Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

Güvenlik kameralarında ses olup olmadığını nasıl anlarsınız

Her ne kadar tüm güvenlik kameraları ses kayıt olanakları ile donatılmasa da, bazılarıdır. Bir güvenlik kamerasının ses kaydedip kaydetmediğini nasıl anlarsınız? Burada kameranın ses gözetimi olup olmadığını anlamanın beş yolu vardır.

1. Modeli çevrimiçi arayın

Bir güvenlik kamerasının yerleşik bir mikrofonu olup olmadığını bilmek zor olabilir. Emin değilseniz bir fotoğraf çekin. Sonra Google model numarasını bulmak ve özelliklerini ve özelliklerini göreceksiniz. Aynı zamanda, Google Görseller’de ters arama yaparak benzer güvenlik kameralarını kolayca arayabilirsiniz.

2. Mikrofonu kameraya yerleştirin

Mikrofonun kendisini tespit edebileceğiniz bazı kameralar var. Genel olarak, sesleri almak için kamera muhafazasında küçük bir delik arayabilirsiniz. Kameranın ortasında bir kara delik tespit ederseniz, ses kaydınızın da olduğundan emin olabilirsiniz.

3. Görüntüleri tutun

Çoğu ülkede, ses kaydı gizliliğinizin doğrudan istilası olabilir ve ses denetimi altında olup olmadığınızı bilmek sizin hakkınızdır. Video çekimini alabiliyorsanız, sesin video görüntüleri ile birlikte kaydedilip kaydedilmediğini bilmenin en iyi yolu kaydedilen videoyu almak, indirmek ve herhangi bir sesin kaydedilip kaydedilmediğini görmek için oynatmaktır.

4. hakkında bilgi

Şirketinizin BT departmanından bilgi alabilirsiniz. Birçok kamera ses kayıt özelliğini devre dışı bırakma seçeneğiyle birlikte gelir. Ancak bu çok nadir olabilir. Bu nedenle, destek ekibiyle iletişim kurduğunuzdan ve sorduğunuzdan emin olun. Bu hem özel hem de kamusal alanlar için geçerlidir.

5. Kameradan uzak durun

Belli bir mesafenin ötesinde ise, kameranın gözünde olabilirsiniz, o zaman kamera sesinizi kaydedemez. Farklı markalara göre değişir, ancak genellikle belirli bir aralıkla sınırlıdır. Dolayısıyla, bir şey hakkında konuşmanız veya gözetim altında paylaşmak istemediğiniz bir şey duymanız gerekiyorsa, biraz uzaklaşın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut