Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

7 Eylül 2018 admin 1 Yorum

HD-TVI, HD-CVI ve AHD karşılaştırması

Bahse girerim bu noktada bir noktada karşılaşırsınız. ” Analog kameralar, HD-TVI , HD-CVI ve AHD arasındaki farklar neler ?”

Yani bu soruya en iyi ve en eksiksiz cevabı bulma zamanı. 

Bu makalede, HD-TVI, HD-CVI ve AHD arasındaki farklılıkları öğrenmenin yanı sıra, bu teknolojilerin arkasında kimin olduğunu ve bu analog kameralar arasındaki kalite farklarının neler olduğunu anlayacaksınız.

HD-TVI, HD-CVI ve AHD teknolojileri arasındaki ortak özellikler

Üç teknolojinin ortak olduğunu ve daha sonra makalede her birinin bireysel farklılıklarını açıklayacağımı anlatacağım.

1. HD-TVI, HD-CVI ve AHD yüksek çözünürlüklü analog kameralardır

Bir süre önce yüksek çözünürlüklü bir CCTV kamera sistemine sahip olan insanlar IP kameraları satın almak için kullanıldı. Bu senaryo, IP kameralarla rekabet etmeye başlayan HD-TVI, HD-CVI ve AHD teknolojilerinin gelişiyle değişti.

Piyasadaki güvenlik kameralarını ararken, farklı tiplerdeki kameraları destekleyen hibrid DVR’ler hakkında her zaman bazı reklamlar bulabilirsiniz, bu DVR’lerden bazıları geleneksel analog teknolojili kameraları ve ayrıca HD-TVI, HD-CVI, AHD ve hatta bazen IP kameralar.

3 teknolojiden herhangi biri, çoğu proje için yeterli çözünürlük sağlayabilir.Üreticilerin liderlik yapması ve yüksek çözünürlükte öne çıkan kameralar sunması arasında bir yarış var , ancak uygulamada çoğu kameranın HD çözünürlüğü veya FullHD var.

HD-TVI, DH-CVI ve AHD kameraları

Farklı üreticilerin HD-TVI , HD-CVI ve AHD teknolojileri, FullHD çözünürlükleri ile ayrıca 108op veya 2Mega Pixel olarak da bilinir.

2. Tüm bu üç teknoloji analogdur

HD-TVI, HD-CVI ve AHD analogdur, bu gerçeği vurgulamak önemlidir, çünkü güvenlik kamera satıcıları her zaman ekipmanlarının bu 3 teknolojiyi desteklediğini ve analog kameraları desteklediğini bildirmektedir.

Gerçekten söyledikleri, cihazlarının eski geleneksel düşük çözünürlüklüanalog kameraları desteklemesi ve HD-TVI ile yeni yüksek çözünürlüklüanalog kameraları desteklemesi . HD-CVI ve AHD teknolojileri.

Hibrid DVR TVI CVI AHD ve IP

Reklamın gösterilme şekli, HD-TVI, HD-CVI ve AHD’nin analog teknolojiler olmadığına inanabilir, aşağıdaki bir AD örneğine bakınız “

“DVR HD-TVI, HD-CVI, AHD, IP ve analog kameraları destekliyor”

Aslında, satıcının söylemek istediği şey, DVR’nin yüksek çözünürlüklü 3 analog kamera teknolojisini (HD-TVI, HD-CVI ve AHD) kabul etmesinin yanı sıra IP teknolojisini ve geleneksel düşük çözünürlüklü analog teknolojiyi kabul edebilmesidir. Aslında CVBS teknolojisine sahip analog kameralardır.

3. HD-TVI, HD-CVI ve AHD kameraları geleneksel koaksiyel kablolarla çalışır

Geleneksel modellerden kurtulmak ve yüksek çözünürlükte olanlara geçmek için istemciniz için eski güvenlik kameralarını değiştirmeniz gereken bir durum düşünün.

Müşterinizin halihazırda yerinde bulunan birkaç geleneksel analog kamera var ve bu nedenle RG59 , RG6 veya RG11 gibi geleneksel koaksiyel kablolarla halihazırda kurulmuş bir altyapı var .

Koaksiyel kablolar

Yüksek çözünürlüklü analog kameralar için düşük çözünürlüklü analog kameraların değiştirilmesinin maliyeti, altyapı ve tüm koaksiyel kabloların da değiştirilmesi gerektiğinde çok yüksek olabilir.

HD-TVI, HD-CVI ve AHD kameraların çok ilginç hale geldiği yer burası,geleneksel analog kameralar olarak aynı koaksiyel kablolarıkullanabilmeleridir , bu da para tasarrufu yapmanıza yardımcı olabileceği anlamına geliyor.

4. HD-TVI, HD-CVI ve AHD kameraları IP kameralardan hala daha ucuzdur

IP kameralar HD-TVI, HD-CVI ve AHD kameralara göre daha pahalıdır. Fakat bu teknolojiler arasında çok fark var. 

Gömülü zeka veya daha gelişmiş özellikler gerektirmeyen projelerde, analog teknoloji hala müşteri için iyi bir seçenek.

HD-TVI teknolojisine sahip bir kamera ile IP teknolojisine sahip bir kamera arasında bir fiyat karşılaştırması örneği. Her iki model de, mermi tipi, 1080p(2MP) çözünürlük, 2.8mm lens ve kızılötesidir.

Hikvision Bullet 2MP (1080p) IP kamera fiyatı

Hikvision IP kamera 1080p 2.8mm lens

Hikvision Bullet 2MP (1080p) HD-TVI kamera fiyatı

Hikvision TVI kamera 1080p 2.8mm

Bu sadece hızlı bir karşılaştırma, dikkate alınması gereken başka şeyler var, ancak IP’nin biraz daha pahalı olduğu konusunda genel bir fikre sahip olabilirsiniz.

Her teknolojinin özellikleri

Şimdi her teknolojinin bireysel özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinme zamanı. Karşılaştırma, herhangi bir teknolojiyi desteklemeden mümkün olduğu kadar tarafsızdır.

HD-TVI teknolojisi

Yüksek Çözünürlüklü Taşıma Video Arabirimi

Techpoint adında bir Japon şirketi tarafından geliştirilen HD-TVI teknolojisi, başlangıçta 720p (HD) ve 1080p (Full HD) kamera ve kayıt cihazları ile piyasaya sürüldü.

Logo Techpoint
Logotipo Hikvision

Çin şirketi Hikvision , bu HD-TVI teknolojisini Techpoint çipleriyle kullanan en büyük kamera üreticisidir . Hikvision, ürünlerini dünyaya farklı şekillerde dağıtır, bunlardan biri markanın kendisini kullanıyor, diğeri ise logonun ürün içinde yer almadığı ve üçüncü firmaların kendi markasını koyabildiği beyaz etiket ürünleri ile.

Teknoloji, 500 metreye kadar mesafelerde koaksiyel kablolar kullanarak analog sinyalleri iletme hedefi ile 2014 yılında oluşturuldu .

2016 yılında Hikvision, Turbo HDTVI 3.0 sürümündeki teknolojinin gelişmesiyle, 720 metreye kadar çözünürlükte görüntülerin 1200 metreye kadar ve 800 metreye varan 1080p çözünürlükte aktarılabileceğini duyurdu.

Teknolojinin yeni sürümleriyle 4MP , 5MP kameralar üretildi ve daha sonra 4K çözünürlükte (8MP) kameralar geldi.

Belirtilmesi gereken bir diğer önemli özellik ise HD-TVI 3.0 sürümü ile video ve gücü POC (Power over Coax) olarak bilinen aynı koaksiyel kablo üzerinden göndermektir.


HD-CVI Teknolojisi

Yüksek Tanımlı Kompozit Video Arabirimi

Çin şirketi Dahua tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen HD-CVI teknolojisi, yüksek çözünürlüklü analog kameraların kullanımında devrim yaratan piyasaya damgasını vurdu.

İlk kameralar 720p ve 1080p çözünürlüğe sahip modellerdi. 2014 yılına gelindiğinde şirket, her yıl yüksek çözünürlükte yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ve daha uzak mesafelere sahip kabloların kullanılma imkanı ile ilerlemeye devam eden teknolojinin HD-CVI 2.0 versiyonunu piyasayasürüyordu .

Logo Dahua

Dahua, kameraların kendisini üretiyor ve teknolojinin dünyadaki diğer şirketler tarafından kullanılmasına izin veriyor.

In HD-CVI sürüm 3.0 şirket kadar 4K (8MP) ve çözünürlükleri açıkladı POC’yegeleneksel koaksiyel kablo aracılığıyla güç, veri ve video göndermek için izin verir (Power Over Koaksiyel) teknolojisi.


AHD Teknolojisi

Analog Yüksek Çözünürlük

Koreli şirket Nextchip tarafından geliştirilen AHD teknolojisi, piyasaya 720p ve 108op yüksek çözünürlüklü analog kameralar getirdi.

Şirket, HanDha Techwin ve dünya çapındaki diğer şirketler gibi büyük üreticilere AHD teknolojisi ile çip tedarik ediyor.

NextChip Logosu

İlk AHD 1.0 teknolojisi 720p çözünürlüklü kameraların kullanımına izin verdi .Yeni AHD 2.0 sürümü, geleneksel koaksiyel kabloyu (RG59) kullanarak 500 metreye kadar mesafelerde 1080p çözünürlük sağladı.

Bu teknolojinin geliştiricisi AHD’nin sistemlerle daha fazla uyumluluk avantajına sahip olduğunu iddia ediyor, ancak pratikte gerçek avantajlara sahip olmadığı görülüyor. 

Bir AHD kamera, BNC girişi ve ekran görüntüleri ile doğrudan geleneksel bir monitöre bağlanmalıdır. Ancak görüntülenen görüntü siyah beyazdır ve AHD sürümüne bağlı olarak bazı uyumluluk sorunları ortaya çıkabilir.

960H çözünürlüğe sahip geleneksel DVR’lerle uyumluluk, yalnızca eski sürümleri olan kameralarda da çalıştığı için sınırlıdır.

Bir AHD kamera alırken dikkatli olmak önemlidir, çünkü piyasada sırasıyla Düşük, Orta ve Yüksek çözünürlükleri temsil eden AHD-L , AHD-M ve AHD-Hgibi farklı isimlendirmeler bulmak mümkündür . Bir AHD-L kameranın HD çözünürlüğünden daha az olduğu, AHD-M’nin 720p çözünürlüğüne ve son olarak da AHD-H’nin 1080p çözünürlüğe sahip olduğu görülüyor.

HD-TVI, HD-CVI ve AHD karşılaştırması

3 teknolojiyi karşılaştıran aşağıdaki resimlere bakın. Bu testler Amerikan şirketi Clinton Electronics tarafından yapıldı .

Gün boyunca hareketli bir aracın görüntüsü

HD-TVI
HD-CVI
AHD

Bir casino masasının görüntüleri, renk farklılıklarına dikkat edin

HD-TVI renkleri
HD-CVI renkleri
AHD renkleri

Gün boyunca park edilmiş araçların görüntüleri

HD-TVI kamera
HD-CVI kamera
AHD kamera

Düşük aydınlatma ile ortamdaki görüntüler, gürültüye dikkat edin.

HD-TVI
HD-CVI
AHD

Yan yana karşılaştırma

karşılaştırma

Clinton Electronics testlerine göre fabrika varsayılan ayarları kullanılarak kameralarla yapılan testlerde kalite ayarlamaları için marjlar olabilir. Video sıkıştırma, tüm kameralar için harici bir kayıt cihazının kullanılmasından dolayı testleri etkilemedi.

Not: EX-SDI teknolojisine sahip bir kamera, karşılaştırma sırasında Clinton Electronics tarafından da test edilmiş ve diğer 3 teknolojiden daha iyi sonuçlar elde etmiştir, ancak EX-SDI bu makalenin konusu değildir.

Daha fazla bilgi için: https://clintonelectronics.com

HD-TVI, HD-CVI ve AHD kameraları nereden satın alabilirim?

Bölgenizde distribütör aramak için üretici sitesini ziyaret edebilirsiniz.

HD-TVI kameralar için

http://www.hikvision.com

HD-CVI kameralar için

http://www.dahuasecurity.com/

AHD kameraları için

AI PVM

Akılda tutulması gereken önemli bir nokta, çoğu kameranın zaten birden fazla teknoloji ile çalıştığı ve hibrit olarak kabul edildiğidir, bunları bir HD-TVI, HD-CVI veya AHD DVR’a bağlayabilirsiniz. Bu tür hibrid kameraları satın almayı ve daha fazla esnekliğe sahip olmayı düşünün.

HD-TVI, HD-CVI ve AHD ile ilgili son sözler

Piyasa, geleneksel analog (CVBS) teknolojisine alternatif olarak yüksek çözünürlüklü analog kameraların kullanımını benimsedi ve müşteriler daha iyi ürünlere ve görüntü kalitesine güvenebilirler.

HD-TVI , HD-CVI ve AHD teknolojileri arasındaki rekabet , ürün maliyetlerini düşürmeye ve her yıl kaliteyi artırmaya yardımcı oluyor. Bununla birlikte, müşterilerinizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan ürünleri analiz etmek önemlidir.

Sadece burada tartışılan teknolojiye değil, aynı zamanda yapı malzemesi, kızılötesi LED’lerin kalitesi, marka, eğitim ve teknik destek gibi kaliteyi etkileyebilecek diğer faktörlere de dikkat edin.

Ve bu makaleyi arkadaşlarınızla paylaşmayı lütfen unutmayın

One thought on “HD-TVI, HD-CVI ve AHD karşılaştırması”

  • Claudemir
    Claudemir

    Why are you copying my blog without my authorization?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut