Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

26 Nisan 2018 admin 1 Yorum

Üç adımda evinizi güvenli hale getirin

Güvenlik kamera sistemi için video ve güç kablolarını çalıştırmak için evinizin duvarları boyunca delik delme fikri göz korkutucu görünebilir, ancak birçok güvenlik sistemi gözetim sisteminizi bir esinti haline getiren her şey dahil paketlerde gelir. Kendi ev kamera sisteminizi satın alma ve kurma hakkında bilgi için okuyun.

Yöntem
1
Evinizi Hazırlamak
1
Gözetim ihtiyaçlarınızın bir diyagramını yapın. Evinizin her bir inç karesini izlemek hem pahalı hem de verimsizdir, bu nedenle en çok hangi alanları izlemek istediğinizi önceliklendirmeniz gerekir. Evinizin kaba bir diyagramını çizin veya planları yazdırın ve kamera yerleştirmek istediğiniz yere not alın. İşiniz bittiğinde, herhangi bir şey tarafından engellenmediğinden ve mümkün olan en iyi görünümü sağladığından emin olmak için her yere bakın. Kameraları isteyebilirsiniz:
Ön ve arka kapılar.
Sokak Dışı Pencereler
Büyük ortak alanlar (mutfak, oturma odası vb.)
driveways
Porches
Merdivenler [1] 2
İhtiyaçlarınıza uygun doğru paketi satın alın. Her bir parçayı ayrı ayrı satın alabilirsiniz, ancak genellikle paketlenmiş güvenlik sistemleri satın almak daha ucuz ve kolaydır. En azından sisteminizde 1-3 kamera, bir DVR (dijital video kaydedici), uygun kablolama (siamese ve BNC kabloları) ve güç kabloları bulunmalıdır. Büyük bir alanı izlemeyi seçmediğiniz sürece, duvar montajlı kablosuz kameralar ihtiyaçlarınızı karşılamalıdır.
Temel Ev Güvenliği: 2-3 dış kamera ile (kapıları izlemek için) ve en az 3 günlük kayıt süresine sahip bir DVR alın.
Değerli Eşyaların / Küçük Çocukların İzlenmesi: 1-3 adet kapalı kablosuz kamera küçük bir odayı etkili bir şekilde kapatabilir ve görüntüleri doğrudan bilgisayarınıza aktarabilir.
3
Alternatif olarak, fotoğraf makinenizi ayrı ayrı satın alın. İhtiyacınız olan kamera sayısını bildiğinizde, hangi özel kameraları istediğinizi düşünmeniz gerekir. Bir ev gözetleme sistemi birkaç yüz dolardan binden fazla binin üzerinde bir fiyata mal olabilir, bu yüzden satın almadan önce ihtiyaç duyduğunuz kamera türünü dikkate aldığınızdan emin olun – aşağıdaki özellikler kutuda açıkça etiketlenmelidir. Tüm parçaları ayrı ayrı satın alabileceğiniz gibi, tam bir “gözetim seti” satın almak genellikle daha ucuz ve kurulumu daha kolaydır.
Kablolu / Kablolu: Kablosuz kameralar, evinizdeki kabloları delmeksizin ya da kablo kullanmadan kurmak kolaydır, ancak kalite alıcıdan uzaklaştıkça daha düşük olabilir. Büyük bir alanı kaplıyorsanız, kablolu hale geçin, ancak çoğu ev kablosuz ve kolay kurulum süreci bulur.
İç Mekan veya Dış Mekan: Dışarıya yerleştirilemeyen kameralar, yağmur ve neme maruz kaldıklarında hızla kırılacaklardır, dolayısıyla uygun şekilde seçtiğinizden emin olun.
Hareket Algılama: Bazı kameralar yalnızca hareket algıladıklarında kayıt yaparlar, çok fazla yer ve enerji tasarrufu sağlarken, yalnızca biri odada olduğunda çekimi yakalar.
Uzaktan Görüntüleme: Birçok ileri teknoloji ürünü kamera, çekimlerini, dünyanın herhangi bir yerindeki telefon veya dizüstü bilgisayarınıza aktarabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede, sağlanan bir program veya uygulama aracılığıyla evinizi kontrol edebilirsiniz. [2] 4
Bir kayıt cihazı kurun ve izleyin. Görüntüleri kaydetmek ve görüntülemek için bir Dijital Video Kaydediciye (DVR) ihtiyacınız vardır. Bu cihaz tüm video yayınlarını alır ve genellikle bir bilgisayar ekranına veya küçük bir televizyona bir monitöre yayınlar. DVR’lar, yüzlerce saatten bir günlük çekime kadar belirli bir video miktarını saklamak için çeşitli bellek kapasitelerine sahiptir.
Tam bir gözetim seti satın alırsanız, DVR genellikle fotoğraf makinesine dahil edilir.
Satın almak için kullanılabilen Ağ Video Kayıt Cihazları (NVR) ve analog kaydediciler (VCR), bir dijital sabit sürücü yerine kaydetmek için bir İnternet sinyali (NVR) veya boş bantlar (VCR) kullanarak DVR ile aynı şekilde çalışır. Aşağıdaki kurulum ipuçları burada da çalışacaktır.
5
Kurulumdan önce ekipmanınızı test edin. Kablo, DVR, kamera ve monitörünüzün, her şeyi bir şey takmadan önce bağladığınızdan emin olun. [3] Yöntem
2
Bir Kamera Kurmak
1
Kameranız için yüksek, geniş bir açı seçin. Herhangi bir odanın en iyi açısı genellikle tavanın duvarları karşıladığı köşeden aşağı bakıyor. Tüm girişleri ve çıkışları açıkça görebildiğinizden ve kameranın bir elektrik prizine yakın olduğundan emin olun.
Bir kameranın dışını takıyorsanız, kolayca yere çarpılamayacak şekilde 10 ft’nin üzerine yerleştirin. [4] 2
Kameranızı duvara monte edin. Bazı kameralar kameranızı duvara yapıştırmak için yapışkan pedlerle birlikte gelir, ancak kameranızı vidalamak kameralarınızı uzun süre monte etmenin en güvenli yoludur. Her kamera farklı olsa da, çoğu aynı şekilde monte edilebilir:
Montajı istenen yere yerleştirin.
Bir sivri kullanarak, her vidanın gitmesi gereken duvarda işaretler yapın.
Elektrikli bir matkap kullanarak her vida için bir delik delin
Herhangi bir kalıp piminde çekiç.
Montajı duvara vidalayın.
Kamerayı istediğiniz açıya yerleştirin. [5] 3
Kameranızı bir güç kaynağına takın. Hemen hemen tüm kameralarda normal bir duvar prizine takılan bir güç adaptörü bulunur. Küçük, yuvarlak ucunu kameranın arkasındaki güç girişine takın ve diğer ucunu prize takın.
Güç adaptörünüz eksik veya bozuksa, üreticinize başvurun.
4
DVR’nize kablolu bir kamera takın. Gözetleme ekipmanı bir BNC (Bayonet Neill-Concelman) bağlantısı kullanılarak bağlanır. BNC kablolarının kullanımı basittir – her iki tarafta da aynıdır ve basit bir şekilde bunları yerine takmak için küçük bir somunu çevirerek uygun bağlantı noktasına takın. Bir ucunu kameranızın “Çıkışı” ve diğerini DVR “Giriş” bağlantı noktalarından birine takın.
Taktığınız girişi not edin – kameranızın videosunu görüntülemek için DVR’nizin ayarlanması gereken giriş budur.
Kablonuzda bir BNC bağlantısı yoksa, çevrimiçi bir BNC adaptörünü çevrimiçi olarak veya bir donanım mağazasında satın alabilirsiniz. Bu, BNC uyumlu hale getirmek için kablonun ucuna kayacaktır. [6] 5
Kablosuz kameraları bilgisayarınıza bağlayın. Kablosuz kameralar, yayınlarınızı görüntülemek için yüklemeniz gereken bir yazılım diski ile birlikte gelir. Kameralarınıza erişmek için ekrandaki talimatları izleyin. [7] Bazı kameralarda, bilgisayarınıza bir USB portu üzerinden bağlanan küçük bir alıcı vardır. Bunun düzgün bir şekilde bağlandığından emin olun.
Sağlanıyorsa kameranızın IP adresini (ör. 192.168.0.5) yazın – kameranızı uzaktan görüntülemek için bu numara herhangi bir web tarayıcısına yazılabilir.
6
Monitörü DVR’ye takın. Bu bağlantı sıklıkla bir BNC kablosu kullanır, ancak bazı DVR’ler HDMI kabloları veya koaksiyel kablolarla bağlanabilir. Tercih ettiğiniz bağlantıyı kullanarak bir ucunu DVR’ın “Çıkış” bağlantı noktasına, diğerini de monitörün “Giriş” bölümüne takın.
DVR’nizin girişi olduğu kadar çok kamera bağlayabilirsiniz – yüklediğiniz her kamerayı otomatik olarak kaydeder.
Taktığınız girişi not edin – bu, kameralarınızı görmeyi tercih etmeniz gereken girdidir.
7
Herhangi bir bağlantı sorununu giderin. Kamera, DVR ve monitörün bir güç kaynağına bağlandığını ve açık olduğunu kontrol edin. Kablolarınızın sıkıca bağlandığından ve DVR ve monitörünüz için doğru girişleri seçtiğinizden emin olun. Bazı monitörler her kamerayı aynı anda gösterirken, diğerleri kameralar arasında geçiş yapmanıza izin veren “giriş” düğmelerine sahiptir.
Yöntem
3
Gözetim Sisteminizi Konsolide Etme
1
Merkezi bir “gözetim merkezi” oluşturun. Bir kerede çok sayıda kamera bağladığınızda, tüm beslemeleri DVR’ınıza bir araya getirmek için basit bir yere ihtiyacınız olacaktır. Bu, kolayca erişilebilen ve evin herhangi bir yerinden telleri rahatça çalıştırabileceğiniz bir yer olmalıdır. Attikalar, ofisler ve internet yönlendiriciniz gözetim sisteminizi temel almak için iyi yerler yapar.
Tüm kameralarınız için sadece bir DVR’ye ihtiyacınız var.
2
Sisteminizi etkili şekilde bağlamak için Siamese kablolarını kullanın. En yaygın gözetleme kablosu, birleştirilmiş iki kablodan oluştuğu için adlandırılmış bir Siyam kablosu. Biri güç için, diğeri video içindir. Bu, her kamerayı kurmak için yalnızca evinizdeki bir kabloyu çalıştırmak zorunda kalacağınız anlamına gelir. Kablo genellikle RG59 veya RG6 olarak satılmaktadır. [8] Örgülü kırmızı ve siyah taraf güç içindir. Kırmızı pozitif ve siyah negatiftir.
Tekil, silindirik kablo video içindir. Her uç bir BNC eki veya bir koaksiyel kabloya sahip olacaktır.
3
Tek bir çıkış üzerinden birden fazla kamerayı çalıştırmak için bir güç kaynağı kutusu kullanın. Çevrimiçi olarak ve 30-50 $ ‘lık donanım mağazalarında bulunan güç kutuları, kameralarınızı tek bir duvar prizinden geçirmenizi sağlar. Birden fazla bağlantı noktasıyla birlikte gelir ve tavan kameraları gibi bir çıkış yakınında olmayan yakın kameraları veya kameraları çalıştırmak için mükemmeldir. Bununla birlikte, her kamerayı aynı kutuya eklemek için uzun miktarlarda tel kullanmanız gerekecektir.
Kutuyu elektriğe takmadan önce daima kameraları takın.
Kameralarınızın her birine güç verecek kadar büyük bir güç kaynağı kutusu aldığınızdan emin olun. Kutuda kaç tane destek sağladıklarını listelemelidirler.
4
Her video kablosunu ayrı bir DVR portuna takın. DVR’niz bir kerede birden fazla kamerayı işleyebilir ve evdeki her odayı yalnızca bir kutuyla kaydetmenizi sağlar. Monitörünüz daha sonra her kamerayı gösterecek veya DVR’nizdeki “giriş” düğmesini kullanarak bunların içinden geçmeniz gerekecektir.
5
Tellerini sakla. Gerçekten profesyonel görünümlü bir sisteme sahip olmak için kablolarınızı duvarlardan ve gözetim merkezinize doğru çalıştırabilirsiniz. Kabloları çalıştırmaya başlarken duvarlarınızın düzenini ve herhangi bir boru, kablo veya çivi yerini bildiğinizden emin olun. Çalışan kablolar, duvarda bir delik açmanızı gerektirir, daha sonra kabloyu duvarlardan DVR’ınıza, evinizdeki açık alanlardan, genellikle tavan arasına geçirin.
Duvarlarınıza delik açmak ve kablo döşemek konusunda rahat değilseniz, kablolamaya dikkat etmek için profesyonel bir marangoz veya tamirciyi arayın.
Kabloları, zımba tabancasıyla duvarlara veya süpürgeliklere de sabitleyebilirsiniz.
Kabloları kilim altına gizlemeyi düşünün, ancak bunları yanlışlıkla kimse çıkmayacak şekilde bantlayın.
6
Alternatif olarak, özel bir sistem kurmak için ev güvenlik uzmanlarını arayın. Kameralar, hareket sensörleri ve sizin için otomatik acil durum çağrılarını kuracak birçok ev güvenlik şirketi var, ancak tipik bir DIY kurulumundan çok daha pahalıya mal oluyorlar. Ancak, büyük bir eviniz varsa, kablolamadan rahatsızlık duyuyorsanız veya hareket sensörleri ve alarm sistemleri gibi ekstra özellikler istiyorsanız, yakınınızdaki bir güvenlik firmasını arayın.
ADT, LifeShield, Vivint ve SafeShield, ülke çapındaki ev güvenlik sistemleri sağlayıcıları için daha büyüktür.

One thought on “Üç adımda evinizi güvenli hale getirin”

  • sohbet et
    sohbet et

    Evimizi güven altına almak artık sayenizde çok basit.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut