Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

Güvenlik Kamerası TV’de Nasıl İzlenir?

IP güvenlik kameraları mobil cihazlarda, bilgisayarlarda veya web tarayıcılarında görüntüleyebileceğinizi biliyoruz. Peki, bu kameraları TV’de izlemeye ne dersiniz?

IP kamerayı kablosuz olarak televizyonumda yayınlayabilir miyim? Bir uygulama indirmek zorundayım mı? CCTV kameralarımı televizyonda görüntüleyebilir miyim? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için bir araya getirdik.

IP Kameralarımı TV’de İzleyebilir miyim?
Evet. Kamera sisteminiz bir NVR içeriyorsa, NVR’yi bir HDMI portu veya VGA portu üzerinden TV’nize bağlamak oldukça kolaydır. Ancak, NVR olmadan TV’de IP kamera akışı yapmak kolay olmayabilir.

TV veya Akıllı TV’de IP Kamera Nasıl İzlenir?

Çözüm 1: IP Kamera-HDMI Dönüştürücü / Kod Çözücü
NetcamViewer Monitor adı verilen bir cihaz herhangi bir IP güvenlik kamerasını TV’nize ya da monitörünüze kolayca aktarabileceğini iddia ediyor. IP kameralarını ethernet kablosuyla bu cihaza takabilir ve TV HDMI portuna bağlayabilir, kanalı TV seyretmek veya IP kamera video yayınlarını kontrol etmek için değiştirebilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak MPEG, MJPEG veya H.264 olarak görülen videoların akışını, TV’de yayınlanabilecek biçimde dönüştürmek için IP-kamera-HDMI dönüştürücüsü kullanılabilir.

Çözüm 2: DLNA Yöntemi
Bir masaüstü bilgisayarda PC’ye Digital Living Network Alliance DLNA sunucusu kurarak, DLNA uyumlu TV’de IP videolar görüntülenebilir.
IP kameraların standart modern bir televizyonda izlenebilmesi için kameranın RSTP / RTP üzerinden veri aktarımı yapabilmesi ve PC’nin IP kameraları ve DLHA özellikli TV’yi bağlayan bir köprü görevi görmesi gerekir.

Çözüm 3: Google Chromecast veya Apple TV
Kabloları doğrudan TV’nize götürmek istemediğinizde, Google Chromecast veya Apple TV mükemmel bir alternatif olabilir. Örneğin bir TV’de IP kamera videolarını görüntülemek için mobil uygulamalardan gelen video akışlarını yansıtmak için Apple TV’yi kullanabilirsiniz.

Çözüm 4: Akıllı TV’de Akış Uygulamaları
IP kamera izleme uygulamalarını Android TV’nizde, Samsung Smart TV, LG Smart TV gibi Smart TV’lerde indirebilirsiniz.

CCTV Kameralarını DVR olmadan TV’ye Bağlama
Birçok kullanıcı video çekimini bir DVR / NVR’ye kaydetmek yerine, sadece IP kamera canlı videolarını bir TV veya monitörde görüntülemek ister. Örneğin Akıllı TV, Samsung Smart TV veya LG Smart TV üzerinden video akışlarını nasıl izleyebilirsiniz? CCTV kamerayı TV’ye bağlamak oldukça kolaydır, çünkü analog CCTV kameralar kompozit bir RCA video girişi olan TV’lerle uyumlu bir analog / kompozit video sinyali iletirler. Bu nedenle, CCTV kameraları önceden hazırlanmış Siamese kablosuyla doğrudan bağlanabilir ve daha sonra BNC’den RCA’ya bağlanabilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut