Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

11 Ağustos 2019 admin Yorum yapılmamış

Güvenlik Kamerasında Güneş Enerjisi Kullanımı

Peki, kablosuz bir dış mekan kamerasını güneş enerjili bir kablosuz güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirsiniz? DIY güneş enerjili güvenlik kameraları nasıl yapılır? Veya güvenlik kamerasına güç sağlamak için güneş paneli kullanmak için hangi faktörlerin dikkate alınması gerekir?

DIY Güneş Enerjili Dış Mekan Güvenlik Kameraları için Gerekenler

• Güneş panelleri • Güneş 
enerjisi şarj regülatörü 
• Güneş enerjisi pil / pil takımı 
• DC dönüştürücü / inverter 
• WiFi güvenlik kamerası

Güneş enerjisi güvenlik kamerasına veya DIY güneş WiFi kamerasına genel olarak şu temel unsurları arıyorsanız: bir dış mekan kablosuz IP kamera , güneş panelleri (veya güneş paneli kiti) elektrik üretmek için, güneş enerjisi için pil takımı (şarj edilebilir / araç aküsü) enerji depolaması, solar şarj cihazı veya solar regülatör , DC dönüştürücü / mucit ve bunları birbirine bağlayan kablolar .

Reolink Argus 2 için Reolink Güneş Paneli

DIY Güneş Enerjili Kablosuz Güvenlik Kamerası: Dikkat Edilmesi Gereken Faktörler

  • Faktör 1. Güç Kaynağı Gerilimi
  • Faktör 2. Batarya Yedeği
  • Faktör 3. Elementlerden Etkiler
  • Faktör 4. Kurulum
  • Faktör 5. Maliyet

Kendinden teknoloji meraklısı olmayan ev sahipleri için bir DIY güneş enerjili kablosuz güvenlik kamerası için biraz öğrenme eğrisi olacak. Ancak biraz rehberlikle anlaşılması kolaydır.

Faktör 1. Solar Güvenlik Kamerasının Güç Kaynağı Gerilimi

Pil / güneş enerjisi kitinin güç kaynağı voltajının kablosuz güvenlik kameralarının voltajına uyması gerçekten önemlidir.

Doğru güç voltajıyla beslenmezse, DIY güneş güvenlik kamerası çalışmaz, hatta yanmaz veya yanmaz.

Genel konuşma, dış mekan kablosuz IP güvenlik kameraları 12V veya 24V güçle çalışır. Örneğin, bir 12 V kablosuz güvenlik kamerası 24 V pil veya güç kaynağı ile çalıştırılamaz.

Güneş Enerjili Açık WiFi Kamera

Ayrıca, bir DC güneş pili ile çalışan AC destekli bir WiFi dış mekan kamerasına güç vermek istiyorsanız, DC’yi AC’ye dönüştürecek bir cihaza ya da tam tersi bir cihaza ihtiyacınız vardır.

Bir güç çevirici , belirli bir DC giriş voltajını tamamen farklı bir AC çıkış voltajına değiştirir (daha yüksek veya daha düşük).

Faktör 2. Güneş Enerjili Kablosuz Güvenlik Kameraları için Pil Yedekleme

Güneş panellerinden elde ettiğiniz şebeke dışı elektriğin, güneş parlamadığında veya bulutlu veya yağmurlu günlerde güvenlik kameralarını yeterince uzun süre muhafaza etmesi için yeterli olması gerekir.

CCTV veya IP güvenlik kameraları güç tüketimi / sistemleri, daha fazla güç gerektirebilir IR gece görüş, tava / tilt, gibi özellikleri ile özellikle güvenlik kameraları değişir.

Reolink Argus 2 Şarj Edilebilir Pil Güvenlik Kamerası

Bu nedenle, güvenlik kameraları için güneş panellerinin veya güneş enerjisi kitlerinin gücü oldukça makul bir hızda pompaladığından emin olun. Güvenlik kameraları için güneş panelinin nasıl seçileceği hakkında daha fazla bilgi edinin .

Bu arada, güneş pillerinin hızlı şarj edilebildiğinden ve sürekli izleme ve kayıt için yeterli güç depolayabildiğinden emin olun.

Kameradan rafta güneş paneli kiti veya güneş enerjisi kiti satın alıyorsanız, örneğin şarj denetimli 12V güneş paneli kiti, doğru uyumu bulmak için tonlarca sıkıntı yaratacaktır.

Faktör 3. Elementlerden Etkiler

Güneş enerjisiyle çalışan dış mekan güvenlik kameralarınız veya açıklığa yerleştirilmiş olan pil kaçınılmaz olarak nem, toz veya yıldırım gibi öğelere maruz kalacaktır.

Her şeyden önce, Reolink RLC-410W veya RLC-422W gibi su geçirmez dış mekan kablosuz güvenlik kameralarını seçtiğinizden emin olun ve güneş kitlerini sağlam muhafaza veya hava koşullarına dayanıklı kutu ile koruyun.

Dış mekan güneş enerjili IR güvenlik kameralarınızı temiz ve örümcek ağlarından, böceklerden veya diğer böceklerden uzak tuttuğunuzdan emin olun. Dış mekan güvenlik kameralarının nasıl korunacağıhakkında daha fazla bilgi edinin .

Faktör 4. Güneş Paneli Kamerasının Kurulumu

Güneş panelinin yerleştirilmesi, elektrik üretimi söz konusu olduğunda fark yaratır. Güneş panelini, güneş ışığına maruz kalmayı en üst düzeye çıkarmak yerine gölgede bırakabileceğiniz ekvator ile yüzleştirmeye çalışın.

Geçmiş deneyimler bize , güneş panelini ekvatora bakan ve ideal bir eğim seçerek en iyi sonuçları alacağını söyledi .

Solar Panel Güvenlik Kamerası

AC gücünden güneş enerjisine geçmeden önce, dış mekan kablosuz güvenlik kameralarınızın WiFi bağlantısının yapılandırıldığından emin olun; bu, güneş enerjili WiFi kamerayı daha sonra ev ağına bağlamayı kolaylaştırır.

Güneş enerjisine geçmeden önce pil takımınızı veya şarj edilebilir pili tamamen şarj etmek önemlidir.

Faktör 5. DIY Güneş Enerjili Güvenlik Kameralarının Maliyeti

Kablosuz IP / CCTV güvenlik kameranızın güneş ışığından elektrik almasına rağmen yeşil ve çevre dostudur. Ancak, güneş enerjili güvenlik sisteminin fiyat etiketi sizi erteleyebilirdi.

Güneş enerjili CCTV kitleri ucuza gelmiyor! Güvenlik kamerası için güneş enerjisi panel kitinin fiyat etiketi, kaliteli güneş panelleri ve derin devre pil / araç aküleri gibi, 400 $ ‘dan 1k $’ a kadar, özellikle de güneş enerjili 3G / 4G / LTE hücresel güvenlik kameraları gibi, birkaç yüz dolar olabilir. Bu, ayda 80 dolar gibi hücresel servis ücretleri veya güneş enerjili CCTV kitleri gerektirecektir.

Güneş Enerjisi Dış Mekan Kablosuz Güvenlik Kamerası

Gözetleme kameralarına güç sağlamak için güneş panellerinin nasıl kullanılacağı ve DIY güneş enerjili güvenlik kameralarının nasıl kullanılacağı hakkında ayrıntılı videolar ve makaleler var; örneğin, Jake Ludington, DIY güneş enerjili kamerasında ayrıntılı bir örnek sunuyor .

Ve başka bir kullanıcı DIY güneş enerjili güvenlik kamerası, Reolink kablosuz güvenlik kameralarını kullanarak, bu yazıya bakınız . Tabii ki, bir güneş panelinden hazır güvenlik kameralarına girmeyi umuyorsanız, sadece bu harika satın alma rehberine gidin .

Güneş Enerjili Kablosuz Güvenlik Kameralarına Diğer Alternatif

Güneş enerjili CCTV kameraları veya güneş enerjili WiFi kameraları arayanlar, prizin bulunmadığı alanlara göz kulak olmayı umuyor ya da elektrik kablolarını çalıştırmak imkansız.

Neyse ki, aynı zamanda hareket sensörü ve SD kart ile birlikte gelen Reolink Argus 2 gibi pil kablosuz güvenlik kameralarının , güce erişimi kolay olmayan alanlara göz kulak olmanın çok etkili olduğu kanıtlandı.

Örneğin, kullanıcılar Reolink Argus 2 şarj edilebilir pilli güvenlik kameralarını müstakil garaj, araba yolu, bodrum, carport, tatil evi, RV, kamyon, iskele, karavan, gemi, tekne, çiftlik, kulübe, menzil, iş gibi yerlerde kullanabilirler şantiye, şantiye, yat, yüzen ev veya elektrik prizine erişilemez yerler.

Şarj edilebilir pil ve güneş enerjili; Açık / Kapalı Koruma; 1080 Full HD; Starlight Night Vision; 2 Yönlü Ses; Her Zaman Her Yerde Canlı Görüntüleme.

Daha fazla bilgi edin

 Şarj edilebilir batarya ve hareket sensörlü dış mekan güneş enerjili hücresel güvenlik kameraları , WiFi ağının olduğu yerlerde bile arka bahçe, araba yolu, uzak alanlar, karavan, karavan, karavan, karavan, römork, yemek kamyonu, çiftlik, kulübe, yazlık ev için çalışacak menzil dışında.

Sonuç

Bir güç kaynağı alternatifi olarak güneş enerjisi bugünlerde çok fazla dikkat çekiyor ve haklı olarak öyle. Çalışan kablonun aşırı pahalı ya da aşırı karmaşık olduğu yerlerde güvenlik kameralarına elektrik sağlama yeteneği güneş enerjisini olumlu bir çözüm haline getirmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut