Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

2 Ekim 2018 admin 9 yorum

H.264 DVR şifre nasıl sıfırlanır

H.264 DVR’nin şifresini kaybettiniz ve nasıl kurtarılacağını bilmiyor musunuz?

[box type=”alert-info”]Bazı genel DVR’ler genellikle şifrelerini nasıl sıfırlayacağına dair talimatlar ile gelmezler, fakat endişelenmeyin, bu yazıda H.264 DVR’lerini nasıl sıfırlayacağınızı öğreneceksiniz . Yani, okumaya devam et ..[/box]

Ben bazı yöntemlerin bahsedeceğiz h.264 ağ sıfırlama kullanılır çoğu H.264 DVR lar ancak piyasa ve bir modelden diğerine değişebilir şifresini sıfırlamak için yolda DVR markaların binlercesi var.

H.264 ağ sıfırlama için ilk öneri, özellikle Samsung, Bosch, Panasonic, vb. İyi bilinen bir marka DVR’ınız varsa, cihazın kullanım kılavuzunu okumak veya DVR bayisine başvurmaktır.

Bununla birlikte, bazen bilinmeyen bir markalı bir DVR’ınız vardır ve elinizde mevcut herhangi bir kılavuz yoktur ve teknik destek numarası yoktur.

destek ekibi
Samsung, Bosch ve Pelco gibi tanınmış markaların teknik destek ekibi var

Eğer şanssızsanız ve genel bir H 264 DVR’nin şifresini kaybettiyseniz, problemi çözmek için bazı yolları listeleyeceğim, hangisinin sizin için işe yarayacağını kontrol edin.

Kayıp paroladan kurtarmanın yolları.

1. DVR fabrika varsayılan şifresini
kullanın 2. Bir DVR şifre üreticisi kullanın
3. Ürün yazılımını güncelleyin ve DVR’ı sıfırlayın
4. Aküyü sökerek
DVR’ı sıfırlayın 5. Jumper’larla DVR fiziksel sıfırlama
6. Telnet kullanarak parola dosyasını silin.

1. DVR fabrika varsayılan şifresini kullanın

Açık görünüyor, ama DVR varsayılan şifre kullanmak için bir h.264 ağ sıfırlama şifre kurtarma girişimi için ilk şey olması gerekir, çünkü birçok durumda orijinal DVR şifresi hiç değiştirilmemiştir.

DVR üreticisinin kullanım kılavuzuna veya belirli DVR modelleri için bir şifre listesine bakın, en yaygın markalar Swann, Voyager ve Dahua’dır.

Farklı üreticiler için DVR varsayılan şifre ile aşağıdaki tabloya bakın. Belki senin DVR’in burada …

DVR

kullanıcı

Parola

Alphadigi

yönetim

0

AVTECH

yönetim

yönetim

BSC

yönetim

666666

POLİS

yönetim

<Boş>

Citrox

yönetim

<Boş>

DAHUA

yönetim

yönetim

DK Seg

yönetim

<Boş>

Citrox

yönetim

<Boş>

DSS

yönetim

888888

Everfocus

yönetim

11111111

Foscam

yönetim

<Boş>

FVN

yönetim

123456

HDL

yönetim

12345

Hikvision

yönetim

12345

Ivio

yönetim

<Boş>

MULTITOC

yönetim

88888888

Çoklu görüntü

yönetim

<Boş>

Pelco

yönetim

0

Pentaxxy

yönetim

86244455

Posonic

yönetim

<Boş>

Posonic

yönetim

888888

Posonic

yönetim

111111

Posonic

yönetim

666666

Posonic

aa

11

Posonic

konuk

<Boş>

Posonic

konuk

888888

Posonic

kullanıcı

666666

RG

yönetim

<Boş>

Sagemcom’in

yönetim

yönetim

Kamera Göster

yönetim

0

Stillus

yönetim

666666

Venedik

yönetim

123456

Ventura

yönetim

666666

VioStor

yönetim

yönetim

gezgin

yönetim

519070

Yoko

yönetim

11111111

2. DVR şifre üreticisi

Bazı DVR’lerin yönetici erişimine izin vermesi için şifre oluşturabilecek yazılımlar vardır, sadece DVR’ınızda görünen mevcut tarihi girmeniz ve yeni şifreyi almak için Tamam’ı tıklamanız yeterlidir.

Birkaç şirket markasız Çin DVR’leri satın alıp kendi markasını getiriyor , böylece cihazı açtığınızda DVR’nin menüsünün, aynı çipi kullandıkları için genel DVR’lerin kullandığı modellere benzediğini görebilirsiniz.

Bu tip sıfırlamayı kabul ettiği bilinen DVR’ler, Luxvision 5716, 6008T-EL, HA-1648, CP-Plus, Citrox, BB-4CH, Sansco, Kare ve “H.264 network, H.264” gibi diğer jenerik markalardır. DVR “vb.

Eğer DVR’niz resimdeki gibi bir giriş ekranına sahipse, muhtemelen DVR şifre üreticisi ile çalışan çipi kullanır .

Giriş DVR

DVR’ı bilgisayara bağlamanız gerekmez, sadece yazılımı bilgisayarınızda çalıştırın, tarih ve saati görmek için DVR ekranına bakın ve şifre üreticisi yazılımında kullanın.

DVR tarih ve saati

DVR şifre jeneratörlerinin sadece piyasadaki tüm modeller için uygun olmayan özel çip modelleriyle çalışacağını unutmayın.

HiSilicon DVR şifre üreticisi

Chip Hisilicon

DVR’niz Hisilicon tarafından üretilen dahili çipe sahipse, modele ve üretildiği yıla bağlı olarak DVR şifre üreticisinin çalışması için büyük bir şans vardır. Aşağıdaki tabloya bakınız:

DVR’nizin içinde belirli fonksiyonlardan sorumlu fişler vardır. Bu çipleri kullanan bazı DVR modellerini gösteren bir tabloya bakın.

DVR çipleri

Bu  şifre ile çalışan DVR şifre üreticisinin 3 sürümü vardır, DVR’ınızısıfırlamak için her birini deneyebilirsiniz.

DVR’nizde bu yongalardan biri varsa, sorununuz çözülür. DVR şifre jeneratörlerini indirmek için aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli.

HiSilicon DVR şifre üreticisi nasıl kullanılır

Aşağıdaki resim, bu yazılımın nasıl kullanılacağına ilişkin bir örnek göstermekte, DVR’nizde gördüğünüz yıl ayını ve günü (YYYYMMDD) yazmaktadır.

Örnek. Için 2017/07/26   Türü:   20170726

Hisilicon DVR şifre üreticisi

Aşağıda, DVR’a yazılması gereken yazılım tarafından oluşturulan şifrenin bir örneği verilmiştir, yalnızca o gün için benzersiz ve geçerlidir.

DVR şifre üreticisi örneği

ÖNEMLİ: Bu tip şifre üreticisi yazılımı, Hisilicon tarafından üretilen dahili bir çipi kullanan DVR modelleriyle çalışır.

Dahua DVR şifre üreticisi

DVR’niz Dahua ya da bu üreticiye dayanan bir modelse, Dahua şifre üreticisi sizin için çalışabilir. Sadece indirin ve test edin.

Dahua DVR şifre üreticisi nasıl kullanılır

Aşağıdaki resimler, Dahua şifre üreticisi kullanmanın bir örneğini göstermektedir, DVR’de gördüğünüz yıl ayını ve günü (YYYYMMDD) yazın.

Dahua DVR şifre üreticisi
Dahua Şifre üreteci sonucu

DVR tarihini girdikten sonra ” Create PW ” üzerine tıklayın ve ” ŞİFRE ” penceresinde oluşturulan şifreyi göreceksiniz. Bunu cihazınızda test edin.

Yıllar geçtikçe, DVR’ların kullandığı yongaların değişebileceğini ve her durumda işe yarayacağını garanti etmediğini unutmayın.

H.264 DVR şifre üreticisi

DVR’ın bilinmeyen bir markasına sahip olduğu durumlar var. Bu, bir marka olmadan üretilen ve H.264 DVR gibi bir isim kullanan üçüncü taraflara satılan Çinli modellerle çok şey oluyor .

H.264’ün gerçekten bir marka değil, sadece bir sıkıştırma algoritmasının adı olduğunu unutmayın.

H.264 DVR şifre üreticisi nasıl kullanılır

Aşağıdaki resimler H.264 şifre üreticisini kullanmanın bir örneğini göstermektedir, DVR’nizde gördüğünüz tarihi seçiniz.

H264 DVR şifre üreticisi
H264 Şifre üreticisi

Önemli: DVR’ınızın H.264 DVR veya benzeri bir şey olması, yazılımın yukarıda açıklandığı gibi çalışacağını garanti etmez, bu, müşterilere satmak için markalanmamış bir Çin DVR’si satın alan distribütör tarafından verilen genel bir isimdir. .

Her iki durumda da H 264 şifre üreticisini kullanmayı deneyebilir ve sahip olduğunuz DVR modelinin çalışıp çalışmadığını görebilirsiniz.

Excel DVR şifre üreticisi

Ayrıca, DVR’lar için parola oluşturabilen bir Excel elektronik tablosu da var, aynı şekilde çalışıyor, sadece geçerli tarihi koyup sonucu sarı hücreye bakarak, yalnızca 2000 yılından sonraki tarihler için çalışıyor.

Excel DVR şifre üreticisi

Büyütmek için resme tıklayın

Yeşil hücrelerdeki tarihi doldurun ve şifreyi almak için enter tuşuna basın

3. Firmware yükseltme ile DVR sıfırlama

DVR’ler dahili bir işletim sistemine sahip ve şifre ile korunabilen ekipmanlardır. Bu işletim sistemi Linux olarak adlandırılır.

Üretici, müşterilerin daha iyi güvenlik ve yeni özellikler için ekipmanı güncelleyebilmeleri için ürün yazılımı sağlar , çoğu durumda bu güncellemeler mevcut şifreyi silmez veya DVR’ı sıfırlamaz, ancak belirli nadir durumlarda ürün yazılımı güncellemesi fabrika varsayılanına sıfırlanabilir.

Üreticinin bu seçeneği varsa, bir web sitesinden bir dosya indirebilir ve DVR’a bağlanması gereken bir kalem sürücüsüne yerleştirebilir, ekipmanı yeniden başlattıktan sonra kalem sürücüsünün içeriğini okuyacak, ürün yazılımını güncelleyecek ve sıfırlayacaktır. şifre fabrika varsayılanına.

Bir kalem sürücüsünde bellenim

Bu alternatifi burada anlatıyorum çünkü var, ama bu şekilde çalışan bir DVR bulmak çok nadir olduğunu söylemek zorundayım. Ayrıca üreticiye özel ürün yazılımı için başvurmanız veya teknik desteğe başvurmanız gerekir.

4. pil kaldırarak DVR sıfırlama

Bazı DVR modelleri , pili birkaç dakika için kaldırarak saati fabrika ayarlarına sıfırlamanıza izin verir . Bu prosedür bazı eski Dahua DVR modelleri ve Z modu DVR için çalışır.

Pil kaldırma süresi değişebilir, bazı teknisyenler bazen kartın tam olarak deşarj olması ve DVR saatini sıfırlaması için 6 dakika kadar beklemenin gerekli olduğunu bildirir .

Aşağıdaki resimde gösterilen DVR’dan pili çıkarın:

DVR dahili batarya

Ne olursa olsun DVR bir süre için batarya biter ve örneğin 1/1/2000 gibi fabrika varsayılan tarihine geri döner , bu nedenle bu tarihe dayalı yeni bir şifre oluşturmak için DVR şifre üreteci kullanabilirsiniz.

Eski DVR tarihi

Şifreyi kullanmaya başlamadan önce saatin eski tarihe döndüğünden emin olun.

DVR’yi sıfırladıktan sonra, her model için de değişen orijinal şifreyi girin, eski  Dahua DVR’lar için şifre ” 000000 ” olabilir

5. Bir jumper kullanarak DVR sıfırlama

Bu tür bir sıfırlama için, ekipmanı açmak ve iki özel pimin kontaklarını fiziksel olarak kapatmak gerekir. Bu DVR Swing için bazı jumper var bazı Swann DVR modelleri için çalışır  .

AVTech DVR’lerde olduğu gibi diğer durumlarda , pilin kontağını kapatarak DVR’yi fabrika varsayılanına sıfırlamak mümkündür.

Jumper’ları kullanarak DVR sıfırlama örneğine bakınız.

Çıkarılabilir pil ile DVR’lar

Bazı modeller bu sıfırlamaya izin vererek bataryayı çıkarır ve kontakları yaklaşık 2 dakika kapatır. Aşağıdaki resme bakın:

H264 DVR Şifresini Sıfırlama

Bu yöntem bazı eski Swann DVR modelleri ve sıfırlama 123456 sonra fabrika varsayılan şifre ile çalışır .

Sabit akü ile DVR

Bu prosedür sabit sarı pil ile bazı DVR’lerde çalışır ve fabrika varsayılan şifresi modellere göre değişebilir. (önceki tabloya bakınız)

DVR Intelbrás bateria soldada

Bu tip pil panele sabitlenmiştir. Pil tutucunun üstündeki ucu ve diğer ucu altta bulunan cımbız kullanın, DVR’ı sıfırlamak için kontağı 1 ila 2 dakika kadar kapatın.

Buradaki fikir, prosedürün 01/01/2000 tarihine kadar devam etmesini sağlamaktır, böylece daha önce gördüğünüz tabloya göre şifreleri girmeye çalışın.

ÖNEMLİ: DVR sıfırlama işlemi sırasında oluşabilecek hasarlardan sorumlu değilim, bu prosedür kendi sorumluluğunuzdadır.

AVTECH DVR’leri sıfırlandı

AVTECH DVR’lerin eski modelleri , ekipman panosunun belirli pinlerini kapatarak geri alınabilir.

DVR Kapalı olduğunda, şu adımları izleyin:

1. Bir cımbız ile pimler arasındaki teması
kapatın. 2. DVR’yi açın ve bir bip sesi duyana kadar bekleyin.
3. DVR hala açıkken cımbızları çıkarın
4. DVR yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin
5. Oturum açmak için admin / kullanıcı adını ve şifreyi kullanın.

Kapatılacak pimler bir modelden diğerine değişmektedir, ancak genellikle TP nomenklatürüne aşağıdaki gibi bir sayı, örneğin TP2-TP3 veya TP4-TP5 takip edilmektedir:

DVR AVTECH AV792D-D

DVR AVTECH'i sıfırla

AVTECH AVC-704H Jumper

DVR AVTECH

AVTECH AVC-706H Jumper

DVR AVTECH

Sıfırlamadan sonra fabrika varsayılan kullanıcı ve şifresini kullanın: admin / admin

AVTECH’den başka bir modeliniz varsa , çoğu durumda TP2 – TP3 veya TP4 – T5 olan bu pinleri arayın , sıfırlama prosedürü basit ve hızlıdır, sadece anlatılan adımları takip edin.

Swann DVR’leri sıfırlandı

Bazı Swann DVR modelleri, şifreyi sıfırlamak için fiziksel bir jumper’a sahiptir, bu kartta açıkça işaretlenmiştir (PASS-CLR)

DVR’ı sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Cımbızları cımbızla
kapatın 2. Gücü açın ve DVR başlatma için bekleyin
3. DVR bir giriş ekranı başlatır ve gösterir.
4. Oturum açmak için admin / admin kullanıcı adını ve şifresini kullanın.

DVR Swann Jumper

Swann DVR 4500’ün fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağı hakkında bilgi arıyorsanız ve 4500 , 4900, 805 ve 8075 gibi benzer modeller makaleyi okuyun: Swann DVR şifre sıfırlama

6. telnet kullanarak DVR sıfırlama

Daha önce de belirttiğim gibi, bir DVR bir Linux işletim sistemine sahiptir ve bazı modellerde bu sisteme erişmenin ve hesabı temsil eden ve erişim şifresini içeren dosyanın silinmesinin bir yolu vardır.

Bu süreç, bir standart XC3511 şifresi ile Telnet bağlantısı kabul eden bir Çinli şirket tarafından üretilen bir çip sahip DVR’lerle çalışır . Bu çipe sahip olduğu bilinen bazı modeller H264 DVR’lardır :

Eğer DVR’ınız aşağıdaki gibi giriş ekranına sahipse, bu marka, dahili çip aynı üreticiden olursa olsun, telnet üzerinden bağlantıyı kabul eden bu çipin kullanıldığını gösterir.

Çince çipsetli DVR

Aşağıda, bu tip bir çipe sahip bir DVR’nin giriş ekranının başka bir örneği verilmiştir. Menünün sol tarafında “NetSurveillance” kelimesini görebilirsiniz.

Jenerik H264 DVR ekranı

Şifreyi sıfırlamak için, bilgisayarınızı DVR ile aynı ağa bağlamanız ve prosedürü başlatmanız gerekir. Doğrudan DVR’dan bilgisayarınıza bağlanabilir veya bir yönlendirici kullanabilirsiniz.

Seçenek 1:  Ağ kablosuna (UTP) sahip DVR’den bilgisayara

Bilgisayar ve H264 DVR doğrudan bağlı

Seçenek 2:  DVR’ı yönlendiriciden bilgisayara bağlayarak

Yönlendirici

Fiziksel bağlantının OK olduğundan ve cihazların IP’lerinin 192.168.1.1 ve 192.168.1.2 olduğu bu örnekte olduğu gibi aynı ağdaki IP’leri kullandıklarından emin olun , artık bilgisayardan komutları göndermek için telnet yazılımı kullanmak gereklidir . DVR.

Windows’da , çalıştırma pencerelerini başlatmak için ” Windows” tuşlarınabasın ve “CMD” yazın. Detaylar için aşağıdaki resme bakınız:

Windows plus R
Windows CMD

Bu komut penceresi DVR ile iletişim kurabileceğinden, kullanıcı adı ve parola sorularak yanıt verecek ve daha sonra bu bilgileri girdikten sonra işletim sistemine erişiminiz olacak ve dizin ve klasörlerde dosyaları görebileceksiniz. ve ayrıca bunları kaldırın.

Aşağıdaki görüntü örneğinde gösterildiği gibi “DVR’ınızın telnet <IP>” işlem tipini başlatmak için:

Telnet Windows

Bağlantıdan sonra, bir kullanıcı ve şifre istenir, aşağıda gösterilen ekran LocalHost giriş bilgisiyle görünür : ve Şifre

LocalHost giriş tipi için: root

Şifre türü için: xc3511

Telnet DVR 01

Işletim sisteminin sürümünü (gösterir aşağıdaki resimde, gösterildiği gibi bir ekran göreceksiniz BusyBox v1.1.2 ) ve (bir karşılama mesajı Tech Monitor Hoşgeldiniz )

Telnet DVR 02

Bu noktada Linux işletim sistemine zaten erişebilirsiniz ve dizinleri (klasörleri) okumak, bu dizinleri girmek ve dosyaları silmek için komutlar girebilirsiniz.

Komutlar:

ls : Dizini listele

cd : Dizine girin

rm : Dosyayı kaldır

Aşağıdaki komutların sıralamasını takip edin (tırnak işaretleri olmadan) Dizinin içeriğini okumak
için ” ls ” komutunu girin

(klasör) Mavi renkte birkaç dizin (klasör) olduğunu unutmayın.
Bir sonraki adımda mnt dizinine gireceğiz

Telnet DVR 03

Mnt  dizinine girmek için ” cd mnt ” yazın

Dizinin içeriğini okumak için ” ls ” yazın

Mnt dahil olmak üzere birçok dizin olduğunu unutmayın.

Telnet DVR 04

Mtd dizini girmek için ” cd mtd ” yazın

Dizine girmek için ” ls ” yazın

Mtd dahil olmak üzere birçok dizin olduğunu unutmayın.

Hesap dosyasını kaldıracaksınız

Telnet DVR 05

Dosyayı kaldırmak için ” rm Account1 ” yazın

Sistem onay istemeden dosyayı kaldıracaktır.

Telnet DVR 05

Son değerlendirme

Kayıp şifre sorununu çözmeyi denemeniz için bazı yollar aşağıda belirtilmiştir.

Sorunu çözen başka bir deneyiminiz varsa, yorumunuzu başkalarıyla paylaşmaya da bırakın.

Eğer hala problemleriniz varsa ve DVR’ınızın şifresini sıfırlayamazsanız, ekipmanı kimin sattığına veya yorumlarınızı burada bırakmaya çalışın, bazen birileri aynı sorunu yaşar ve çözmenize yardımcı olabilir.

Daha doğru DVR bilgisi sağlamanız durumunda yardım etmek daha kolaydır.

” H.264 DVR’ımın şifresini kaybettim ” gibi şeyler söylemek , H.264’ün aslında yıllar önce oluşturulan bir video algoritmasının (CODEC) adı olması nedeniyle işe yaramaz.

“H.264 DVR”, düşük maliyetli pazarda bulunan binlerce DVR’ın adı olabilir ve tamamen farklı dahili yongalar kullanıyor olabilir ve bu nedenle şifrenin sıfırlanması için farklı prosedürlere sahiptir.

DVR’de, model hakkında başka bir şey söyleyen etiketlere bakın veya başladığında ekranda herhangi bir bilgi olup olmadığını kontrol edin.

DVR’yi açın, ayrıca ilgili bilgilerden bir şey bulabilir veya giriş ekranının başka bir marka tarafından kullanılanla aynı olduğunu görebilirsiniz, bu aynı üreticiden dahili bir çipe sahip olduğunu gösterebilir. Daha fazla bilgi daha iyidir.

9 thoughts on “H.264 DVR şifre nasıl sıfırlanır”

 • Özdoğan
  Özdoğan

  Slm lar elimizde ICU marka bir DVR var şifresi kilitli nasıl açabilirsiniz. Yardımcı olursanız sevinirim

  • M.Salih ASLAN
   M.Salih ASLAN

   merhaba bu numarayı ararsanız size yardımcı olacaktir.. +90 (506) 633 5616

 • Kerem
  Kerem

  Merhabalar elimde spezia nın 16 kanal ahd kayıt cihazı var şifresini bilmiyoruz nasıl sıfırlanır?

  • M.Salih ASLAN
   M.Salih ASLAN

   Merhaba 0212 615 66 67 numara ile iletişime geçiniz.

 • Enis
  Enis

  Slm avenir marka dvr cihazının şifresini unuttuk ne yapabiliriz ?

  • M.Salih ASLAN
   M.Salih ASLAN

   Merhaba avenir teknik servisi ile iletişime geçiniz. Mesa güvenlik diye Google yazın numarayı arayın yardımcı olurlar.

 • Alp
  Alp

  Dahua kayıt cihazına giriş yapamıyorum, şifrelerimi kabul etmiyor sıfırlama yaptım gene olmadı. Nasıl yardımcı olabilirsiniz

 • Alp
  Alp

  Dahua kayıt cihazına giriş yapamıyorum, şifrelerimi kabul etmiyor sıfırlama yaptım gene olmadı. Nasıl yardımcı olabilirsiniz

 • mecnun
  mecnun

  Merhaba seicon marka dvr şifresini unuttum nasıl açarım 4 haneli şifre

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut