Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

24 Ocak 2018 admin 2 yorum

Starlight Kameralar: Nedir, Nasıl Çalışır

Yıldız ışıklı kameralar hakkında konuşmayı duydun mu? Oldukça yüksek teknolojiye sahip gibi geliyor ve gece görüşünde büyük bir sıçrayış gibi görünüyor, değil mi?

Bununla birlikte, Starlight Wiki’yi arayan Google saatleri veya satın alma rehberi sonrasında yıldız ışığı IP kameralarının tam olarak ne olduğu, yıldız kamerası güvenlik kameralarının nasıl çalıştığını, yıldız ışığı ile IR gece görüşü arasındaki farkın ne olduğu ve maliyet, tabii ki.

Burada, 20 yılı aşkın bir süredir endüstride olan ve yıldız kameralarının tüm özelliklerini bilen üst düzey bir donanım mühendisi olan Daniel’in, yıldız CCTV kameralarındaki en kapsamlı ve öncü bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Aylarca ‘saatlerce ve saatlerce röportaj yaparak bekledikten sonra nihayetinde elimizde olan şey var. Uzmanların, yıldız ışıklı CCTV kameralar hakkında söyledikleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki bölümleri tıklayın.

Starlight Kameralar Nelerdir

Normalde 0.01 yukarıda – Adından da anlaşılacağı gibi, starlight kameralar bile sırf yıldız ışığı zayıf aydınlatma ile nesneleri net görebiliyordu Lux Sony Starvis ve Starlight sensörleri gibi, uzman starlight standart sensörler kullanılarak,.

Bunun anlamı ne?

Aydınlatma 20 Lux’in altına düştüğünde, insan gözü pek bir şeyi tanımlayamaz. 0,01 Lüks süper gece görüşü ile birlikte yıldız ışıklı kameralar, karanlık gecelerde gözlerinizin görebileceği kadar net ve keskin görüntüler verebilir. Ve bu, “gözlerinizin göremediği şeyleri açıkça görür” anlamına gelir!

Genellikle, piyasada bulunan iki tür yıldız kamerası bulacaksınız: siyah beyaz görüntülerle yüksek netlikte kayıt yapan kamera ve gün ışığında normalde gözlerinizin görebileceği gibi renkli görüntüler üreten kamera. Anahtar CCTV kameranın kullandığı sensörde yatıyor.

Starlight Gece Görüş Kameraları Nasıl Çalışır

Yıldız ışığı standart sensörü tıpkı gözlerinizin ortam ışığına karşı hassas olan retinasına benzemektedir ve görüntü kalitesi kamera merceğiyle birlikte sensörün ne kadar ışık kullanabileceği ile belirlenir.

Ve bu nedenle, güvenlik kameralarının çoğunun karanlık gecelerde yüksek kalitede görüntü kalması bir zorluk haline geliyor – Sensör yalnızca “yıldız ışığı” ile net görüntüler nasıl üretebilir?

Starlight kamera teknolojisi, daha büyük ve son derece hassas sensörleri, geniş diyaframı kullanır ve insan gözleri bir şeyi tanımlayamadığında bile keskin tek renkli / renkli görüntüler için yeterli ışık toplamak için deklanşör hızını düşürür. Bu yüzden, yıldız kamerası karanlıkta, gözleriniz için bile zor olduğunda bile görebilirsiniz.

Bir su musluğundan su topladığınızı düşünün, musluğu daha büyük bir kapla daha uzun süre açarsanız kesinlikle daha fazla alırsınız.

Starlight Kameralar

IR ve Starlight Gece Görüşü Arasındaki Fark Nedir?

Bu iki kamera türü, görüntü üretme, gece görüşü mesafesi ve görüntü renkleri açısından esasen farklıdır. Aslında, yıldız kameraları her turda kazanır.

Yukarıda belirttiğim gibi, yıldız ışıklı kameralar, özel sensörlerle üstün görüntüler üretmek için doğal ışığın en iyi şekilde olmasını sağlayabilir. Ve gece görüşü, kullandığınız sensöre ve ışık koşullarına göre siyah-beyaz veya renk olabilir.

Buna karşılık, IR gece görüşü, sınırlı gece görüşü mesafesi bulunan, etraflarındaki nesneleri “görmek” için kızılötesi ışınlara dayanıyor. Ve IR ışığı, insan gözünün yakalayabileceği doğal ışık olmadığından, bu modda görüntüler siyah beyaz olur.

Bu iki çeşitin yanında gece görüşünü de gerçekleştirebileceğiniz bir başka yol var: Kamera ile bir güvenlik ışığı kullanmak . Bu yolla, ışık sahneleri aydınlatacak ve güvenlik kamerası aydınlanan alanı izleyebilecek.

Günümüzde, IR gece görüşü, nispeten düşük maliyet nedeniyle güvenlik kameraları arasında en popüler olanı; yıldız kamerası günümüzde giderek daha fazla dikkat çekmekte ve gece görüşünde eşsiz avantajlarıyla yeni bir trend haline gelmektedir.

Starlight Kameralar Hakkında Özel Neler Var: Avantaj ve Dezavantajları

Evet, sadece yıldız ışıklı kameraları mükemmel gece görüşü olarak yorumlayabilirsiniz. Fakat yıldız kameralar hangi yönleri tam olarak hangi yönlerden kazanır biliyor musunuz?

Aşağıda öğrenelim.

Starlight CCTV Kameralar Artıları:

# 1. Starlight Güvenlik Kameraları Büyük Açıklık Kazandı

Söylediğim gibi, yıldız ışıklı kameralar, piyasadaki en popüler 1080p gibi, HD çözünürlükte olağanüstü gece görüşünü garanti etmek için süper hassas sensörü ve özel objektifi taşıyor.

Bu, plakanın numarasını ve insanların yüzünü açıkça ve gece gündüz arasında görebileceğiniz anlamına gelir ve plakanın olası IR yansıması hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Editörün Notu: Gerçek yüksek kaliteli gece görüşünü garanti etmek için, ihtiyacınız olan tüm detayları tespit edebilmek için, yıldız ışıklı kameralar çevre ışık koşullarına göre renkleri veya siyah beyazları en iyi temsil etmek için kendi akıllı algoritmasını kullanacaklardır.

Aslında, ister siyah ister renk olsun, güvenlik kamerası için çok önemli değil, kendi perspektifimden. Sonuçta, güvenlik kamerası suç kanıtlarının toplanması için kullanılır ve kanıtlar renklerinden dolayı daha convincible olmayacaktır.

# 2. Starlight IP Kameralar Çok Fazla Bkz.

Görüntü üretmek için IR ışık yansımasına dayanan IR kameralarla karşılaştırıldığında, yıldız ışıklı kamera doğal ışıkların diğer nesnelerden geldiğini, aynı gözleriniz gibi toplar.

Ve bu nedenle, kızılötesi veya beyaz geliştirilmiş ışıkla aydınlatılmış alan değil, caddenin karşısındaki insanlar ve uzak binalardaki işaret levhaları gibi daha da fazlasını görebiliyordu.

Teknolojilerin çoğunda olduğu gibi PTZ, mermi, kubbe veya diğer türler de dahil olmak üzere yıldız ışıklı kameralar için yüklenmeniz gereken bazı zayıflıklar var.

Starlight CCTV Kameralar için Eksileri:

# 1. Starlight IP Kameralar, Daha Yüksek Fiyat Etiketli

Üstün sensörlere sahip yüksek teknolojili yıldız ışıklı kameraların, yıldız sensörlerinden daha pahalı olacağını şaşırtıcı olmamalı – genellikle belirli sensörlerine göre fiyatın iki katı (veya daha fazla).

Bununla birlikte, yıldız ışıklı güvenlik kameraları uzun vadede daha uygun maliyetli olabilir.

Bunu şu şekilde düşünün: Doğal ışığı kullanarak, yıldız kameraları aslında diğer türlerden daha dayanıklıdır. Ve aynı zamanda, kızılötesi veya harici ışık için günde yaklaşık 12 saatlik bir elektriğin maliyetini düşürür.

# 2. Starlight Gözetleme Kameralarında Işık Patikaları Etkisi Var

Daha önce de belirttiğim gibi, yıldız kameraları gece görüş için yeterli ışığı elde etmek için deklanşör hızını yavaşlatacaktır. Ve bu nedenle saniyede aldığı resimler azaltılacak ve hareketli nesnelerin bulanık görüntüleri elde edilecek.

Ayrılan araçların plaka numaralarını tanımak istediğinizde büyük bir hasar olabilir. Bu tür sorunları önlemek için, Reolink gibi saygın markalardan yıldız ışıklı CCTV kameraları seçmeniz daha iyi olur. Ve kamera üreticisinden yıldız kamerasının video demosunu isteyin ve satın almadan önce bazı değerlendirmeleri okuyun.

Starlight CCTV Kameralarını Nereden Kullanmalısınız?

Gece görüşündeki büyük gelişmelerle birlikte, yıldız ışıklı güvenlik kameraları, ev güvenliğinizi daha üst seviyeye çıkarma, bardaki etkinlikleri renkle yakalama gibi genişletilmiş durumlarda kullanılabilir.

Askeri ve ulusal coğrafi araştırma kullanımı için standartlara uyan yıldız kameraları bile var. Örneğin, su altında kullanılan yıldız ışıklı kameraların biyolojik parlaklığı yakaladığı bildirildi.

Arka bahçesinde, ön bahçesinde, toplantı salonlarında, sokakta, havaalanında, otoyollarda ve turistik yerlerin izlenmesi de dahil olmak üzere geniş mesafeli gece görüşleri için açık alanlarda daha fazla avantaja sahip olacaklar.

Bazılarınız, yıldız güvenlik kameralarını ev güvenliğinde aşırı derecede zorlayabilirken, kesinlikle yatırıma değer ve siz bölgenizdeki tekrarlanan hırsızlar için gece boyunca güvensiz hissederseniz değerini kanıtlayacaktır – bazı telsiz mini ışıklı kameralar da mevcuttur Gözetimin daha gizli ve etkili olmasını sağlamak!

Yıldırım kameralarına denemeye karar verdiniz mi?

2 thoughts on “Starlight Kameralar: Nedir, Nasıl Çalışır”

  • Kayıhan Nedim Akarcalı
    Kayıhan Nedim Akarcalı

    Emeğe Saygı .

  • İclal Akkoyun
    İclal Akkoyun

    Teşekkürler yardımcı oldu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut