Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

IP Kameraya mikrofon ekleme

Dış mekanlarda derecelendirilen güvenlik kameralarının çoğu, suyun sızmaması için dahili mikrofonlarla birlikte gelmez. Bu, ses kaydı için bu kameralara harici bir güvenlik kamerası mikrofonu eklemeniz gerektiği anlamına gelir . CCTV Camera World, iç mekan veya dış mekan kameralar için mikrofonlar taşır. Ses girişi özellikli çoğu IP güvenlik kamerası, bir mikrofon bağlamak için pigtail’lerinde bir RCA ses konektörüne sahiptir. Bazı dome IP kameraların kubbenin içinde bir bağlantı bloğu vardır. Her iki durumda da harici mikrofonları bir IP güvenlik kamerasına fiziksel olarak bağlamak ve yapılandırmak bu kılavuzda gösterildiği gibi kolaydır.

Hangi kameranın olduğunu nasıl söylersin?

Emin değilseniz, işte IP kameranızın ne tür bir ses bağlantısı olduğunu anlamanıza yardımcı olacak hızlı bir resim.

görsel-konnektör-tipleri

Fotoğraf makinenizin bağlantıda bir RCA veya iki telli bir çizgi olmasına bağlı olarak, lütfen aşağıdaki uygun bölümü izleyin.

 • RCA girişini kullanarak mikrofon bağlama
 • İki uçlu kablo kullanarak mikrofon bağlama
 • Kameradaki ses girişini etkinleştirme

 

RCA Ses Girişi konektörlü IP Kameralar Kurulumu

Neye ihtiyaç var?

Bir mikrofonu RCA ses girişleri olan bir IP kameraya bağlamak için gerekenler:

 1. Dış Mekan Mikrofonu (sku 71891) veya İç Mekan Mikrofonu (sku 7100CC)
 2. 12V DC 500mA Güç Kaynağı (SKU 12V5MA)
  da kullanabilirsiniz PoE güç Splitter ile (SKU POE101D) DC Güç Splitter Kablo (SKU DC-PJJ)
 3. RCA Erkek – RCA Erkek Adaptörü (sku RCA01)

RCA ses girişi olan bir IP kameraya bir mikrofon nasıl bağlanır

Aşağıda, harici bir mikrofonun bir IP kameradaki RCA ses konektörüne nasıl bağlanacağının bir şeması bulunmaktadır.

ipc-rca-ext-mikrofon-setup_sm

Bir öğretici videoda gösterilen kurulumu görmek isterseniz, lütfen bir mikrofonu kameraya nasıl bağlayacağınızı gösteren aşağıdaki videoyu izleyin. Video ayrıca bir NVR’da ses kaydının nasıl etkinleştirileceğini ve canlı dinleme için Internet Explorer veya SmartPSS’nin nasıl kullanılacağını gösterir.

Takip etmek için bu kolay adımları izleyerek bir mikrofon bağlamak kolaydır:

 1. Bir RCA Male – RCA Male konnektör kullanarak mikrofonu kameranın at kuyruğu üzerindeki RCA ses girişine bağlayın.
 2. Kamera ve mikrofon arasında daha uzun mesafeler olması için girişi ve çıkışı bağlamak için erkek uçlu bir RCA kablosu kullanabilirsiniz.
 3. Güç konektörünü 12V DC Güç Kaynağından mikrofondaki dişi güç jakına bağlayın.Alternatif olarak, mikrofon ve kamera için PoE gücünü kullanmak için 1-2 DC Güç Dağıtıcıya sahip bir PoE Güç Dağıtıcı da kullanabilirsiniz. PoE kablosunu PoE ayırıcıya takmanız yeterlidir. Sonra DC ayırıcıyı kullanarak kameraya ve mikrofona giden gücü kesin. PoE ayırıcının veri kablosu daha sonra veriler için kameraya bağlanır.

Mikrofonu kameraya doğru bir şekilde bağladıktan sonra, kameraların ses girişinin dinleme ve kayıt için nasıl etkinleştirileceğini öğrenmek için makalenin geri kalanına devam edebilirsiniz.

Ses Girişi Girişi olan IP Kameralar Kurulumu

Bazı IP güvenlik kameraları, bir mikrofon bağlamak için iki uçlu bağlantı gerektiren bir dahili ses giriş bloğu veya iki telli bir uç içerir. İlk başta RCA bağlantısı olan bir mikrofonun iki kablolu bir girişe nasıl bağlanacağı şaşırtıcı görünebilir. Örnek olarak, aşağıdaki bölümde bir mikrofon, BNC – RCA konektörü ve iki kabloyu kullanarak mikrofonu hat bloğuna bağlamak için kullanıyoruz.

Neye ihtiyaç var?

Mikrofonu iki uçlu kablolardan oluşan bir hat ses bağlantısı olan bir kameraya bağlamak için aşağıdaki öğelere ihtiyacınız olacaktır.

 1. Dış Mekan Mikrofonu – (sku 71891) veya İç Mekan Mikrofonu (sku 7100CC)
 2. 12V DC 500mA Güç Kaynağı (SKU 12V5MA)
  da kullanabilirsiniz PoE güç Splitter ile (SKU POE101D) DC Güç Splitter Kablo (SKU DC-PJJ)
 3. Video Balun (sku VB2PHD)
 4. BNC Dişi RCA Erkek Konnektör (sku BNCRCA02)
 5. Balun için iki kablo

İki uçlu kablo kullanarak bir mikrofon nasıl bağlanır?

Aşağıdaki videoda, ses giriş mikrofonunun videoda kullanılan belirli kamera stiline nasıl kurulacağına kapsamlı bir şekilde bakacağız. Kameranız pigtail üzerinde iki uçlu bir ses girişi kablosuna sahip olsa bile bu yöntem aynıdır.

Kısaca, işte yaptığımız şey:

 1. Birlikte verilen altıgen anahtarı kullanarak kameranın kubbe kapağını açın. Elektrikli tornavida veya matkap kullanmayın, aksi takdirde kubbeye zarar verirsiniz.
 2. BNC Dişi – RCA Erkek konnektörünü balaya bağlayın.
 3. RCA Erkek ucunu mikrofondaki RCA girişine bağlayın.
 4. Videoyu, iki kabloyu birbirine bağlamak için kullanın, kabloların vidalarını sıkın.
  1. Tellerinizin kutuplarını hatırladığınızdan emin olun. Pozitif kablo için Kırmızı, toprak / negatif kablo için Siyah / Çizgili kullanmanızı öneririz.
  2. Kötü bir bağlantıya veya yanlış kutuplamaya sahip olmak ses kaydı yapmaz veya yüksek parazitlere neden olmaz.
 5. Ses / Alarm bloğunun yanındaki küçük kauçuk parçayı bulun ve teller için küçük bir delik oluşturun.
 6. Bloktaki Ses Girişi konektörünün vidasını hafifçe sökün. Video telinden pozitif kabloyu yerleştirin ve aşağı doğru döndürün.
 7. Topraklama konnektörünün (GND) vidasını hafifçe gevşetin. Topraklama kablosunu video balunasından takın ve vidalayın.
 8. Mikrofonun güç kablosunu 110V AC güç prizine bağlı 12V DC güç kaynağına çalıştırın. Güç kaynağını mikrofona bağlayın.
  1. Alternatif olarak, 1 ila 2 DC güç ayırıcıya sahip bir PoE ayırıcı kullanabilirsiniz.
  2. Kamera için PoE kablosunu PoE ayırıcıya bağlayın. Ardından PoE ayırıcıyı 1 ila 2 DC güç ayırıcıya bağlayın.
  3. Kamera ve mikrofonu DC güç ayırıcı konektörlerine bağlayın.
  4. PoE ayırıcıdan gelen RJ45 jakını kameradaki pigtaile bağlayın.

Sonunda kameranızı ve mikrofonunuzu bağladıktan sonra, kameradaki ses girişini nasıl etkinleştireceğinizi öğrenmek için bu kılavuzun geri kalanını takip etmeye devam edebilirsiniz.

IP kamerada ses kaydı nasıl etkinleştirilir

Her şey bağlandıktan sonra kamerayı harici mikrofonu tanıyacak ve kullanacak şekilde yapılandırmanız gerekir. Bir kamera dinlemeye ve kaydetmeye çalışmadan önce bu adım son derece önemlidir. Mikrofonu taktığınızda kameranın otomatik olarak ses kaydettiğini varsaymayın.

Ses ayarlarını etkinleştirmek ve değiştirmek için Internet Explorer’ı kullanma

Aşağıdaki videoda, bir IP kamerada ayarları oturum açmak ve değiştirmek için Internet Explorer’ın nasıl kullanılacağı gösterilmektedir. Bu işlem kameranın IP adresinin ne olduğunu bilmeyi gerektirir. Bir kameraya nasıl bağlanılacağını veya IP adresini öğrenmek için, bir IP Kamerasını Bilgisayara Bağlama Kılavuzumuzu inceleyin .

Bundan sonra giriş yapmak ve Ayarlar sayfasına gitmek kadar kolaydır. Kamera> Ses sayfasına gidin. Orada kamera için ses ayarlarını bulacaksınız. Ana yayın veya Alt yayın için sesi etkinleştirebilir, ses ayarlarında ince ayar yapabilir ve gürültü filtresini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca kamerada dahili bir mikrofon varsa, harici mikrofonu kullanmak için ayarlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut