Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

17 Haziran 2019 admin 1 Yorum

3G/4G Sim Kartlı Güvenlik Kameraları

Yani, güvenlik kameralarını WiFi veya İnternet olmayan alanlara mı koymak istiyorsunuz? Hücresel güvenlik kameraları senin kullanışlı bir çözüm olabilir İnternet ve elektrik kaynağı gerektirmez. Bu hızlı makalede, 3G / 4G / 5G hücresel güvenlik kameraları hakkında bilmeniz gereken her şeyi yıkacağız ve mobil güvenlik kameraları hakkında derinlemesine bir fikir edinmenize yardım edeceğiz.

Hücresel Güvenlik Kameraları Nedir?

Hücresel güvenlik kamera sistemleri, PoE kameraların ve veri aktarımı için ağ gerektiren geleneksel kablosuz güvenlik kameralarının yerini almaktadır .

Özel bir İnternet bağlantısı kullanmak yerine, hücresel bir gözetim kamerası, video sinyallerini mobil bir ağ üzerinden ileterek, İnternet ve güç kaynağı olmayan yerler için ideal güvenlik çözümü olmasını sağlar.

Ve hücresel güvenlik kameraları cep telefonunuza benzer şekilde çalışır: ana kontrol panelinde bir hücresel modül kurulur ve izleme istasyonlarına kablosuz olarak sinyal gönderebilir.

Hücresel tabanlı güvenlik kameralarının 3G / 4G / 5G ağında çalışması gerektiğinden, genellikle 3G / 4G LTE / 5G mobil güvenlik kameraları olarak da adlandırılırlar.

Video aktarmak için sim kartlı bir 3G / 4G / 5G güvenlik kamerası için hücresel veri planının gerekli olduğunu unutmayın . Ayrıca, Verizon, AT&T, T-Mobile, vb. Gibi batarya / güneş enerjili hücresel güvenlik kameraları için bu hizmeti sunan bazı ortak taşıyıcılar vardır.

Hücresel Güvenlik Kameraları

Hücresel Güvenlik Kamerasını Nereye Takabilirsiniz?

Peki bir WiFi ve hücresel pille çalışan güvenlik kamerası kurmanızın herhangi bir sınırı var mı?

Basitçe söylemek gerekirse, bulunduğunuz yerde hücresel servis olduğu sürece (telefonla arama yapabilir ve metin gönderebilirsiniz), kameralı bir hücresel güvenlik sistemi kurmakta sorun yaşamazsınız.

3G / 4G / 5G mobil güvenlik kameraları İnternetsiz çalışabildiğinden, özellikle güçlü bir Wi-Fi sinyalinin veya kablolu kablolu Ethernet’in ve elektriksel güç kaynağının bulunmadığı alanlar için idealdir.

Özetle, uzak hücresel güvenlik kameraları aşağıdakiler için mükemmeldir:

 • İnşaat siteleri
 • Ahır, çiftlikler ve çiftlikler
 • Tekneler, rıhtımlar ve marina
 • Tatil evi, kabinler ve Hangarlar
 • Karavanlar, kamp alanları ve yiyecek arabaları
 • Depolar
 • Yaban hayatı çalışmaları
 • Oteller & Airbnb odaları

Hücresel Güvenlik Kamerası Kurulumu

Hücresel Güvenlik Kameralarının Artıları ve Eksileri

Hiçbir şey kusur olmadan mükemmel değildir.

Ve hücresel ev güvenlik kameraları için de geçerlidir.

İşte size objektif ve çok yönlü bir algıya sahip olmanız için hücresel gözetim kamera sistemlerinin avantajları ve dezavantajları.

Artıları

Esnek Konum

Hücresel güvenlik kameralarının çoğu bataryalarla ve bir kısmı güneş enerjisiyle çalışan hücresel güvenlik kameraları olduğundan, elektrik prizine gerek yoktur.

Ayrıca hücresel gözetim video kameraları için gerekli olan WiFi ağı da yoktur.

Böylece 3G / 4G LTE / 5G güvenlik kameralarını kontrol etmek istediğiniz herhangi bir yere yerleştirebilir, ardından kablosuz kablosuz pilli hücresel kameralara akıllı telefonunuzdan erişebilirsiniz.

Ve güvenlik gereksinimleriniz değiştiğinde, hücresel ev güvenlik sistemlerinizi kolayca indirebilir ve pil / güneş enerjili hücresel güvenlik kameralarını İnternet olmadan yeni bir siteye yerleştirebilirsiniz.

Reolink Go kullanıcısı Jens, bu esintisiz ahizesiz gözetleme kamerasını bir esintiyle (aşağıda gösterildiği gibi) kurdu – dağınık kablolar veya delme delikleri yok.

4G Hücresel Güvenlik Kameraları

Daha Güvenli ve Daha Güvenli

Veri aktarmak için Internet’e dayanan güvenlik kameraları ile karşılaştırıldığında, hücresel sinyal kullanan güvenlik kameraları çok daha güvenlidir ve davetsiz misafirlerin hücresel güvenlik sistemini kırması zordur.

Ama beni yanlış anlamayın – bazı güvenli noktadan noktaya (P2P) kablosuz kamera sistemleri de vardır.

Örneğin, Reolink , güvenlik kameralarının SL şifreleme, WPA2-AES şifreleme ve kullanıcıların gizliliğini önlemek için etkin SSL-TLS dahil olmak üzere en yüksek güvenlik korumasına sahiptir.

Ayrıca, beklenmeyen bir elektrik kesintisi durumunda, pil / güneş enerjisiyle çalışan hücresel güvenlik kameraları ve sistemleri hala iyi çalışır.

Kolay kurulum

Kablosuz güvenlik kameralarına benzer şekilde , 3G / 4G LTE / 5G hücresel güvenlik kameraları birkaç dakika içinde kendi başınıza ayarlanabilir.

İç / dış mekan hücresel güvenlik kameralarınıza güç verin ve kameraya bir sim kart yerleştirin.

Kamera satıcısının özelleştirilmiş Uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra, orada neler olduğunu bulmak için kablosuz hücresel güvenlik kameralarına kolayca erişebilirsiniz.

Her Yerden Uzaktan Görüntüleme

Canlı izleme videolarını uzaktan izlemek isterseniz, İnternetsiz geleneksel kablosuz ev gözetim sistemleri sizi üzecektir.

Ancak hücresel güvenlik sistemleri olmaz!

Yukarıda da belirtildiği gibi, hücre servisli güvenlik kameraları , telefonunuzda herhangi bir yerde, WiFi ve güç kaynağı olmasa bile canlı beslemeyi buharlamanıza izin verebilir .

Hücresel IP Kamera Uzaktan Erişim

Eksileri

Hücresel Ev Güvenlik Sistemlerinin Fiyatı Yüksek Olabilir

WiFi ve pille çalışan hücresel güvenlik kamerası maliyeti kesinlikle en önemli konularınızdan biri.

Ve işte yüzleşmeniz gereken gerçeklik: hücresel güvenlik video kameraları diğer kamera modellerinden nispeten daha pahalıdır.

Hücresel kamera yalnızca ileri teknoloji nedeniyle pahalı değil, hücresel gözetim kameraları için veri planı için biraz para harcamanız gerekir.

Hücresel güvenlik sistemlerinin belirli mobil veri planı maliyeti, farklı taşıyıcılara ve seçtiğiniz veri boyutlarına göre değişebilir (1 GB’tan yukarıya).

Canlı yayın ve manuel kayıtların veri tüketimini artırabileceğini, bu nedenle 3G / 4G / 5G mobil güvenlik kamerasının veri servisi için daha fazla para ödemeniz gerekebileceğini unutmayın.

Önemli paket : 3g / 4g LTE hücresel güvenlik kameralarının fiyatı biraz yüksek olsa da, pil ve güneş enerjili hücresel güvenlik kamerası Reolink Go gibi en iyi ve uygun fiyatlı seçenekleri de bulabilirsiniz .

Hücresel gözetim kameralarının uygun olmadığını düşünüyorsanız, bu ucuz ve kaliteli güvenlik kameralarını alternatifleriniz olarak inceleyin.

Hücresel Gözetim Kameralarının Kalitesinin Söylemesi Zor

Amazon’da WiFi ve hücresel pille çalışan güvenlik kameralarını arayın; burada bir dizi seçenek bulacaksınız.

Ancak, satılık hücresel güvenlik sistemlerinin çoğu bilinmeyen markalardandır.

Peki ya hücresel güvenlik kamerası ve sistem incelemeleri?

Birkaç ve tartışmalı!

Bu nedenle, temelde referans olacak hiçbir şeyiniz yok ve paranızı, hiç duymadığınız bazı WiFi batarya ile çalışan hücresel güvenlik kamera markalarına yatırmanız gerekip gerekmediğini bilmiyorsunuz.

Ve sim kartlı bazı 3G / 4G / 5G mobil güvenlik kameraları ilk birkaç ayda iyi çalışabilir. Bundan sonra, hücresel gözetim kameraları, telefonlarınıza fotoğraf gönderemeyen zayıf AT&T veya Verizon sinyallerini alabilir.

Önemli Paket : En iyi hücresel güvenlik sistemlerini elde etmek için, satış sonrası servis hizmeti sunan saygın güvenlik kamera markalarını seçmeniz önerilir . Böylece herhangi bir sorunla karşılaştığınızda anında 1’e 1 teknik destek alabilirsiniz.

3G / 4G LTE / 5G Hücresel Güvenlik Kameralarının Pil Ömrü Sorun Yaşıyor

Pille çalışan 3G / 4G / 5G mobil güvenlik kameraları için, önceden haber vermeksizin ölebilir.

Kablosuz güvenlik kameralarının pil ömrünün nasıl uzatılacağı hakkındaki bu kılavuz , pille çalışan cep telefonu kablosuz dış mekan güvenlik kameraları için de bazı referanslar sağlayabilir.

Bataryayla çalışan 3G / 4G / 5G hücresel güvenlik kameralarının size düşük batarya bildirimi göndermesi en iyisidir, böylece batarya tüketiminden haberdar olabilir ve bataryaları zamanında değiştirebilir / şarj edebilirsiniz.

Önemli paket : Şarj edilebilir pille çalışan hücresel güvenlik sistemleri, pilleri sık sık değiştirme maliyetini düşürür.

Ayrıca, kablosuz hücresel güvenlik kameranızın, hücresel ev güvenlik sistemlerinin durmadan güç alabileceği bir güneş paneli desteğine sahip olması daha da iyidir.

Hücresel Güvenlik Sistemi Satın Almaya Değer Mi?

Artık hücresel güvenlik kameralarının avantaj ve dezavantajlarını öğrendiğinize göre, şu soru ortaya çıkıyor:

Şimdi hücresel güvenlik sistemine yatırım yapmak faydalı olabilir mi?

Basit cevap şudur: Gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına bağlıdır.

Sık sık değil, sık sık kullanıcılar tarafından sorulur: WiFi olmadan bir güvenlik kamerası kullanmak mümkün mü? İnternete ihtiyaç duymayan bir ev gözetim sistemi var mı?

Aynı güvenlik gereksinimlerine sahip olursanız, hücresel gözetim kameraları, şüphesiz en iyi paranın karşılığını verir.

Ve hücresel teknoloji teknolojisinin ilerlemesi ile, hücresel ev güvenlik sistemlerinin ekonomik hale gelmesi zaman alacaktır.

Seçenekleriniz İçin En İyi Hücresel Güvenlik Kamerası

Yukarıda bahsedildiği gibi, 3G / 4G / 5G hücresel kablosuz güvenlik kameraları için seçenekler hala sınırlıdır.

İyi haber şu ki, bazı ünlü güvenlik kamera markaları art arda hücresel güvenlik kameraları yarışmasına katılıyor.

Örneğin Reolink , ilk pille çalışan ve güneş enerjisiyle çalışan hücresel güvenlik kamerasını uygun fiyat ve iyi kalitede bir araya getirdi .

WiFi ve güç kaynağı olmayan yerlerde güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılamak için tasarlanan bu mobil güvenlik kamerası Reolink Go, ahırlarınız, çiftlikleriniz, tekneleriniz, kamp alanlarınız, şantiyeleriniz, tatil eviniz, uzaktaki kabinleriniz vb.

% 100 kablosuz, 1080p Full HD, IP65 hava koşullarına dayanıklı, iki yönlü ses gibi ortak özelliklerin yanı sıra, Reolink Go, gece karanlığında gece görüşüne sahip olan diğer rakipler arasında öne çıkıyor;

Güncelleme : Şimdi dış mekan hücresel güvenlik kamerası Reolink Go, ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, İtalya, Fransa vb. Dahil olmak üzere daha fazla ülkede ve bölgede kullanılabilir ( bulunduğunuz yerde satışa açık olup olmadığını öğrenmek için buraya tıklayın ).

Hücresel güvenlik sistemi Reolink Go’nun görüntü kalitesini kontrol etmek için aşağıdaki videoyu izleyin (Jens tarafından Youtube kanalında paylaşılır ).

En İyi Bütçe Alternatifleri : Hücresel güvenlik kameraları ve sistemleri sizin için çok pahalıysa ve yalnızca yerinde video kaydetmeniz gerekebilir, Reolink Argus® 2 , kablosuz bir şarj edilebilir pille çalışan sizin için ekonomik bir seçenektir ve güneş enerjili dış mekan güvenlik kamerası.

Akıllı bir PIR hareket sensörü ve dahili bir SD kart yuvası ile birlikte geliyor. Telefonunuzda canlı izlemeyi izleyemeseniz veya İnternet olmadığında anlık uyarılar alamıyor olsanız bile, hareket algılama olayları daha sonra kontrol etmeniz için yerel olarak saklanabilir.

Bir Reolink Argus® 2 kullanıcısı tarafından sunulan bu video, en iyi ihtimalle kameranın zorlu hava koşullarında nasıl cesurlaştığını kanıtlayacaktır.

Çarpma : Kameranızı hırsızlıktan ve vandalizmden uzak tutun! Pille çalışan dış mekan güvenlik kameralarınızı onlardan nasıl koruyacağınızı öğrenmek için bu yazıyı okuyun .

Hücresel Güvenlik Kameraları hakkında SSS

Hücresel güvenlik kameraları hakkında derinlemesine bilgi edinmek için, burada referans için kablosuz hücresel güvenlik kameraları hakkında sık sorulan bazı soruları topladık.

Hücresel Güvenlik Sistemleri WiFi ile Çalışabilir

Çoğu hücresel ev güvenlik kamerası için  İnternet’in ilk bulunmadığı yerlerde çalışmak üzere tasarlandıkları için, WiFi ya da telefonunuzun etkin noktasında çalışamazlar.

Evinizde WiFi bağlantısı varsa, pil ve güneş enerjili güvenlik kamerası Reolink Argus® 2 uygun ve uygun fiyatlı bir seçenek olarak en iyi bahis olacaktır.

Hücresel Gözetim Kameralarınızın Veri Kullanımını Nasıl En Üst Düzeye Çıkarırsınız?

Aşağıda, hücresel kablosuz güvenlik kameralarınızın veri kullanımını optimize etmenin bazı pratik yolları verilmiştir:

 • İstenmeyen hareketlerle tetiklenen videoları azaltmak için dış mekan hücresel gözetim sisteminizi düşük trafik alanlarına yerleştirin.
 • Yanlış alarmları önlemek için 3g / 4g LTE hücresel güvenlik kamera sistemlerinizin hareket hassasiyetini ayarlayın.
 • Canlı beslemeyi izleyin veya pil / güneş enerjili hücresel güvenlik kameralarınızın geçmiş olaylarını daha düşük çözünürlükte oynatın.
 • Hücresel güvenlik sistemlerinizi iyi hücresel kapsama alanına kurun.

Cep Telefonum için iPhone 8 ve Verizon’um var. Hücresel Kamera Reolink Go için T-Mobile ile Ayrı Bir Hücresel Plan alırsam, Kamerayı Verizon iPhone’dan Hala Görebilir miyim

Kesinlikle evet!

Hücresel güvenlik sisteminizin desteklenen taşıyıcılarından yalnızca bir veri planı (SIM kart) satın almanız gerekir. Ve telefonunuzun sağlayıcıları, hücresel güvenlik kamerasını normal şekilde kullanmanızı etkilemez.

İki Kablosuz Hücresel Güvenlik Kamerasının Tek Sim Kartla Çalışma İhtiyacı Var mı

Bir SIM kart, yalnızca ONE hücresel tabanlı güvenlik kamerasıyla çalışabilir. Ayrıca, çoklu hücresel IP kameraların tek bir 3G / 4G bağlantısını paylaşması da mümkündür. Ancak toplu alımlarda indirim yapıp yapamayacaklarını öğrenmek için mobil servis sağlayıcılara danışabilirsiniz.

Tüm yorumlarınızı bekliyoruz

Hücresel güvenlik kamerası veya alternatifleri hakkında başka sorunuz var mı? Yukarıdaki 3G / 4G LTE / 5G hücresel güvenlik kameraları hakkındaki önemli şeyleri kontrol ettiğinizden emin olun ve bize haber verin!

One thought on “3G/4G Sim Kartlı Güvenlik Kameraları”

 • Mustafa
  Mustafa

  Hücresel/mobil veri kullanan kameralar için imei kayıt zorunluluğu va rmı? Yurtdışından alınan/getirtilen kamera imei kayıt edilmediği için kapatılabilir mi? Bildiğim kadarıyla cep telefonu dahil sim kartlı tüm cihazlar gümrük yasaklı ürün.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut