Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

Pembe Gösteren Kamerası Nasıl Onarılır

Güvenlik kameraları her zaman mükemmel değildir. Farklı noktalarda kırılıp arızalanabilirler. Ancak güvenlik kameranız pembe bir görüntü gösteriyorsa bunu nasıl düzelteceğinizi bu yazıda öğrenebilirsiniz .

Güvenlik kameralarının tüm görüntüyü pembeye çevirmesi yaygın bir sorundur. Özellikle bu konu, görüntüleri pembeye çeviriyor! Çılgınca görünebilir, ama olabilir.

Bunun ani olabileceğini ve resimde pembe bir renk tonu oluşturduğunu unutmayın. Ayrıca bu, çözünürlüğü ve kaliteyi düşürdüğü için çekimlerinizi etkiler ve kameranızın sizi güvende tutma konusunda daha az kullanışlı olmasını sağlar.

Güvenlik kamerası neden pembe bir görüntü gösteriyor?

Pembe görüntü üzerinde çeşitli faktörler etkili olabilir. Örneğin, bu hata kötü yazılım veya bellenimden , yanlış ayarlardan ve çevresel sorunlardan kaynaklanabilir.

Tüm bu sorunlara rağmen, önde gelen neden genellikle bozuk veya sıkışmış bir arızalı kızılötesi ışık filtresidir.

Kızılötesi filtre, kızılötesi aydınlatmayı engelleyen bir renk filtresidir. Gündüz, görüntü yakalanır ve IR Kesim Filtresi sensörün üzerine yerleştirilir. Bu, görüntü sensöründe kızılötesi ışığın kendisine ulaşmasını engeller.

IR Kesim Filtresinin görünmez ışığı filtrelemek için otomatik olarak açılıp kapandığını unutmayın. Bu, gece modunda kalabilecekleri ve pembe bir ekran, hatta bazen yeşil bir ekran oluşturabilecekleri anlamına gelir!

Bir güvenlik kamerası nasıl düzeltilir pembe bir görüntü gösterir

Bir güvenlik kamerası pembe bir görüntü gösterdiğinde sorunu çözmenin çeşitli yolları vardır. Daha yaygın olanlardan bazılarının üzerinden geçelim.

Tüm kamerayı sıfırlama

 

Kamerayı fişten çekin ve tekrar takmadan önce birkaç saniye ila bir dakika bekleyin. Pille çalışan bir kamera veya şarj edilebilir kamera kullanıyorsanız, uygulama aracılığıyla veya pili çıkararak kamerayı yeniden başlatabilirsiniz .

Bu, her şeyin yerine oturmasına yardımcı olabilir, ancak tüm sorunu çözmeyebilir.

IR LED kartını sıfırlayın

Bunu yapmak için, ayarlar aracılığıyla veya fiziksel olarak kamerayı açarak ve çıkarılacak kabloyu bularak IR LED kartını manuel olarak kapatmanız gerekecektir.

Birkaç saniye sonra tekrar açmalısınız. Bununla ilgili daha ayrıntılı açıklamalar bulmak için kameranın kılavuzunda veya çevrimiçi olarak arama yapabilirsiniz.

Kameranızı yırtıp açmadan önce ayarları kontrol etmek daha kolay olabilir. Birkaç markanın ayarlarda kapatıp açma özelliği var . IR LED Kartını sıfırlamak için ayarları kullanıyorsanız, birkaç kez açıp kapattığınızdan emin olun.

Manyetik çözüm

 

Birçok küreyi çeken ve tutan kağıt arka plan üzerinde Kurşun Mıknatıs, yeni müşterilerin sembolü. B2B gelen pazarlama konsepti. 3D çizim

Kilitli bir IR Kesim Filtresini çıkarmak için güçlü bir mıknatıs kullanabilir ve kameranın merceğinin üzerinde süpürme hareketi yapabilirsiniz.

IR filtresinin çıkarılması, özellikle filtre pembe, yeşil ve hatta siyah beyaz görüntüleme dahil olmak üzere birçok soruna neden olduğundan, resmin normale dönmesini sağlayacaktır.

temizlik

IR LED filtresini yerinde tutan şey bu olabilir, kamerayı temiz tutmak çok önemlidir. Bunu kamerayı açıp kirleri temizleyerek yapabilirsiniz.

Kirlerin girmesini ve suyun lensi yoğunlaştırmasını önlemek için kapağı doğru şekilde kapatmayı unutmayın. Yoğuşmasını önlemek için, herhangi bir nemi toplayan jel torbalar da kullanabilirsiniz.

sıcaklığı kontrol et

 

Hareketli bir parça olduğu için sıkışması muhtemeldir. Ancak bu, kamera soğuk bir ortamdaysa filtrenin donabileceği ve çalışmayabileceği anlamına gelir.

Ayrıca, kameranızın dışarıda kullanılması gerektiğini ve ne kadar sıcağa ve soğuğa dayanabileceğini kontrol edin. Her kamera farklıdır, bu nedenle kameranızın tüm kış boyunca dışarıda kalabileceğinden emin olun.

Kameranın görüntü ayarlarını kontrol edin

Kamera ayarlarının görüntünün rengini değiştirecek herhangi bir şekilde değiştirilmediğinden emin olun. Bunu, Görüntü Ayarlarını kontrol ederek   ve görüntüye pembe bir kaplama uygulamadığınızdan emin olarak yapabilirsiniz.

Son olarak, varsayılan bir düğmeyi tıklatarak da görüntü ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Bu, güvenlik kamerası pembe görüntü sorununu ortadan kaldırmalıdır.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

 

Bir kamerayı sıfırlamak ile fabrika ayarlarına sıfırlamak arasında büyük bir fark vardır. Bir kamerayı sıfırladığınızda ayarlar aynı kalır. Ancak kamera fabrika ayarlarına sıfırlandığında yaptığınız tüm ayarları silecektir.

Herhangi bir görüntü ayarının fabrika ayarlarına sıfırlanarak yanlış seçildiğini varsayalım. Bu durumda, normale dönecekler ve özellikle yazılımla ilgili bir sorun nedeniyle pembe görüntü oluşuyorsa, herhangi bir sorunu çözebilir.

Zaten kameraların nasıl sıfırlanacağına dair bazı makalelerimiz var. Onları kontrol ettiğinizden emin olun!

IR Kesme Filtresini Değiştirin

Son olarak, IR Kesme Filtresi kalıcı olarak sıkışmış veya kırılmış olabilir. Bu nedenle, IR kartını değiştirmeniz gerekecektir. Birini bulmak için, sahip olduğunuz kamera markasına özel olanı çevrimiçi aramanız gerekebilir.

Muhtemelen çok pahalı olmayacak. Ek olarak, değiştirilmesi basittir; bu nedenle, kendiniz hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

şirketle iletişim kurun

 

Yukarıdakilerin hepsini denediğinizi ve fotoğraf makinenizin ses özelliklerine sahip olup olmadığını hala anlayamadığınızı varsayalım.

Bu durumda firma ile iletişime geçebilirsiniz. Kelimeleri doğrudan atın ağzından almaktan daha iyi bir şey yoktur.

Çevrimiçi sohbet veya telefon görüşmesi yoluyla, yardımcı olma olasılığı en yüksek olan büyük markalardan ve şirketlerden satın almak çok önemlidir.

Ne tür bir kameranız olduğunu bulduktan sonra, bunu düzeltmenin belirli bir yolu olup olmadığını size söyleyebileceklerdir.

Bazı durumlarda size yeni bir tane teklif edebilirler veya size geri ödeme yapabilirler ve hatta başka bir kamera için indirim yapabilirler.

Hiç tamir edemezseniz, her zaman yeni bir tane satın alabilirsiniz, çünkü günümüzde birçok kamera çok uygun fiyatlı ve satın alınması kolaydır.

Alt çizgi

 

Kısacası, basit görevler yaparak, yeni bir tane satın almak veya almak zorunda kalmadan güvenlik kameranızın pembe görüntüsünü düzeltebilirsiniz.

Ancak, kameraların arızalanabileceğini ve onarımın ötesinde çalışmayı durdurabileceğini unutmayın. Ulaşabileceğiniz büyük ve güvenilir bir şirketten satın aldıysanız her zaman en iyisidir.

Kameranızın pembe ekranını düzeltebildiyseniz aşağıdan bize bildirin!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut