Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

DVR / NVR “Sinyal Yok” Hatası Çözümü

DVR / NVR’yi bir monitöre / ekrana / TV’ye bağladıktan sonra, sinyal yok veya monitörde sadece siyah ve boş görünüyor (Referans için ekli resim),

DVR / NVR’yi bir monitöre / ekrana / TV’ye bağladıktan sonra , sinyal yok veya monitörde sadece siyah ve boş görünüyor (referansınız için ekli resim), sorunu bulmak için bazı sorun giderme işlemleri yapabilirsiniz.

mceclip0.png

mceclip1.png

mceclip2.png

 

DVR / NVR’nizin ayar panelini göstermeyen birkaç olası nedeni vardır. Sorunu çözmek için aşağıda listelenen sorun giderme ipuçlarını takip edebilirsiniz.

 

Neden 1:  DVR / NVR Güç adaptörü yetersiz veya normal şekilde çalıştırılamıyor

Çözüm:  Lütfen denemek için aynı voltaja sahip başka bir güç adaptörü kullanın. Güç ışığı yanıyor olsa bile, lütfen güç adaptörünü de değiştirin.

 

Neden2: HDMI / VGA bağlantısında bazı sorunlar olabilir

Çözüm:  DVR üzerindeki HDMI bağlantı noktasını ve DVR’yi bir monitöre / ekrana / TV’ye bağlamak için HDMI kablosunu kullanıyorsanız, lütfen DVR üzerindeki VGA bağlantı noktasını deneyin ve VGA kablosunu kullanın . Bir VGA bağlantısı kullanıyorsanız, lütfen HDMI bağlantısını deneyin. Ayrıca, denemek için lütfen başka bir HDMI / VGA kablosu kullanın.

 

Neden 3: Monitör / ekran / TV’de bazı sorunlar olabilir veya DVR / NVR ile uyumlu değildir

Çözüm:  Mümkünse, denemek için lütfen başka bir monitör / ekran / TV kullanın.

 

 

Neden 4: DVR / NVR çözünürlüğü monitör / ekran / TV’den daha yüksek

Çözüm:  Lütfen DVR / NVR’yi aramak ve bilgisayardaki çözünürlüğünü değiştirmek için SADPTool yazılımını kullanın. DVR / NVR’nin ekran çözünürlüğü bilgisayar aracılığıyla nasıl değiştirilir?

 

Neden 5: Sabit Disk Sürücüsünde ( HDD ) bazı sorunlar olabilir

Çözüm:  DVR / NVR üzerine bir sabit disk sürücüsü (HDD) kurduysanız, denemek için lütfen HDD’yi kaldırın. Sabit disk sürücüsü (HDD) nasıl kurulur?

 

Neden 6: Ethernet kablosunda bazı sorunlar olabilir

Çözüm:  Lütfen Ethernet kablosunu DVR / NVR’ye bağlamayın. Ayrıca, lütfen herhangi bir kamera bağlamayın. DVR / NVR’yi bir güç adaptörüne ve monitöre / ekrana / TV’ye bağlamanız yeterlidir.

 

Neden 7: DVR / NVR arızalı.

Çözüm:  Daha iyi yardım sağlayabilmemiz için lütfen ilgili satın alma bilgilerinizi veya sipariş bilgilerinizi bir ek olarak bize sağlayın.

Monitörde Tamamen Siyah iken Sistemin Ekran Çözünürlüğü Bilgisayar Üzerinden Nasıl Değiştirilir?

Amaç:  Bu talimat, DVR / NVR’dan çıkış olmadığında çözünürlüğü değiştirmek için kullanılır, bu da sistemin çıkış çözünürlüğünü yanlışlıkla değiştirmenize neden olabilir.

 

İşte sizin için adımlar:

  1. Öncelikle, lütfen DVR / NVR’nizi doğrudan bir ethernet kablosuyla ev yönlendiricinize bağlayın.
  2. Ardından, bilgisayarınızı DVR ile aynı yönlendiriciye kablolu veya kablosuz olarak bağlamanız gerekir.
  3.  DVR / NVR’nizin IP’sini aramak için lütfen bu arama aracı  SADP’yi bilgisayarınıza indirin.
    For Windows’un :  https://download.annke.com/document/Computer_Software/SADPToolV3.0.3.3.zip
    MacBook İçin:  https://download.annke.com/document/Computer_Software/SADPTool.pkg.zip
  4. İndirdikten sonra, DVR / NVR IP’sini aramak için yenile’ye tıklayabilirsiniz. DVR / NVR’nizin IP’sini alacaksınız.HK_change_display__resolution_SADP.png
  5. Lütfen sistem IP adresini  IE tarayıcısına girin . Kullanıcı adı admin ve şifre sisteminizin şifresidir.HK_login_to_the_IE.png
  6. Oturum açtığınızda, lütfen  Yapılandırma – Sistem – Sistem Ayarları –Menü Çıkışı’na gidin ve VGA / HDMI çözünürlüğünü değiştirebilir,  listelenen tüm bu çözünürlükleri deneyebilirsiniz. Ardından sisteminiz yeniden başlatılacak ve çıktıyı alacaktır.HK_change_display_resolution_configuration.jpg

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut