Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

Erişim Kontrol Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Erişim kontrol sistemlerine bakarken, nihai bir karar vermeden önce dikkate alınması gereken önemli noktalar vardır. Maliyet, tabii ki, ihtiyacınız güvenlik türü ile birlikte önemli bir husustur ve kim erişmek için sistemi kullanıyor olacak. M.Salih ASLAN

 

Erişim Kontrol Sistemleri karmaşıklığı ve kullanım kolaylığı farklı çeşitli gelir. Bazıları, tuş takımında basit bir kod girmekten biraz daha fazlasını içerirken, Diğerleri kullanıcı erişimi için gelişmiş biyometri kullanır.

Çalışanların veya onaylanmış ziyaretçilerin yanlışlıkla sistemi kurmadan erişmelerine izin vermek de karar verme sürecinin bir parçası olarak dahil edilmelidir. Çok fazla adım gerektiren veya erişim kazanmaya çalışırken kullanıcı karışıklığına neden olan bir erişim kontrol sistemi, çoğu zaman yanlış alarmlara veya binaya girememe ile sonuçlanır.

Bu nedenle, sezgisel ve kullanımı kolay bir erişim kontrol sistemi genellikle tavsiye edilir. Aşağıdaki erişim kontrol sistemleri hakkında daha fazla bilgi edinin veya ek bilgi için Security Camera King’den bir güvenlik uzmanı ile konuşun.

Erişim Kontrol Sistemlerini Anlama

Güvenlik ihtiyaçlarınıza uygun erişim kontrol sisteminin türüne karar verirken, mülkün genel boyutu önemli bir faktör olacaktır. Buna ek olarak, iş ofislerinde, erişim kontrol sistemi tasarlamadan önce dikkate almak için farklı erişim düzeylerine sahip birçok yer vardır.

İşletmenin belirli alanlarına kimin erişmesi gerektiğini haritalamak, kaç bölgeye ihtiyaç duyulacağı ve sistemin ne kadar karmaşık olması gerektiği gibi şeylerin belirlenmesine yardımcı olacaktır. Genel olarak, daha yüksek güvenlik düzeyleri ve daha sıkı erişim denetimi gerektiren belirli alanlar vardır.

Veri merkezleri, kasalar veya hassas belgeler veya bilgiler içeren diğer yerler gibi belirlenmiş alanlar çoğu insan için girişi kısıtlamalıdır. Bunu yapmak, hassas bilgilerin yetkisiz kişilerce erişilebilir olmasını sağlar.

Farklı erişim seviyelerine sahip olmak genellikle merkezi bir veritabanındaki girişler tarafından belirlenir ve kontrol edilir. Veritabanına erişim, yalnızca sistem yönetiminden sorumlu yöneticiler veya personelle sınırlı olmalıdır.

Veritabanına erişimi en aza indirgemek, tüm genel sistem için daha sıkı güvenlik sağlar. Veritabanı, sistemin denetimine ayrılmaz olduğundan, yönetim işlevselliği yalnızca belirli bir kaçına verilmelidir.

Farklı Güvenlik Sistemleri türleri

Küçük ofisler veya konut uygulamaları için çoğu güvenlik sistemi, tuş takımı girişinin kullanımını içerir. Tuş takımı giriş sistemleri ekonomik olmasına rağmen, bu tür sistemler genellikle düzenli erişim gerektiren önemli sayıda ziyaretçiye sahip işletmeler veya kuruluşlar için önerilmez.

Bunun nedeni, gerekli kod genellikle çalışanlar arasında paylaşılır veya açık yerlerde yazılır ve bırakılır. Erişim kodunun farkında olan pek çok farklı insanla, ziyaretçiler tesisten ayrılırken güvenliği korumak giderek zorlaşıyor.

Biyometrik teknoloji ve kart veya fob okuyucuları bu tür uygulamalar için çok daha uygun bir çözümdür. Biyometri veya biyo okuyucular, parmak izleri, iris taramaları veya her birey için benzersiz olan başka bir fiziksel tanımlama kullanın. Benzersiz biyometrik bilgilerin çoğaltılması inanılmaz derecede zor olacak ve birisinin şirketi terk etmesi durumunda erişimi basitleştiriyor.

İş erişim kontrol sistemleri için bir başka popüler seçim fob veya Kart Okuyucuları kullanan bir erişim kontrol okuyucusudur. Her çalışana, okuyucu aracılığıyla kaydırılabilen veya bir yakınlık okuyucusu üzerinden feragat edilebilen kişisel bir nesne verilir.

Hem yakınlık hem de slayt okuyucunun kendi artıları ve eksileri vardır. Örneğin, yakınlık okuyucu normal slayt okuyucu kadar temas gerektirmez. Buna karşılık, slayt okuyucu temas gerektirir ve bir kredi kartı kaydırarak için benzer bir şekilde çalışır.

Merkezi bir veritabanı kullanarak, her bölge veya okuyucu, yönetim tercihlerine bağlı olarak belirli kullanıcılara erişime izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Tipik olarak, bir kimlik rozeti, kimlik tespiti amacıyla bir çalışanın resmine sahip olacaktır; bu, rozetin resmiyle kişiyi eşleştirerek çalışanları tanımlayabilen güvenlik personeli için yararlı olabilir.

Küçük işletmeler için erişim kontrol sistemlerinde, binaya erişmek için kod girişi gerektiren temel bir tuş takımı uygun olabilir. Bu, az sayıda çalışanı olan küçük işletmeler için ekonomik ve kullanımı kolay bir çözüm olabilir.

Bununla birlikte, sistemi güvenli tutmak için kullanılması gereken bazı protokoller vardır, örneğin, bir çalışan şirketten ayrıldıktan sonra giriş kodunu değiştirmek her zaman önerilir. Tuş takımı giriş sistemleri de konut erişim kontrolü için popülerdir.

Erişim Kontrol Sistemi Nasıl Çalışır

Tüm erişim kontrol sistemleri, bir rozet kaydırıldığında, bir biyo okuyucu bilgileri tanır veya bir giriş kodu girildiğinde olduğu gibi erişildiğinde bir kilitleme mekanizması serbest bırakarak çalışır. Genellikle erişim kontrol ekipmanında bulunan iki tür kilit vardır.

İlk kilit türü, erişim verildikten sonra kilidi serbest bırakan bir elektrikli grev ile çalışır. Elektrikli kapı grevleri genellikle daha ucuzdur ve çıkışta doğrulama gerektirmeyen alanlar için kullanılabilir.

Elektromanyetik kilitler ikinci tip kilitleme mekanizmasıdır. Manyetik kilitler, güvenli bir alana giren veya çıkan ziyaretçiler için güvenlik izni gerektiren alanlar için en uygundur; bu, insanların değerli varlıklarla veya hassas verilerle ayrılmalarını önlemek için ayrılmadan önce arandığı birçok ofiste yaygın bir uygulamadır.

Erişim kontrol ekipmanı için alışveriş yaparken, işletmenin doğasını ve tesis genelinde veri ve ürünlerin duyarlılığını veya değerini dikkate almak önemlidir. Güvenlik risklerini bilmek, mülkün karakteristiği için hangi tür erişim kontrol sistemlerinin en uygun olduğunu büyük ölçüde belirleyecektir.

Sunduğumuz veya erişim kontrol sistemi güvenlik ihtiyaçlarınız için en iyi ne hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen satılık kullanılabilir erişim kontrol ekipmanları seçerek yardıma ihtiyacınız varsa, Yardım için Güvenlik Kamera Kral başvurun.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut