Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

21 Ekim 2018 admin 2 yorum

Silinmiş CCTV Görüntüleri Nasıl Kurtarılır

[box type=”alert-info”]Bunu hayal et: CCTV görüntülerini yanlışlıkla sildiniz ya da nasıl silindiklerini bilmiyorsunuz. Bu durumda, silinmiş CCTV görüntülerini kurtarabilir misiniz? Ve evet ise, kayıp DVR kayıtları nasıl alınır? SD karttan, DVR / NVR ve PC’den silinmiş CCTV videolarını almak için açık cevapları ve kullanışlı yolları bulun ve okumaya devam edin.[/box]

SD Kartlardan, DVR’lerden / NVR’lerden ve PC’lerden Silinen CCTV Görüntülerini Kurtarmak İçin En İyi 6 Yöntem

Yani, silinmiş CCTV görüntüleri kurtarmak mümkün mü?

Cevap Evet!

Ve silinen videoları CCTV’den başarılı bir şekilde almak için 6 pratik yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yöntem 1. Silinmiş CCTV görüntüleri kurtarmak için geri dönüşüm kutularına bakın.

Google’ın silinmiş CCTV videolarını nasıl kurtaracağınızdan önce, Geri Dönüşüm Kutusu’nu veya çöp kutusuna çift tıklayın ve içeride silinen her şeyi göreceksiniz.

Dosyaları kalıcı olarak silmek için “shift + delete” a basmadıysanız, işler daha kolay hale gelir ve muhtemelen Geri Dönüşüm Kutusu’ndaki sildiğini düşündüğünüz şeyi bulursunuz.

Yöntem 2. CCTV / Sabit Sürücülerden Silinen Videoları Geri Almak için Dosya Geçmişini Kullanma

Windows bilgisayarları çalıştırdığınız ve Dosya Geçmişi Yedekleme özelliğini açtığınız varsayılarak, aşağıdaki kolay adımlarla silinmiş CCTV görüntülerini kurtarabilirsiniz.

# 1. Windows Arama’ya gidin ve Dosya Geçmişi ile Dosyaları Geri Yükle’yi bulun .

Dosya Geçmişi ile Dosyaları Geri Yükle

# 2. İhtiyacınız olan dosyaları arayın.

3.. Seçin Restore özgün konumunda ya da farklı bir yere kaydedin.

Klasörü veya orijinal konumu da sağ tıklayabilir ve silinmiş DVR kayıtlarını kurtarmak için Önceki sürümleri geri yükle seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu 2 yöntemin önceden dosya geçmişi kurulumu gerektirdiğini unutmayın.

Dosya geçmişini ayarlamadıysanız, dosyalarınızı yedeklemek için bu prosedürü izleyin: Başlat – Ayarlar – Güncellemeler ve güvenlik – Yedekleme – Bir sürücü ekleyin ve bir harici sürücü veya ağ konumu seçmeye hazırsınız.

Yöntem 3. Yedeklemeden Silinen CCTV Görüntülerini Kurtar

Aslında, üst düzey güvenlik kamera markaları sunan çoklu CCTV görüntüleri depolama seçeneklerini SD kartlar, DVR / NVR’ler, Bulut ve FTP sunucularına dahil.

Farklı depolama alternatiflerinde yedeklenen CCTV görüntüleriyle, kayıtlar silindiğinde veya hasar gördüğünde silinmiş CCTV footagesini kurtarabilirsiniz.

Editörün İpuçları: Hem yerel hem de depolama alanını destekleyen dahua gibi güvenlik kameraları , CCTV görüntüleri silindiğinde veya hasar gördüğünde size daha iyi yedekleme planları sunar.

SD kart ve sabit disk depolama alanına ek olarak, daha kapsamlı bir yedekleme planı oluşturmak için CCTV görüntülerini FTP sunucularına da aktarabilirsiniz.

Örneğin, güvenlik kameraları (pille çalışan olanlar hariç) CCTV görüntülerini FTP sunucularına yüklemenizi sağlar. Ayrıca burada kontrol edebilir ve gözetim videolarını kaydetmek için FTP sunucularını nasıl kuracağınızı öğrenebilirsiniz.

Çoklu Depolama Seçenekleri

Yöntem 4. Veri Kurtarma Hizmetleri ile DVR’lerden / NVR’lerden Silinen Videoları Kurtar

DVR’lara veya NVR’lere fiziksel zararlar da kayıtların silinmesine ve zarar görmesine neden olabilir. Bu durumda, verileri güvenli bir şekilde geri yükleyebilen onaylı veri kurtarma hizmetleriyle silinmiş CCTV görüntülerini kurtarmanız önerilir .

Yöntem 5. Silinmiş CCTV görüntüleri almak için üçüncü taraf kurtarma yazılımı kullanın.

Herhangi bir yedekleme olmadan , SD kartlardan veya PC’lerden silinmiş CCTV videolarını kurtarmak için veri kurtarma yazılımına dönebilirsiniz . Resmi kanallar aracılığıyla saygın yazılımlar daha iyi sonuç alınmasını sağlamak için daha çok tercih edilir.

Sabit diskleri veya SD kartları bilgisayarınıza bağladıktan sonra, programı çalıştırmaya ve CCTV görüntülerini silmeye hazırsınız.

Yöntem 6. Sabit Disklerden Silinen CCTV Görüntülerini Kurtarmak için Profesyonel Yardım Alın

Eğer silinmiş CCTV videolarını kendiniz kurmakta zorlanıyorsanız, kendi başınıza yapmak yerine profesyonel yardım alın. Gözetim videoları çeşitli nedenlerden dolayı silinebilir veya zarar görebilir. Profesyonel yardım isteyerek, CCTV’den silinmiş dosyaları güvenli bir şekilde kurtarmak için sorunu daha iyi giderebilirsiniz.

Editörün Önerileri: Yukarıdaki silinmiş CCTV görüntülerinin nasıl kurtarılacağı konusunda 6 pratik yol paylaştık. Ve burada CCTV görüntülerini eksik bulduğunuzda bilmeniz gereken birkaç şey var.

# 1. Herhangi bir hata tespit edildiğinde DVR’leri veya NVR’leri çalıştırmayın.

# 2. CCTV görüntüleri hasar gördüğünde sabit sürücüleri biçimlendirmeyin.

3.. Sabit sürücülerin depolanmasının üzerine yazmamak için hiçbir şeyi silmeyin veya eklemeyin.

4.. Silinen CCTV görüntülerini kurtarmak için rasgele her yöntemi denemeyin.

CCTV Görüntüleri Nasıl Silinir veya Bozuk Olur?

CCTV görüntüleri birden fazla sebepten dolayı silinebilir veya hasar görebilir ve referansınız için bunlardan bazılarını listeledik:

Nedenleri 1. DVR / NVR Sabit Disk Arızaları

Bu tür arızalar, DVR / NVR dahili sorunlarına atıfta bulunarak yetersiz havalandırma, kaybolan veri, aşırı ısınma ve garip gürültüyü içerebilir ancak bunlarla sınırlı değildir.

Nedenleri 2. CCTV Sistemleri Arızaları

Bu neden altındaki arızalar, güç kaynağı sorunları, bağlantı ve kablo hataları, radyasyon müdahalesi ve bunun gibi harici konulardır.
CCTV Sistem Bağlantısı Sorunları

Nedenleri 3. CCTV Videolar Kaza Sonucu Silme

Hepimizin hata yaptığını itiraf etmeliyiz ve CCTV videolarını dikkatsizce silebiliriz.

Nedenleri 4. Kötü Amaçlı Kodlara Göre Saldırılar

Güvenlik kamera sistemleri siber suçluların hedefleri arasındadır. CCTV kamera sistemleri kötü niyetli kodlar veya yazılımlar tarafından saldırıya uğradığında (bunların nasıl yapıldığını öğrenmek için yoruma yazın ), görüntüleri de hasar görecektir.

CCTV Footages’ları kaybetmekten kaçınmanıza yardımcı olacak Bonus İpuçları

Silinen CCTV görüntülerini almak için çözüm çözümleri dışında, veri kaybetmemek için bilmeniz gereken birkaç şey vardır.

CCTV Görüntüleri ve Diğer Dosyaları Düzenli Olarak Yedekleme

CCTV görüntülerini düzenli olarak kaydettiyseniz, bu dosyalar silindiğinde hazırlıksız yakalanmayacaksınız.

SD kartlardaki veya sabit disklerdeki CCTV videoları için, bunları haftalık veya aylık olarak PC’nize yükleyebilirsiniz. Bunu yaparak, veri kaybetme konusunda daha az endişe duyarak kendi depolama tabanlarınızı oluşturabilirsiniz.

Çoklu Depolama Seçenekleri Uygula

Söylediği gibi, bütün yumurtaları bir sepete koyamazsın.

Benzer şekilde, CCTV görüntülerini SD kartlar, DVR’ler / NVR’ler (sabit disk), Bulut ve FTP sunucuları dahil olmak üzere çoklu depolama seçeneklerine kaydetmeniz yararlıdır.

Bu yüzden bir dahaki sefere kameradan silinen ya da hasarlı bulduğunuzda birden fazla depolama cihazından silinmiş CCTV videolarını kurtarabilirsiniz.

Güvenlik Kameralarınızın / Sistemlerin Kayıt Süresinin Farkında Olun

Çoğu DVR / NVR, sabit diskleri dolu olduğunda döngü kaydını başlatır. DVR’lerin / NVR’lerin depolarının üzerine yazılmasının, orijinal görüntülerin ve videoların kaldırılacağına ve bu aşamada üzerine yazılan CCTV görüntülerinin kurtarılmasının imkansız olduğuna dikkat edin.

DVR’lerin / NVR’lerin gerçek kayıt süresi, depolama kapasitesi, çözünürlük, bit hızı, sıkıştırma ve kamera sayısı ile değişebilir. Ancak , bir CCTV güvenlik sisteminin genel kayıt günlerini hesaplamanız mümkündür, böylece CCTV videolarını zamanında yedekleyebilirsiniz.

CCTV videolarını silmek için daha pratik yöntemleriniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumda bizimle paylaşın!

2 thoughts on “Silinmiş CCTV Görüntüleri Nasıl Kurtarılır”

  • Burak
    Burak

    Paylaşım ve bilgi için teşekkür ederim.

  • Sohbet
    Sohbet

    Kardeşim çok teşekkür ediyorum çok güzel bilgilerle görüntülerimi kurtardım.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut