Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

28 Nisan 2018 admin 1 Yorum

AHD / HDCVI / HDTVI DVR IÇIN DEPOLAMA BOYUTU NASIL HESAPLANIR?

Bir IP kamera sistemi veya bir HD kamera sistemi kullanmak istediğinizde, video depolama için HDD’leri kullanmanız gerekir, burada soru geliyor – sistem kaç HDD kullanmalıdır? HDD’nin kapasite boyutu ne kullanılmalı? Yükleyicilerin veya son kullanıcıların gereken depolama boyutunu, sistemin video çekimlerini saklaması gereken süre uzunluğuna göre tahmin etmesi gerekir. Ek olarak, bazen tek parça HDD’nin maliyeti kamera sisteminin tüm maliyetine eşittir, dolayısıyla HDD’lerde para harcamak istemeyiz.

1 # DEPOLAMA BOYUTUNU NASIL HESAPLARSINIZ?

Depolama boyutunu tahmin etmek veya hesaplamak için aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz:

Depolama boyutu = (bit hızı * 3600 * 24) / (8 * 1024 * 1024), sonuç birimi gigabayttır.

Örneğin: bir 720p IP kamera, bitrate ayarı 2048Kb / s, bir gün için depolama boyutu (2048 * 3600 * 24) / (8 * 1024 * 1024) = 21 Gigabyte

Bazı ortak bit oranı ayarları için depolama boyutu:

Bit Hızı (Kb / s) 512 1025 2048 4096
GB / Gün 5.5 11 21 42

IP Kamera Video Kodlama Yapılandırması
HDCVI / AHD / TVI HD analog kamera bit hızı ve depolama boyutu:

720P, karşılık gelen bit hızı – 2048 Kb / s, her kamera / kanal saatte 0,9 GB depolama boyutu gerektirir.
1080P, ilgili bit hızı – 4096Kb / s, her kamera / kanal saatte 1.8GB depolama boyutuna ihtiyaç duyar.

2 # VIDEO SISTEMI IÇIN DEPOLAMA ALANI NASIL KÜÇÜLTÜLÜR?

Kameralar için depolama boyutunu küçültmenin birkaç yolu vardır, bu nedenle ya depolama boyutu için HDD sayısını azaltabilir ya da videoyu depolamak için zaman uzunluğunu uzatabilirsiniz.

H.265 / HEVC

Bit hızını yarıya indirebilmek için H.265 / HEVC standardı video sıkıştırma verimliliğini iki katına çıkarabilir, bu nedenle bütçeyi HDD’lere kaydetmek istiyorsanız en iyi seçimdir.

YG KODLAMASI

YG ilgi alanı anlamına gelir; bir tür akıllı kodlama teknolojisi, IP kameralarınızın tüm video akışının bit hızını azaltmak için görüntünün ilgisiz bölgesinin görüntü kalitesini düşürebilir, bu nedenle depolama boyutunu büyük ölçüde koruyabilir.

DÜŞÜK BIT HIZI

Hem IP kameralar hem de DVR’ler, kullanıcıların kodlama bit hızını ayarlamasına izin verir, bit hızı, depolama boyutuyla pozitif ilişkili değişkenlerden biridir. Bit hızını düşürmek depolama boyutunu azaltmaya yardımcı olabilir, ancak kaçınılmaz olarak görüntü kalitesini etkileyecektir.

DÜŞÜK GÖRÜNTÜ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ

Görüntü çözünürlüğünü düşürmek, videonun dosya boyutunu küçültmenin en kolay yoludur, bu nedenle bant genişliğini ve depolama boyutunu koruyabilir. Bununla birlikte, bu görüntü kalitesini önemli ölçüde azaltacaktır, çoğu durumda iyi bir seçenek olmayabilir.

KARE HIZINI AZALT

Daha düşük görüntü çözünürlüğü yerine, depolama boyutunu kaydetmek için kare hızını azaltabilirsiniz. Bunu yapmak görüntü kalitesini etkilemez, aynı zamanda kare hızını 12-15 fps’ye düşürürken video oynatılırken belirgin bir farklılık olmaz. Her iki video normal hızda oynatıldığında, kullanıcılar gerçek zamanlı (25 fps) ve 15 fps videoları birbirinden ayırt edemez. Bununla birlikte, hareket nesnelerini yakalamayı gerektiriyorsa, gerçek zamanlı veya yüksek kare hızına ihtiyaç vardır.

Akıllı 1080P Wi-Fi Kameralar PIR Hareket Sensörü + Termostat
1080P Akıllı Wi-Fi Kamera

Sadece bir veya iki güvenlik kamerasını kullanırsanız, tüketici Wi-Fi kameralarını öneririz . Bu kameralar tipik olarak, yerleşik video belleği desteklemek için bir microSDHC / TF kart yuvasına sahiptir. Bir TF hafıza kartı takmak (örn. 16GB / 36GG / 64GB), video hafıza kartında saklanır, bu nedenle ağ video kaydedicisinin kullanımını ortadan kaldırabilir. 1080P / 720P akıllı Wi-Fi kameraları sadece TF kart video kaydını desteklememekle kalmıyor, aynı zamanda yanlış alarmı büyük ölçüde azaltabilen çift hareket algılama (PIR + video) özelliğine sahipken kullanıcı hareketlerini anında algılayarak kullanıcılara anında haber veriyor. D1000G bile bir sıcaklık / nem dongle ile bağlayarak termostat ve sıcaklık uyarısı işlevini destekleyebilir.

One thought on “AHD / HDCVI / HDTVI DVR IÇIN DEPOLAMA BOYUTU NASIL HESAPLANIR?”

  • islami chat
    islami chat

    Günlük 42 gb’a kadar kayıt imkanı harika birşey.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut