Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

9 Aralık 2017 admin 3 yorum

RTSP / HTTP akış yolu veya dinamik DDNS ana makine adını bulma

Kameralarınızı veya NVR / DVR’nizi DVR’a başarıyla bağlayabilmek için yerel ağ adresinizi bulmanın araçlarını ve yollarını görün.

Fotoğraf makinelerinizi Angelcam’a bağlama işlemi sırasında elinizin altında olması gereken birkaç şey var. Eğer (adım 1) bağlamak ve marka (adım 2) seçmek istediğiniz ne tür cihazlarda seçtikten sonra bir sonraki önemli adımlar adım 3’tür – Ağ adresini ekleyerek – bu IP adresi, RTSP adresi, HTTP adresi veya ana bilgisayar adı olabilir Dinamik DNS.

AĞ ADRESİNİZİ NASIL BULABİLİRİM?

IP ADRESİ

Durağan ve genel IP adresiniz varsa, kameranızı Angelcam’a bağlamak için bunu kullanabilirsiniz. Standart değil, ancak çoğu ISP sağlayıcı size statik ve genel IP adresinizi ücretsiz veya aylık küçük bir ücret karşılığında alabilirsiniz.

IP adresini nasıl bulurum? Fotoğraf makinesi bağlama işlemimizde bulunan IP adresinizi saptamak için basit bir araçımız var – sadece “Yardıma ihtiyacım var” tuşuna basmanız (bkz. Aşağıdaki resim) ve size tespit edilen IP adresini gösteriyoruz. Veya IP adresinizi bu araçla bulabilirsiniz.

DNS HOSTNAME

Dinamik bir IP adresiniz varsa (genellikle yönlendirici yeniden başlatıldıktan / yeniden başlatıldıktan sonra zaman zaman değişir) kendinize dinamik alan adı hizmeti (DDNS) kurmanızı öneririz. Genellikle DDNS sağlayıcılarının listelendiği ve önerildiği yönlendiricinizde DDNS ayarları bulabilirsiniz. DDNS ana makine adını ortağımız NO-IP’den almanızı önemle öneririz .

DDNS ana makine adını router ayarlarınızda bulabilir veya DDNS sağlayıcı hesabınızda bulabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı buluta saklarken, özellikle fotoğraf makineniz çevrimdışı hale geldiğinde (ve kayıt durduğunda) DDNS’yi kullanmanızı kesinlikle öneririz; kayıt işlemi hemen başlar, DDNS ile çevrimiçi duruma geçer.

SÜZME ADRESİ

A) RTSP

RTSP ADRESİNİ NASIL BULABİLİRİM? Fotoğraf makineniz veya NVR / DVR’niz için RTSP adresinizi bulma konusunda burada daha fazla bilgi okuyabilirsiniz . ONVIF uyumlu cihaza sahipseniz, ONVIF cihaz yöneticisi ile RTSP adresini bulmalısınız .

VEYA

B) HTTP

HTTP, yalnızca bir MJPEG kameralar için kullanılan bir protokoldür , bir kullanıcı adı, şifre, IP adresi, port numarası ve videonun yolundan oluşur.
Genel biçim: http: // Kullanıcı adı: Parola @ IP adresi: Bağlantı noktası / Video akış yoluna
Örneğin, şöyle görünebilir: http: // admin: password@192.168.1.1: 80 / video.mjpeg

3 thoughts on “RTSP / HTTP akış yolu veya dinamik DDNS ana makine adını bulma”

 • Bahar Özlem Albaş
  Bahar Özlem Albaş

  Emeğe Saygı .

 • Ahmet Polat
  Ahmet Polat

  Gereken bilgileri size yazayım.

 • Bahar Özlem Albaş
  Bahar Özlem Albaş

  Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkür ederim..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut