Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

21 Ekim 2018 admin 1 Yorum

Plaka okuma ve Yüz tanıma

1080p güvenlik kameraları olarak da bilinen 2MP CCTV kameralar, 3MP gibi zorlu rakiplerle karşılaşsalar bile, bugünlerde ev izleme için hala en popüler seçeneklerden biri. 4MP ve 4K güvenlik kameraları.

Bunun nedeni, 2MP CCTV kameraların hala araç plakası ve yüz tanıma (belirli bir mesafe aralığında) için iyi olması ve günümüzde 4K kameralardan çok daha fazla bant genişliği dostu ve uygun fiyatlıolmalarıdır.

Ancak , 2MP CCTV kamera seti kutudaki plaka veya etiketi okumak için ne kadar uzakta olabilir ? Yakınlaştırma ile bu 2MP HD CCTV kameralar hakkında nasıl? Detayları yaparken daha iyi mi?

Ya da hala 2MP CCTV kameralar ve 3MP, 4MP, 5MP ve 4K olanlar arasında bir karar veremezsiniz. Gerçekten de, daha yüksek çözünürlüklü kameralarla bir şey kazanıyor musunuz?

2MP CCTV kamera bant genişliği tüketimine ne dersiniz?

Şimdi, 2MP CCTV kameraları ile ilgileneceğiniz ve en iyi 2MP veya 4MP / 5MP kamera çözümünü seçmenize yardımcı olacak tüm temel hususlar hakkında en güncel bilgileri alalım.

Uzun Pil Ömrü Güvenlik Kamerası

Dakikada 2MP CCTV Kamera Anlama

2MP CCTV kamera nedir? 2MP 1080p’ye eşit mi?

Güvenlik kamerasına yeni herkes böyle soruları olabilir ve hızlı cevap:

2MP CCTV kamera, yaklaşık 2 milyon piksele sahip 1920 * 1080 çözünürlüğe sahiptir – bu yüzden endüstride 2MP güvenlik kameraları için kısaltılmıştır.

Ve şu anda, 2MP CCTV kameralar, batarya destekli güvenlik kamerası dünyasında bulabileceğiniz en iyisidir, çünkü bunlar video kayıt ve aktarımda daha fazla pil tasarrufu sağlar.

Reolink Argus 2 gibi bazı kaliteli batarya ile çalışan 2MP CCTV kameralar, belirli mesafelere uygun bir şekilde monte ederseniz, araç plakası ve insan yüzü gibi önemli detayları belirlemek için kaliteli videolar ile şarj başına aylar kaydedebilir.

Bir Reolink kullanıcısı tarafından paylaşılan 2MP CCTV kamera Argus 2 tarafından yakalanan aşağıdaki videoyu izleyin.

Plaka & Yüzleri Okur 2MP CCTV Kamera

Daha önce söylediğim gibi, 2MP CCTV kamera plaka ve yüzleri kaydedebilir.

Tek soru, 2MP güvenlik kamerasının istediğiniz detaylarla, yani 2MP CCTV kamera menzili ile ne kadar uzağa gidebileceğidir.

Aslında, cevabın 2MP CCTV kameranın objektifi ile ilgisi var. Daha spesifik olmak gerekirse, odak uzunluğu ve görüş açısı.

Aşağıdaki şema bunu kolaylaştıracaktır:

Odak Uzunluğu Açıklama

Örneğin, 3.26 mm odak uzaklığına ve 130 derece geniş görüş açısına sahip olan sabit lensli Reolink 2MP CCTV kameraları, testimize göre 13 metreden daha fazla olmayan bir şekilde bir plaka okumanızı sağlar . durum).

Öyleyse, önünden geçen ya da park edilmiş araçların plakasını yakalamak için 2MP CCTV kameraları objeye yakın tutmak zorunda kalabilirsiniz.

Kişilerin plakalarını görmek ve 30-40 metre gibi daha uzak mesafelere bakmak istiyorsanız, daha uzun bir odak uzunluğu ve daha dar uzun menzil görünümü ile daha yüksek çözünürlüklü kamera alın.

Ve işte daha iyi bir çözüm:

Bazı 5MP / 2MP CCTV kameraların zum objektife sahip olması, odak uzaklığını ve görüntüleme açısını manuel olarak ayarlayarak uzaktaki plaka sayısını ve insan yüzünü görmek için yakınlaştırabileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, Reolink RLC-423 , 2.8 mm ila 12 mm arasında ayarlanabilir bir odak uzunluğuna sahiptir. Dolayısıyla, Reolink uygulaması aracılığıyla optik olarak yakınlaştırma yaparsanız, kamera plakayı 40 metre uzakta okuyabilir.

Ve tam resmi görmek istiyorsanız, sadece uzaklaştırın ve bu kadar.

İşte bir video size nasıl çalıştığını gösterir:

Editörün Notu:

2MP CCTV kamera optik zoom fonksiyonu sadece kayıttan önce ayarlanabilir; bu da, kamera görüntüsü incelemesi sırasında ayrıntılara optik olarak yakınlaştırma yapamayacağınız anlamına gelir ve bunu yalnızca kayıt veya canlı görüntüde yapabilirsiniz.

Anahtar Paket Servisi:

2MP CCTV kameralar, plakalar gibi ince detaylar yapabilirler – ancak nispeten sınırlı bir mesafeden, 13 metre uzakta. Böylece ihtiyacınız olan şeyi yakaladığından emin olmak için 2MP HD CCTV kameranızın montaj noktasını dikkatli bir şekilde planlayın.

Aslında, 1080p veya 2MP CCTV kameralar genel amaçlı video gözetimi için daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Önceliğiniz, plakayı, insan yüzlerini veya kutu üzerindeki etiketi açıkça belli bir mesafeden tanımlamaksa, Reolink RLC-423 gibi optik zoom işlevi gören daha yüksek çözünürlüklü kamera , sabit odak uzaklığına sahip 2MP CCTV kameralardan daha iyi bir iş çıkartacaktır. .

3MP vs 4MP vs 4K vs 2MP CCTV Kamera

Kayıt 1080p – 2MP CCTV kamera VS 3MP kamera. 3MP kamera ile bir şey kazanabilir miyim ?

Basitçe söylemek gerekirse,% 50 çözünürlük artışı elde edersiniz. Ve aşağıda 2MP CCTV kamera, 4MP güvenlik kamerası, 5MP güvenlik kameraları ve 4K olanları karşılaştıran daha kapsamlı bir grafik.

karşılaştırma Güvenlik kamera çözünürlüğü Resim başına piksel En boy oranı
1MP CCTV kamera 1.280 × 720 921600 16: 9
2MP CCTV kamera 1.920 x 1.080 2073600 16: 9
3MP güvenlik kamerası 2.048 x 1.536 3145725 4: 3
4MP güvenlik kamerası 2.560 x 1.440 3686400 16: 9
5MP güvenlik kamerası 2.560 x 1.920 4915200 4: 3
4K güvenlik kamerası 3,840 x 2,160 8294400 16: 9

Fakat tüm bu çözünürlükler sizin için ne anlama geliyor? Farkedilebilir bir fark var mı?

2MP vs 5MP vs 5MP CCTV kamera konusunda size hızlı ve net bir görünüm vermek için, referans için gerçek kullanıcıların bazı video footages.

Peki hangisi daha iyi, 720p veya 1080p veya 4MP kameralar?

Genel olarak, 2MP CCTV kamera, ön kapı, arka bahçe veya iç mekanın genel amaçlı olarak izlenmesi için yeterlidir. 4MP veya 5MP kameralar, detayları uzaktan yakalamada daha avantajlı.

Editörün Notu:

2MP CCTV kameraların, 4MP güvenlik kameralarının ve 5MP güvenlik kameralarının görüntü kalitesinin markalar arasında büyük farklılıklar gösterebileceğini unutmayın. Bunun nedeni, güvenlik kamerası mercek kalitesinin de alakalı olmasıdır.

İstediğiniz net videoları üretmek için kaliteli bileşenler ile saygın markalardan 2MP CCTV kamera satın aldığınızdan emin olun ve ayrıca satın almadan önce 2MP IP kamera demosunu kontrol etmeyi unutmayın.

2MP CCTV Kamera Fiyat ve En İyi Seçimler

Peki bugün kaliteli 2MP CCTV kamera için ne kadar mal olacak?

Şu anda, 2MP CCTV kameralar son derece ekonomik ve tam işlevli bir sınıf lideri 2MP güvenlik kamerası sadece 100 $ ‘a mal olabilir.

Neden seveceksiniz ki:

 • 1080p Full HD, kalite sensörü ile en iyi 2MP video sağlar.
 • % 100 telsiz; kurulumu kolay; kablo ve kablo gerektirmez.
 • Şarj başına uzun ömürlü şarj edilebilir pil gücü (6 aya kadar).
 • Güneş enerjisi desteği; Endişesiz, enerji tasarrufu ve çevre dostu.
 • Starlight gece görüşü, daha net bir gece videosu sunuyor.
 • 2 yönlü ses, dinlemenizi ve geri konuşmanızı sağlar.

2MP CCTV kamera fiyatının, batarya ile çalışan tipler ve batarya ile çalışan olmayanlar arasında büyük farklılıklar gösterebileceğini unutmayın.

Eğer gerçekten akülü 2MP CCTV kameralar fikrini kullanmıyorsanız, geleneksel 4MP ve 5MP kameralara daha az maliyetle ( 60 $ ‘ın altında ) bir göz atabilirsiniz .

2MP CCTV Kamera Bant Genişliği Hesaplaması

2MP CCTV kameranın en büyük avantajlarından biri, daha fazla bant genişliği dostu olmasıdır.

Bu yüzden  4 kanallı kablosuz güvenlik kamera sistemi, daha yüksek çözünürlüklü olanlar yerine 4 adet 2MP CCTV kamera ile geliyor.

Yine de 1080p güvenlik kameraları için ne kadar bant genişliği gerektiğini ve ev ağında 2MP CCTV kamerasının ne kadar yavaşlamadan kullanabileceğinizi merak edebilirsiniz.

Kulağa çok sert bir kural olarak, 2MP CCTV kamera , kare hızına, sıkıştırma düzeylerine, video sıkıştırma teknolojisine ve sahne etkinliğine bağlı olarak 5Kb / sn’ye kadar 500Kb / s kullanır .

Doğru bir cevap almak için, 2MP CCTV kamera bant genişliği hesap makinesini kontrol edebilirsiniz .

Bu yüzden 2MP CCTV kamera kiti ağınızı biraz yavaşlatabilir, ancak etki düşünebildiğiniz kadar değil.

Örneğin, 2MP CCTV kamera Reolink Argus 2, 1080p çözünürlükte kayıt yaparken 1,5 Mbps ve yukarıdaki formüle göre 720p çözünürlükte kayıt yaparken 160Kbps kullanır.

Aslında, 2MP CCTV kamera, 4MP güvenlik kameraları, hatta 5MP güvenlik kameraları (kablolu veya kablosuz olsun), telefonlara, PC’lere veya diğer cihazlara kameralara erişmiyorsanız İnternetinizi yavaşlatmayacaktır – bu etki çok küçüktür yok sayılmak.

2MP CCTV kamera bant genişliği tüketiminizi azaltmak için daha fazla profesyonel ipucu bulmak için burayı tıklayın .

One thought on “Plaka okuma ve Yüz tanıma”

 • Сialis
  Сialis

  Hmm is anyone else having problems with the images on this
  blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if
  it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut