Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

DVR vs NVR, Hangisi Daha İyi – KLAVUZ

Bir DVR veya NVR güvenlik sistemi, bir video gözetim sistemi kurmadan önce yapmanız gereken bir seçimdir. Maliyete, kuruluma ve beklediğiniz en iyi video kalitesine karar verdiği için çok önemli.

Şimdi NVR veya DVR’ın neyi temsil ettiği, NVR ve DVR, en iyi dijital veya ağ video kaydedicileri ve en iyi çalışan DVR veya NVR sistemi arasındaki farklar da dahil olmak üzere DVR ve NVR hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmak için aşağı kaydırın senin için.

NVR nedir, DVR, HVR

NVR tam formu ağ video kaydedicisidir. Adından da anlaşılacağı gibi, NVR kaydediciler doğrudan RJ5 fişli Cat5 veya Cat6 Ethernet kablolarını kullanarak ağdaki videoları kaydeder. NVR sistemi IP (İnternet Protokolü) kameralarla kullanılır.

İki tür ağ video kayıt cihazı vardır: PoE kameraları bağlamak için genellikle Ethernet bağlantı noktalarına sahip PoE NVR’ler ve NO kamera bağlantı noktalarına sahip WiFi NVR’leri ve WiFi IP kameralarını kablosuz olarak bağladığından .

WiFi ve PoE NVR

1. PoE kameraları bağlamak için RJ45 portu 
2. harici disk sürücüleri bağlamak için eSATA portu 
3. Monitörü bağlamak için VGA ve HDMI portu 
4. Router’ı bağlamak için LAN portu

DVR, dijital video kaydedici için duruyor. DVR kaydediciler sıkıştırılmamış videoları koaksiyel kablolarla işler ve göndermeden önce videoyu dijital sinyale sıkıştırır. DVR sistemi analog kameralarla çalışır.

DVR sistemi

1. PoE kameraları bağlamak için koaksiyel bağlantı noktası 
2. Harici disk sürücülerini bağlamak için eSATA bağlantı noktası 
3. Monitörü bağlamak için VGA ve HDMI bağlantı noktası 
4. Router’ı bağlamak için LAN bağlantı noktası

HVR’yi duydunuz mu? HVR tam olarak nedir? Basitçe söylemek gerekirse, bir HVR (hibrit video kaydedici), hem analog kameralarla hem de IP kameralarla çalışabilen DVR ve NVR’nin bir kombinasyonudur. HVR sistemi genellikle çok daha yüksek (1000 doların üzerinde) ve tüketici sınıfının ötesinde fiyatlandırılır.

Not: Genellikle, NVR ve DVR sistemlerini 4 kanal, 8 kanal ve 16 kanal göreceksiniz. Kanal, DVR veya NVR sisteminde kaç kameranın kullanılabileceğini gösterir. Örneğin, 16 kanallı bir DVR, sisteme 16 adede kadar kameranın bağlanmasını sağlar.

NVR / DVR Nasıl Çalışır?

Ağ video kaydedici (NVR), şifreli videoları ağdaki IP kameralardan kaydeder. Bir NVR sisteminin özel bir video işleme donanımına ihtiyacı yoktur.

Buna karşılık, dijital video kaydedicinin (DVR) analog videoları ilk olarak dijital formata kodlamak ve işlemek için içinde küçük bir yonga vardır, böylece kayıtları görüntüleyebilir ve oynatabilirsiniz.

Hem NVR’lar hem de DVR’ler video kaydı ve saklama için kullanılır. Bir monitöre bağlandıktan sonra, NVR ve DVR kameralara kolayca erişilebilir, görüntülenebilir ve yapılandırılabilir.

NVR vs DVR, Fark Nedir?

NVR – DVR toplamı: NVR ile DVR arasındaki en büyük fark, kullandıkları kameralar ve kablolardır. Bir ağ video kaydedici (NVR) IP kameraları kablosuz (WiFi NVR için) veya Ethernet kabloları (PoE NVR için) kaydederken, dijital video kaydedici (DVR) analog kameraları koaksiyel kablolar üzerinden kaydeder .

Yani NVR IP kamera kaydı içindir ve DVR analog veya koaksiyel kamera kaydı içindir.

NVR ve DVR Güvenlik Sistemi Arasındaki Farklar
karşılaştırma Tam form NVR / DVR Kameralar İletim Kabloları
NVR Ağ Video Kaydedici IP (İnternet Protokolü) Kameraları Ethernet Kabloları
DVR Dijital video kaydedici Analog ve Koaksiyel Kameralar Koaksiyel Kablolar

DVR vs NVR Sistemi

Bir video size NVR ve DVR arasındaki farkları canlı bir şekilde gösterir. Diğer ayrıntılı ve faydalı bilgileri toplamak için okumaya başlamadan önce, DVR-NVR sorunu hakkında daha fazla bilgi edinmek için göz atın.

İnternetsiz Dijital ve Ağ Video Kayıt Cihazları

DVR ve NVR arasındaki farkı daha fazla incelemeden önce, hem NVR hem de DVR güvenlik sistemlerinin İnternet bağlantısı olmadan çalışabileceğini bilmek iyi olabilir!

NVR veya DVR sistemlerinin bir sabit sürücüye kayıt yapmasını istiyorsanız, gerektiğinde geriye bakabilirsiniz, NVR veya DVR CCTV’lerin İnternet ile bağlantı kurmasına gerek yoktur (yönlendiricinize bağlanmaya gerek yoktur). DVR ve NVR kameralar açıldığında kendi tescilli ağları üzerinde çalışacaktır.

İnternet sadece DVR / NVR kamera sistemlerini saha dışında canlı yayınlarda izlemek veya alarm vermek istiyorsanız gereklidir.

DVR vs NVR, hangisini seçmeli

NVR ve DVR sisteminin ne olduğunu ve farklılıklarını öğrendikten sonra, NVR ve DVR’ın avantajlarını ve dezavantajlarını keşfedelim; o zaman hangisinin size daha uygun olduğunu öğreneceksiniz.

NVR kaydedici ve DVR kaydedici arasında hızlı bir karşılaştırma için aşağıdaki tabloya bakın:

karşılaştırma NVR (Ağ Video Kaydedici) DVR (Dijital Video Kaydedici)
NVR / DVR kameralar IP kameralar Analog veya koaksiyel kameralar
Kayıt kalitesi Daha yüksek alt
NVR / DVR sistem kurulumu Daha kolay Sıkı
NVR / DVR kamera maliyeti Daha yüksek alt

NVR Sistemleri

Ağ video kayıt cihazları İnternetin bu çağında ana akım olmuştur ve giderek daha fazla sayıda kamera üreticisi ve sahibi DVR’ları üretip kullanmaktan NVRS’ye geçmektedir.

Ve tüm bunlar büyük sebeplerden dolayı oldu. NVR sistemlerinin aşağıdaki avantajlarını kontrol edin:

# 1. NVR CCTV daha kaliteli videolar kaydeder

Ağ video kayıt cihazları veya NVR’ler, DVR güvenlik sistemindeki analog kameralar için söz konusu olmayan, 2MP’den 12MP’ye (veya daha yüksek) başlayan bir çözünürlükle IP kameralarla eşleştirilir.

Bu yüzden pek çok kullanıcı ve teknoloji uzmanı, davetsiz misafirlerin yüz ve plaka numaralarını belirlemek için yeterli çözünürlüğe ihtiyacınız olduğunu göz önünde bulundurarak NVR sistemlerinin net bir kazanan olması gerektiğini öne sürüyor.

Çözünürlükte DVR ve NVR Arasındaki Fark
NVR Sistemi 2MP, 4MP, 5MP ve 12MP (4K) sistemleri yaygın olarak görülmektedir.
DVR sistemi 720p, 2MP (1080p) en popülerler

* Bazı güvenlik markaları 4K DVR güvenlik kamera sistemleri üretti. Bununla birlikte, netliği artırıldığında, DVR sistemi yüksek kaliteli görüntüler üretmek için yüksek fiyatlı video işlemci çiplerine ihtiyaç duydukları için fiyat avantajını kaybedecek.

# 2. NVR güvenlik sistemi kolayca bağlanır

Kablolama işi kesinlikle bir NVR veya DVR sistemi kurmada baş ağrısıdır. İyi haber şu ki, NVR güvenlik sistemi yeni başlayanlar için bile kablonun yeterince kolay çalışmasını sağlıyor:

WiFi NVR, kameraları ağ üzerinden kablosuz olarak ziyaret ettiğinden, kabloları ağ video kaydedicisine nasıl kullanacağınız konusunda endişelenmenize gerek yoktur. PoE (Ethernet Üzerinden Güç) NVR, kameralara tek bir Ethernet kablosu ile hem güç hem de ağ sağlar. Uzun mesafeli kablolamayı daha da kolaylaştırmak için bir PoE anahtarı da kullanabilirsiniz .

Referans için PoE NVR kurulum şeması aşağıdadır.

IP Kamera Kablosu Bağlantısı

NVR sistemleriyle karşılaştırıldığında, DVR sistemi kameralarla dijital ağ kaydedici arasında tam bir noktadan noktaya bağlantıya ihtiyaç duyar ve analog kameralar güç ve veri iletimi için hem kablo gerektirir.

Kablolamada DVR ve NVR Arasındaki Fark
NVR Sistemi Güç ve veri için kablosuz veya tek Ethernet kablosu ile
DVR sistemi Hem güç kablosu hem de ses / video kablosu gerekli

3.. NVR kaydedici yerleştirmede esnek

Daha önce belirtildiği gibi, NVR IP ağ kameraları kullanır. Demek ki, NVR’ı ağın bulunduğu sürece neredeyse her yere yerleştirebilirsiniz. Buna karşılık, DVR CCTV’ler, yaklaşık 300 ft’lik maksimum aktarım mesafesine sahip olan koaksiyel kablo ile sınırlandırılmıştır.

Böylece ağ video kayıt cihazını, ön kapı, arka bahçe, garaj ve hatta uzaktaki sundurma gibi istediğiniz bir yere kaydedecek şekilde yerleştirmekte özgürsünüz. Ve NVR’nizin çalınmasından endişe duyuyorsanız, NVR’yi tavan arasında, tavanda, duvarların içinde, dolaba veya hatta boşlukta olduğu gibi erişilmesi zor noktalarda gizlemek daha kolaydır.

Yerleşimde DVR ve NVR Arasındaki Fark
NVR Kameralar Ağ erişimine sahip herhangi bir yer
DVR Kameralar Koaksiyel kablolarla sınırlıdır

4.. NVR sistemlerinin kullanımı ve yapılandırılması kolaydır

NVR sistemleri size birçok ağ yapılandırması içerdiği izlenimini verebilir.

Ama bu YANLIŞ.

Sayesinde P2P NVR güvenlik kameraları, kelimenin tam anlamıyla NVR sistemi kurmak olabilir SIFIR yapılandırma .

Yalnızca ağ video kayıt yazılımı olan Client’ı indirmeniz gerekir; örneğin, IP kameralar otomatik olarak LAN ağ cihazı listesinde görünecektir. Sadece kameraları şifrenizle müşteriye ekleyin, kurulum tamam!

Karmaşık taşıma ve konfigürasyon yok.

Ağ video kayıt sistemi kullanarak NVR’yi IP kameralarla  nasıl kuracağınız :

Kameraya telefonla erişmek için, ağ video kaydedicisinin UID’sini (benzersiz kimlik numarası) ve NVR kamera uygulamasında şifresini girmeniz yeterlidir.

Editörün Notu: Kamerayı canlı ve kayıtları ağ olmadan görebilirsiniz! Sadece bu kılavuzu takip bir monitör (TV veya PC) için NVR kamera sistemi bağlamak için, daha sonra bir yönlendirici bağlanmadan hemen canlı görüntü ve kayıtları görebilirsiniz.

NVR Sistemleri Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Şeyler

NVR CCTV sistemlerini en iyi şekilde satın almanız için size daha fazla not.

# 1. NVR gözetim sistemleri, DVR sisteminden daha fazla bant genişliği kullanmaz.

NVR kamera sistemlerinin görüntüleri kaydetmek ve kaydetmek için Internet’e İHTİYACI OLMADIĞINI unutmayın.

Güvenlik sistemleri, yalnızca telefonla veya PC yazılımıyla uzaktan eriştiğinizde, DVR ile NVR sistemleri arasında fark yaratmayan bant genişliğini kullanır.

Ve Reolink gibi ağ dostu bazı markalar, bant genişliğinizi korumak için akıcı ve net video akış seçenekleri sunar.

# 2. Uyumluluk sorunlarını önlemek için NVR’yi ve aynı üreticiden kameraları satın alın.

Tüm IP kameralar, belirli bir markadaki ağ video kaydedicisi (NVR) ile çalışmayacaktır. Daha fazla kamera eklemek veya kameralarınız için bir kayıt cihazı bulmak istiyorsanız, uyumluluk sorunlarından kaçınmak için aynı üreticiden satın almayı unutmayın.

3.. WiFi NVR kamera sistemlerine meraklıysanız, çift bantlı WiFi sinyalli olanı seçin.

İnternete bağımlılık nedeniyle, aynı anda diğer kablosuz elektronik cihazları (telefonlar gibi) kullandığınızda kablosuz NVR sinyal kaybına uğrayabilir. Bu nedenle, çift bantlı güçlendirilmiş WiFi sinyali içeren yüksek kaliteli bir WiFi NVR sistemi seçin, bu en iyi seçenektir.

DVR Güvenlik Sistemleri:

Kuşkusuz, DVR (dijital video kaydedici) fiyat avantajına sahip, bugünlerde bazı belirgin rahatsızlıklarla daha az rekabetçi görünüyor.

# 1. Çalışan kablolar DVR sistemleri için zordur.

Sabit kablolama, DVR güvenlik kameralarının en büyük dezavantajlarıdır.

Öncelikle, her kamerada, biri güç için diğeri ses ve video için iki kablo bağlantısı olacak. Ve eğer izleme yerleriniz koaksiyel kablonun erişemeyeceği yerlerde daha zor olabilir.

# 2. DVR CCTV sistemleri daha düşük kaliteli videolar sunar.

Ortaya çıkan teknoloji, analog kameraların kayıt kalitesini büyük ölçüde arttırmış olsa da, NVR kameralarla yetişemiyor.

Bazı MPX (koaksiyel megapiksel) kameralar daha yüksek çözünürlükle başa çıkabilir, ancak NVR kameralardan bile daha pahalıya mal olurlar.

4K vs 1440p vs 1080p vs 720p

3.. DVR güvenlik sistemlerinde ekipmanın daha yakın olması gerekmektedir.

DVR IP kameraları, koaksiyel kablo üzerinden çürüyen sinyal için DVR’dan en fazla 300 fit uzağa yerleştirilebilir.

4.. DVR kamera sistemleri daha yüksek bakım maliyetine sahiptir.

Bahsettiğim gibi, DVR sistemi, zaman geçtikçe yağmur veya şiddetli rüzgar gibi ortamlara karşı daha savunmasız olan koaksiyel kablo üzerinden sinyal iletir. Dışarıda maruz kalırlarsa, kablo sorunlarını çözmek için fazladan bir fatura ödemeniz muhtemeldir.

5.. Dijital video kayıt cihazlarının üstesinden gelebilecek çok fazla sorun var.

DVR sistemi, eski olduğunu söylememekle birlikte, kesinlikle fütüristik bir şey değil, her yıl azalan pazar payını kazanıyor.

Bu, hiç düşünmediğiniz birçok potansiyel soruna yol açacaktır. Örneğin, bazı yeni ev sahipleri, DVR sistemini desteklemek için önceden kablolanmış bir koaksiyel kablo bulunmadığını görecek ve gelecekte gerçekten modası geçmiş hale geldiğinde yerel bir DVR sistemi tamircisi bulmayı zor bulabileceksiniz.

Karar: NVR – DVR Sistemi, Düşünmeniz Gerekenler

Seçiminizi sizin için yeterince kolaylaştırmak için, göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey aslında kablolama görevidir.

Güvenlik kameralarında yeniyseniz ve hiçbir şekilde teknik eleman değilseniz, bir NVR güvenlik kamera sistemi tüm kurulumu ve yapılandırmayı sizin için kolaylaştırır. Bazı analog kameralarınız veya koaksiyel kablonuz varsa, bir DVR kamera sistemi kullanışlı bir çözüm olabilir.

Aslında, NVR sistemlerini ev veya iş dünyasında daha yüksek bir güvenlik seviyesine sahip olmak isteyen herkese tavsiye edeceğim, çünkü bugünlerde biraz daha fazla maliyetle kazanmak için çok daha fazlasına sahip olacaksınız.

DVR / NVR Güvenlik Sistemi Tavsiyesi

DVR veya NVR video kaydedicinin size en uygun olup olmadığı hakkında fikriniz var mı? En iyi seçiminizi yapmanız için son bir adım var: harika incelemelerle güvenilir ve saygın bir marka seçin.

Video depolama için aylık ücretler ve aboneliklere dahil olmak istemezseniz, uzun vadede büyük bir maliyet olacaktır, NVR ve DVR güvenlik sistemlerine bakmak isteyebilirsiniz.

NVR güvenlik sistemlerinin tüm avantajları dışında, Reolink RLK8-410B4, dahili 2 TB HDD ile 4MP veya 5MP süper net çözünürlükte haftalarca kayıt yapabilir. Özelleştirilmiş Reolink yazılımı ile kurulumu ve görüntülemesi kolaydır.

Ayrıca NVR kameranın video görüntülerini bir teknisyen Youtuber’den izleyin:

Temel olarak, 4 kameralı sistem kapsamlı bir koruma sağlayabilir: Bir tanesi ön kapıya, araba yolu ve avluya bakan; arka bahçede bir tane; sokak dışı pencereleri sabitlemek için bir tane; ve bir iç mekan kullanımı veya sahip olabileceğiniz diğer kritik pozisyonlar için. (Güvenlik kameralarının nereye yerleştirileceği hakkında daha fazla öneri için buraya tıklayın .)

NVR / DVR Sistemleri İçin Sıcak Sorular ve Hızlı Cevaplar

Burada ayrıca DVR ve NVR IP kamera sistemleri hakkında sık sorulan bazı soruları topladık.

# 1. 8 kanal veya 16 kanal NVR olduğu düşünüldüğünde, her kanalda tam 1080p elde edip edemediğimi nasıl anlarım?

Her kanal için video çözünürlüğünü NVR kamera sisteminizin çözünürlük sayfasından kolayca kontrol edebilirsiniz.

Kamera çözünürlüğü

# 2. Elektrik kesildiğinde veya elektrik kesintisi olması durumunda video kaydedici için pil yedekleme var mı?

DVR ve NVR güvenlik sistemleri pil yedeklemesi sağlamaz, ancak bu olayları önlemek için dijital veya ağ kayıt sisteminize bir UPS ekleyebilirsiniz. Pille çalışan bir güvenlik kamerası, güç kesildiğinde yedekleme yapmak için iyi bir fikirdir.

3.. NVR kamera sistemlerinde ağda gecikme var mı?

Yine de IP kamera güzergahına gidip ağ gecikmesi nedeniyle bir NVR alma konusunda tereddüt ediyor musunuz? Bunun için fazla endişelenmene gerek yok. Düzgün yapılandırılmış bir ağın böyle bir sorunu olmaz.

Örneğin, 8ch NVR IP kamera sistemi RLK8-410B4’ü 4MP tam çözünürlükte, herhangi bir ağ gecikmesi olmadan, bant genişliği üstünde sabit bir 6-8Mbps hızında görebilirsiniz.

4.. NVR ve DVR kamera sistemleriyle ne kadar ileri gidebilirim?

NVR ve DVR kamera sistemleri arasında iletim mesafeleri ile ilgili önemli bir fark vardır. Bir NVR IP kamera sistemi için, aslında kablolarla sınırlı değilsiniz. Eh, DVR kamera sistemi için, genellikle 1000 ft aralığında sinyalleri alabilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut