız takdirde TP-LINK genişleticiyi sıfırlamanın kolay ve mümkün bir işlem olabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca tp link powerline kurulumunu  buradan  okuyabilirsiniz  .

Şifrenizi tekrar deneyip yanlış şifre hatasıyla karşılaşmanın sıkıcı ve yorucu olacağını biliyoruz, bu yüzden bu sorunu hemen ve etkili bir şekilde çözmenin 2 yolundan bahsedeceğiz. Sadece aşağıdaki yolları dikkate almanız ve adımları sıkı bir şekilde uygulamanız yeterlidir. 

AC750 Mesh Wi-Fi Menzil Genişletici

Düğmeyi sıfırlayarak TP-LINK genişleticinizi sıfırlama   

Hiç internet modeminizin veya akıllı telefonunuzun fabrikasına sıfırladınız mı? Çoğu sıfırlama prosedürü bir sıfırlama düğmesiyle başlar. TP-LINK genişletici de bu sıfırlanabilir teknolojik cihazlardan biridir. Sorununuz ne olursa olsun, tp link genişleticiyi fabrika ayarlarına sıfırlamak kolaydır.

Ayrıca, TP-LINK genişleticinizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için bir yapılandırma kılavuzundan ve temel ipuçlarından yararlanabilirsiniz . TP-LINK genişleticiyi hızlı ve kolay bir şekilde sıfırlamak için sıfırlama düğmesi yolundan ayrıntılı adımlarla bahsedeceğiz. Lütfen bu prosedürlerden birini deneyin; Yardımcı ipuçlarımız ve adımlarımızın yardımıyla teknik sorununuzu hızlı bir şekilde çözebileceğinizi umuyoruz: 

 Sıfırlama düğmesini 5 saniye veya daha uzun süre basılı tutun (WiFi LED’i sarı renkte yanıp söndüğünde)
 Uygulama yapılandırma prosedürünü başlatmaya başlayın
 Ayarı fabrika varsayılanına çevirin
 Genişleticinizi elektrik prizine takın
 Genişleticinin güç ışığı ön konumda sabit olmalıdır
 Genişleticinin güç ışığı kapalıysa güç düğmesine basın. (güç düğmesi genişleticinin yanındadır)
 Bir iğne deliği alın
 İğne deliğini sıfırlama düğmesine yerleştirin (sıfırlama düğmesi genişleticinin yanındadır)
 Pimi taktıktan sonra sıfırlama düğmesini basılı tutun
 Tüm gösterge ışıkları aynı anda yanana kadar basılı tutun
 Ayarlara gidin ve kontrol edin
 Fabrika ayarlarına sıfırlamanın doğru şekilde gerçekleştirildiği anlamına gelen varsayılan ayarları kullanacaksınız

Genişleticinizi fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kolay yoluydu, ancak bazen sıfırlama düğmesi çözümünü denersiniz ancak yine de sorunla karşılaşırsınız. Ne yapabilirsin? Bir sonraki bölümde görebileceğiniz gibi TP-LINK genişleticinizi fabrika ayarlarına sıfırlamanın başka bir yolu olacaktır .

 

TP-LINK genişleticinizi ayarlayarak sıfırlama  

TP-LINK genişleticinizi sıfırlama düğmesini kullanarak fabrika ayarlarına sıfırladıysanız ve hala sorunla karşılaşıyorsanız, başka bir yol olacaktır. Önceki yönteme göre daha karmaşık olabilir ama daha başarılı olabilir. TP bağlantı genişleticinizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz: 

 TP-LINK genişletici web arayüzüne gidin
 Web tabanlı oturum açmaya bakın
 Yönetim sayfasına gidin
 Gelişmiş’i tıklayın
 Sistem araçlarını seçin
 Yedekle ve geri yükle’yi tıklayın
 Fabrika varsayılanını geri yüklemeye basın
 Genişleticinin yeniden başlatılmasını bekleyin; fabrika varsayılan ayarlarıyla karşılaşacaksınız

Bu fabrika ayarlarına sıfırlama işleminde yönlendiricinin gücünden emin olmalısınız. Genişletici, sıfırlamadan önce açık olmalıdır. TP-LINK genişletici şifresinin yanı sıra , satın aldığınız genişleticinin alt etiketinde TP-LINK genişleticinizin IP adresini veya alan adını da bulabilirsiniz.

 

Bir TP link WiFi genişleticiyi fabrika varsayılanlarına döndürmek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz . Bir TP bağlantısını satmak, vermek veya hizmetten çıkarmak için fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini kullanabilirsiniz.

Doğru yapılandırılmadığından şüpheleniyorsanız genişleticiyi fabrika ayarlarına sıfırlamayı da düşünebilirsiniz. Toplanan bilgilere göre çoğu kullanıcı ve müşteri, sıfırlama düğmesi aracılığıyla fabrika ayarlarına sıfırlamayı tercih ediyor. 

Bu akıllı cihaz, genişleticinin alt tarafında bulunabilen fiziksel bir sıfırlama anahtarına sahiptir. Bazı kullanıcılar duvar prizine takar ve genişleticiyi çalıştırır. 

Bu WiFi genişleticiler kablosuz sinyal ve 2,4 ve 5 gigahertz kanalları aktiftir. Bazı sıfırlama araçlarının yardımıyla sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Sıfırlama anahtarı genişleticinin alt kısmında yer alır. Bu nedenle, sıfırlama anahtarını 2 veya 3 saniye basılı tutmak için sıfırlama aracını kullanmanız gerekir. 

Güç gösterge ışığı dışındaki tüm gösterge ışıkları sönmeden önce menzil gösterge ışığı yeşil yanacaktır. Bu, WiFi genişleticinin fabrika ayarlarına sıfırlama döngüsünün başlangıcıdır. 

Ardından, yalnızca güç gösterge ışığının aktif hale gelmesi için yaklaşık 1 dakika beklemelisiniz. 

WiFi genişleticiniz fabrika sıfırlama döngüsünü tamamladığında, 2,4 ve 5 gigahertz gösterge ışıkları her iki kablosuz kanal gösterge ışığıyla birlikte kısa süreliğine kırmızı renkte yanıp sönecektir. 

Bu durumda genişletici çalışmayı durdurur ve ardından kablosuz ve güç gösterge ışıkları yanar. TP link genişleticiniz fabrika varsayılanlarına sıfırlandı.

 

 

 

TP bağlantı genişleticinin fabrika ayarlarına sıfırlanmasıyla ilgili bazı notlar

Gördüğünüz gibi TP link genişleticinin fabrika ayarlarına sıfırlanması karmaşık veya karmaşık bir işlem değildir. Herkes gerçekleştirilen ayarları kolayca varsayılan ayarlara değiştirebilir. Yalnızca sıfırlama düğmesine basmanız ve varsayılan ayarları kontrol etmeniz yeterlidir.

TP-LINK genişleticinin fabrika ayarlarına sıfırlanması için yapılacak ilk şey, sıfırlama düğmesine basmak için bir pin kullanmaktır. Ek olarak, sıfırlama düğmesini basılı tutmanın tam zamanlamasını da bilmeniz gerekir. TP link genişletici ışıklarının veya LED’lerinin tüm göstergeleri bir kez yanıp sönene kadar sıfırlama düğmesine basmanız gerekir .

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın ardından kullanıcının oturum açmak için varsayılan oturum açma parolasını kullanması gerekir. Başka bir konu daha vardır ve bazı müşteriler varsayılan parolayı nerede bulacağını bilemeyebilir. Her TP LINK genişletici için varsayılan oturum açma şifresi neredeyse admin’dir. Bu şifre satın alınan genişleticinin alt etiketi üzerinde bulunmaktadır.

Varsayılan Wi-Fi’niz açık ve açıksa herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacağını lütfen unutmayın. Genişleticiyi kullanmadan ve başlatmadan önce sıfırlamanız gerektiğini unutmayın. Sıfırlama düğmesinin deliği çok küçük olduğundan kürdan, iğne veya ataş kullanmanız gerekecektir. 

 

TP-LINK Extender Kurulumu ve Fabrika Ayarlarına Sıfırlama TP link Extende (2)

 

Tp link genişleticiyi fabrika ayarlarına sıfırladığınızda ne olur?

Fabrika ayarlarına sıfırlama tp link genişletici, TP-LINK genişleticinizin her ayrıntısını varsayılan ayrıntılara değiştiren donanımdan sıfırlamadır. Bu fabrika ayarlarına sıfırlamanın ardından TP-LINK genişletici cihazınız varsayılan ayarlarına dönecektir. 

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine başlamadan önce yapılandırma dosyanızdan yedekleme yapmanızı ve bilgileri yüklemenizi öneririz. Fabrika ayarlarına sıfırlama önerilmez ancak sorunu düzeltmek ve sorunu çözmek için başka seçeneğiniz yoksa önünüzdeki en iyi seçim olabilir.     

TP-LINK genişleticiyi yeni bir WiFi’ye bağlamak nasıl mümkün olabilir?

Tp link genişleticiyi neden fabrika ayarlarına sıfırladınız? TP-LINK genişleticinizi yeni bir WiFi veya kablosuz ağa bağlamak mı istediniz? Bazı kullanıcıların talimatları uygulayabilmeleri için TP-LINK genişleticilerini yeni bir WiFi’ye bağlamaları gerekebilir. 

TP-LINK genişletici kablosuz ağınızı ve bağlantınızı değiştirecekseniz , kılavuz olarak aşağıdaki adımı izlemelisiniz. TP-LINK genişleticinizi yeni bir kablosuz ağda denemenin kolay bir yolu olacaktır: 

 TP-LINK genişleticinize giriş yapın
 Özel şifreyi girin (yönetici)
 Yeni şifre oluşturduysanız yeni şifrenizi girin
 Genişletilmiş ağı seçin
 Ağ adını değiştirin

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:

 Araçlar’a tıklayın (TP-LINK genişleticinin ana ekranının altında)  
 WiFi ağ adını değiştirin

TP-LINK genişleticinizde yeni bir WiFi bağlantınız olacak. TP-LINK genişleticinin kullanıcısı ve müşterisi olarak, bu teknolojik ve dijital cihazı akıllı cep telefonunuza da kurabilirsiniz. TP-LINK genişleticinin kurulumu çok karmaşık değildir ve her kullanıcı bunu uzmanların yardımına ihtiyaç duymadan kolayca yapabilir.

Çözüm 

Makalemiz size yardımcı oldu mu? Tp link extender fabrika ayarlarına sıfırlama sorununuzu kolay süreç ve yolları göstererek çözeceğimizi umuyoruz. Fabrika ayarlarına sıfırlama gerekli değildir çünkü bu işlemin prosedürü aynı olacaktır. TP-LINK genişleticinizi neden sıfırlamak isterseniz isteyin, sıfırlama düğmesi deliğindeki bir pime basmanız gerekir. 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut