Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

24 Ocak 2018 admin 1 Yorum

4K Güvenlik Kamerası Sistemleri Başlangıç Klavuzu

8MP (2160p) güvenlik kamerası sistemleri olarak da adlandırılan 4K güvenlik kamerası sistemleri , CCTV sistemlerinde son derece net ve ayrıntılı bilgi vermeyi taahhüt eden bir tezgah oluşturan ilerleme olarak geldi.

İster 4K IP güvenlik kamera sistemlerine yeni başlayın ya da 4K gözetim kamera sistemi satın almaktan çekinmeyin, yeni bilgiler edinebilmeniz ve en iyi olanakları seçmenize yardımcı olmak için 4K ultra HD güvenlik kamera sistemleri hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik.

Not : 8MP / 2160p güvenlik kamerası sistemlerini araştıran okuyucuların bu makaleyi kendi rehberlikleri için de bulabilmeleri için bazı bağlamlarda 8MP / 2160p güvenlik kamera sistemleri 4K güvenlik kamera sistemlerinin yerini alması için kullanılır.

4K Güvenlik Kamerası Sistemleri Nedir?

4K güvenlik kamera sistemleri veya 8MP (2160p) güvenlik kamera sistemleri, 3840 x 2160 piksele videolar çekebilen yüksek performanslı görüntü algılayıcılarına sahip güvenlik sistemlerine bakın. Ve bu, 1080p tam HD güvenlik sistemlerinde bulunan 1920 x 1080 pikselden dört kat daha fazladır.

Teknik ayrıntıların ötesinde, bu, 4K ev güvenlik kamerası sistemleri tarafından kaydedilen görüntülerin inanılmaz derecede net bir şekilde ayrıntılarıyla netleşeceği anlamına geliyor. Ayrıca uzaktaki nesneleri görüntü kalitesini düşürmeden büyütebilirsiniz.

4K (8MP) güvenlik kamera sistemleri normal olarak birkaç 4K güvenlik kamerasıyla (en az 2) ve bir 4K NVR / DVR ile satılır . İhtiyaçlarınıza ve bütçenize dayalı kanal ve kameraların sayısını seçmek serbesttir.

Yüksek Çözünürlüklü Görüntü Algılayıcısı: 4K Güvenlik Kamerası Sistemlerinin “Gözü”

4K güvenlik kamerası sistemleri için kamera merceğine çarptığı ışığı yakalayan ve bunları elektrik sinyallerine dönüştüren görüntü sensörleri , video kalitesini etkileyen temel faktörlerdir.

Görüntü sensörleri megapiksel sayısıyla sınıflandırılır ve çözünürlükleri güvenlik sistemlerinin maksimum çözünürlüğünü belirleyecektir.

Bu nedenle ” gerçek ” bir 4K gözetim kamerası sistemi, 2160 p görüntü ve video sunmak için en az 8 megapiksel resim sensörüne sahip olmalıdır.

Ve düşük ışık koşullarında ve yüksek kontrastlı sahnelerde en iyi performansı elde etmek için bazı üstün 8MP güvenlik kamerası sistemleri (4K güvenlik sistemleri) bile yüksek duyarlılık, düşük gürültü ve yüksek dinamik aralıktaki görüntü sensörleri ile doludur.

8MP Güvenlik Kameraları Sistemleri vs 1080p Güvenlik Sistemleri vs 720p Güvenlik Sistemleri

16: 9 en-boy oranı ile 4K güvenlik kamerası sistemleri, 1080p güvenlik sistemlerinin 4 kat çözünürlüğünü ve 720p güvenlik sisteminin 9 katını sunar.

Daha fazla piksel daha net resimler ve daha fazla ayrıntı anlamına geldiğinden, 8MP (3840 x 2160 piksel) güvenlik kamera sistemleri 1080p / 720p güvenlik sistemlerine kıyasla görüntü kalitesinde ve ayrıntılarda açık kazananlardır.

Ve 4K güvenlik kamera sistemleri özellikle detaylı, geniş alanlı izleme için mükemmeldir. Bunları, tatil eviniz, araba parkurunuz, otoparklar, ahırlar, depolar, vb. Gibi kapalı ve açık alan uygulamaları için kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki tablodan 4K güvenlik sistemleri ile 1080p / 720p güvenlik kamerası sistemleri arasındaki farkları kontrol edin.

HD türü Piksel sayısı
Ultra HD 4K (8MP) 3840 x 2160
Full HD 1080p (2MP) 1920 x 1080
HD 720p (1MP) 1280 x 720

4K vs 1440P vs 1080p vs 720p

4K Güvenlik Kamerası Sistemleri Aslında Her Türlü Şey

Peki 4K güvenlik kamerası sistemleri aslında sizin için ne anlama geliyor? Keyfini çıkarabileceğiniz 8MP (4K) güvenlik kamera sistemlerinin faydalarını keşfedelim.

1. 8MP Güvenlik Kamerası Sistemleri Crisper ve Detaylı Görüntüler sunar

Şüphesiz, 8MP güvenlik kamerası sistemlerinin en üst 1 yararı, daha detaylı daha keskin ve net görüntülerdir.

Ve esas olarak, aylık ortamda veya aşırı pozlama alanlarında net ve yüksek görünürlüklü görüntüler çekebilen 4K güvenlik sistemlerinin yüksek performanslı görüntü algılayıcılarına yatkındır. Böylece farklı insan yüz özellikleri, plaka numaraları, giyim renkleri vb. Gibi faydalı deliller elde etmek için daha iyi bir şansa sahip olabilirsiniz.

2. 4K Güvenlik Kamerası Sistemleri, Yakınlaştırdıktan Sonra Ayrıntıları Korudu

4K (8MP) güvenlik kamerası sistemleri, geleneksel güvenlik sistemlerine kıyasla daha fazla piksel nedeniyle daha iyi zum işleviyle donatılmıştır ve bu da net ayrıntılar korurken daha da büyütmenizi sağlar.

Örneğin, 4K CCTV sistemi bahçenizin dekorasyonlarını yok eden vandalları yakalarlarsa, 20 metre uzağınızda, yüz özelliklerini belirlemek ve yararlı ipuçları elde etmek için büyütebilirsiniz.

3. 4K Gözetleme Kamerası Sistemleri Daha Geniş Alanları En Düşük Maliyetle Kapsayın

4K güvenlikli bir IP kamera daha geniş açılı merceklerle daha geniş alanları ( güvenlik kamerası merceklerini seçmeyi öğrenir) etkili bir biçimde izleyebilir ve bu nedenle güvenlik kamerası kör noktalarını ortadan kaldırabildiğinden , maliyeti azaltmak için daha az sayıda kameralı bir 4K güvenlik kamerası sistemi seçebilirsiniz güvenlik ihtiyaçlarınızı tehlikeye atıyor.

Bu şekilde, el altında 4K / 8MP güvenlik sistemi ile kamera kurulum süresini ve çabalarını azaltabilirsiniz.

4. 8MP Güvenlik Kamerası Sistemlerinin Genişletilmesi Kolay

8MP güvenlik kamera sistemi satın aldıktan ve izleme gerektiren kör noktaları bulduktan sonra, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre 4K güvenlik kamerası DVR / NVR ile uyumlu daha fazla güvenlik kamerası ekleme kolaylığından yararlanabilirsiniz.

5. Özelleştirilmiş Kayıt Modlarına İzin Verilen 4K Gözetleme Sistemleri

4K güvenlik kamerası sistemlerinin bir diğer yararı da, esnek kayıt modlarına sahip olmanızdır: 24/7 sürekli kayıt, hareket algılama kaydı ve zamanlanmış kayıt.

24/7 kayıtta çok fazla bant genişliği yiyebileceğinden veya fazla depolama alanından çekinmesinden endişe ediyorsanız, 8MP (2160p) güvenlik kamerası sistemlerinin kayıt modlarını hareket kaydı veya zamanlanmış kayıt olarak değiştirebilirsiniz.

6. 4K CCTV Sistemleri Internet İle veya İnternet İle Çalışır

Hiç şüphe yok ki İnternet olduğunda anında uyarılar, telefonunuzda uzaktan görüntüleme, video oynatma ve daha fazlasıyla 4K güvenlik kamerası sistemlerinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Ve ayrıca Internet olmadan da çalışabilirler !

4K güvenlik kamerası sistemlerini güçlendirin ve güvenlik kameraları ile NVR, İnternet bağlantısı olmaksızın 7 gün 24 saat video kaydetmek için birbirleriyle iletişim kuracaklar. Gerçek zamanlı uyarı almak veya telefonunuzda canlı görüntü izlemek istiyorsanız tüm güvenlik sistemlerinin yönlendirici ağına bağlanması gerektiğini unutmayın ( güvenlik kamerası işlevlerini ağ ile ve ağ olmadan öğrenin ).

7. 8MP Güvenlik Kamerası Sistemleri Çoklu Çözünürlük Seçenekleri Sunuyor

8MP güvenlik kamera sistemleri, yalnızca 8MP resim ve videolarla sınırlı olduğunuz anlamına gelmez! Ayrıca 6MP / 5MP / 1080p / 720p görüntü ve videolar üretebilirler.

Sınırlı bant genişliği veya depolama alanınız varsa, canlı görüntüleme izleyebilir ve 4K güvenlik kamerası sistemleri tarafından kaydedilen videoları daha düşük çözünürlükte kaydedebilirsiniz. Aynı şey 4K standardı olmayan TV’niz veya monitörünüz için de geçerlidir (aşağıdaki bölümde açıklanmıştır).

8MP Güvenlik Kamerası Sistemlerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

4K (8MP) bir güvenlik kamerası sisteminde kazanılan paranızı kurtarmak önemli bir karar olabilir. Doğru bir 4K güvenlik sistemi modelinde yerleşmenize yardımcı olmak için burada satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı önemli faktörleri sıraladık.

1. 8MP Güvenlik Kamerası Sistemlerinin Video Sıkıştırma Biçimi Nedir?

8MP güvenlik kamerası sistemleri, 1080p güvenlik sistemlerinin 4 kat daha fazla çözünürlük sunarken, bir başka yadsınamaz gerçek, yüksek çözünürlüklü videoların daha fazla bant genişliği ve depolama alanı kullanmasıdır.

Bu sorunu çözmek için, 4K güvenlik kamerası sistemleri, dosya boyutlarını 4K video kalitesini kaybetmeden düşük tutmak için H.265 video anlama biçimi olarak da bilinen yüksek verimli video kodlamayı (HEVC) benimsemişlerdir.

Video kod formatını ürün özelliklerinde bulabilirsiniz ve bu 4K IP kamera sistemlerini H.265 video anlayışı olmadan satabilirsiniz.

2. 4K Güvenlik Kamerası Sistemlerinin Gece Görüşü Nasıl Olur?

4K güvenlik kamera sistemi gece görüşü birçok faktörden etkilenebilir. Lux derecelendirmeleri ve gece görüş mesafesi, kontrol etmeniz gereken temel özelliklerdir.

Daha küçük Lux numarası, 4K gözetim kamera sisteminin gece videoları daha iyi yakalayabilmesine olanak tanıyor. (0,0 Lux, güvenlik sistemini karanlıkta toplamda gösterebilir.)

4K gözetim sistemlerinin daha uzun gece görüş alanı, geceleri görebildiğiniz kadar ilerlemezsiniz ve ayrıca suç faaliyetleri yakalama olasılığınız daha yüksektir.

Bazı kaliteli 4K (8MP) güvenlik kamera sistemleri tam renkli gece görüşüyle ​​bile (çevre aydınlatması gereklidir) özellikli. Toplam karanlık koşullarda, görüntüler maksimum kalitede gece görüşünü sağlamak için otomatik olarak siyah beyaza dönüşür.

4K güvenlik sistemi gece görüşünü incelemek için daha kolay ve güvenilir bir yol, ürün sayfasındaki müşteri yorumlarını okumaktır (gerçek kullanıcılar tarafından gönderilen gece görüşü videolarını da izleyebilirsiniz.). Veya saygın teknoloji medyası tarafından yazılan profesyonel değerlendirmelere başvurabilirsiniz.

3. 4K Güvenlik Kamerası Sistemlerinin Canlı Görüntülemesini Kolayca İzleyebilirsiniz

Evet, birçok 4K (8MP) güvenlik kamerası sistemi her zaman ve istediğiniz yerde kolayca uzaktan izlenebilmesini sağlamak için duyurulmaktadır.

Ama nasıl?

Telefonunuzda veya bilgisayarda 4K ultra HD güvenlik kamera sistemlerine erişmek için ücretsiz bir Uygulama veya Müşteri sağlanıyor mu? Ve aynı anda kaç tane 4K güvenlik kamerası yönetebilirsiniz?

IP kamera uzaktan görüntüleme izlemenin birden fazla yolu olmasına rağmen , en kolay yol, satıcıların özelleştirilmiş ücretsiz Uygulama ve İstemcisidir; bunlar, yeni özellikleri serbest bırakmak ve bazı eski sorunları iyileştirmek için düzenli olarak yükseltilir.

8MP güvenlik kamerası sistemlerini canlı olarak izlemenin yanı sıra, Uygulama ve İstemci üzerinde hareket algılama bölgelerini ve hassasiyeti özelleştirebilir, kaydınızı planlayabilir ve birden fazla kamerayı aynı anda yönetebilirsiniz.

Telefonda Canlı Yayın İzle

4. 8MP Güvenlik Kamerası Sistemlerinin Kurulumu Kolay mı?

8MP güvenlik kamerası sistemlerinin kurulmasının mümkün olduğunca kolay olması, zaman ve emek tasarrufu sağlamanız gerekir. Seçim işlemi sırasında kendinize şu soruları sorun:

 

  • “Tak ve çalıştır” 4K güvenlik kamerası sisteminin bir satış noktası mudur?
  • 8MP (2160p) güvenlik kamerası sistemi incelemeleri ne olacak? Sistem kullanıcıları yüklemeyi kolaylaştırıyor mu?
  • Kurulum sürecinde size yardımcı olacak ücretsiz profesyonel teknik destek sağlanacak mı?
  • 4K güvenlik sistemlerinin kablolarını çalıştırmak zor mu? ( Güvenlik kamerası kablolarının nasıl çalıştırılacağını öğrenin .)

 

Editörün Notu : Yukarıdaki faktörlerin yanısıra yerleştirmek istediğiniz yere dayanan su geçirmez bir 4K kamera sistemine ihtiyacınız olup olmadığına karar vermeniz gerekir.

4K Güvenlik Sistemleri için 4K Monitör / TV Gereklidir

Teknik olarak konuşursak, olası uyumluluk sorunlarını önlemek için 4K güvenlik kamerası sistemleriniz için 4K monitör / TV kullanmanız önerilir. Ayrıca, 4K / 8MP güvenlik kamerası sistemlerini masraflı hale getirmek için 2160p yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edebilirsiniz.

Ancak monitörünüz veya TV’niz 4K yüksek çözünürlüklü videoları görüntüleyemiyorsa, yeni 4K monitör veya TV satın almanız gerekmez. Bazı monitörlerde veya TV’lerde düşük çözünürlüklü (1080p gibi) videolar görüntülenebilir.

Ayrıca, alt akışı 1080p videoların sıradan 1080p güvenlik kameralarından daha kaliteli olduğunu iddia eden 4K güvenlik kamerası sistemi kullanıcıları bile duyduk. Bunu uygulamanızda test ettiyseniz deneyiminizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Gerçek Kontrol: 8MP Güvenlik Kamerası Sistemlerinde İsteyebileceğiniz Diğer Sorular

Burada, 8MP (4K) güvenlik kamerası sistemleri ile ilgili diğer bazı sıcak soruları topladık ve sorununuz varsa, lütfen yorumunuza ekleyin.

S1: Ne olur 8MP güvenlik kamera sistemi NVR dolu?

Normalde 4K (8MP) güvenlik kamerası, depolama ihtiyaçlarınızı karşılamak için önceden kurulmuş geniş kapasiteli bir sabit disk sürücüsü ile doludur.

4K güvenlik sistemlerinin NVR belleği dolduğunda, daha eski çekimlerin yenileri otomatik olarak üzerine yazılır.

Ve bazı 4K güvenlik kamera sistemleri de depolama alanını genişletmek için harici bir HHD eklemenize izin verir. Önemli videoları düzenli olarak dışa aktarmak ve bilgisayarınıza kaydetmek için alışkanlık edinmeniz iyi olur.

S2: HDD’yi harici bir sabit sürücüyle manuel olarak değiştirebilir miyim, yoksa harici bir HDD takabilir miyim?

4K güvenlik kamerası sistemlerinin açılması ve yerleşik HDD’nin değiştirilmesi garantiyi geçersiz kılacaktır. Videolarınızı harici bir HDD’ye veya bilgisayarınıza, örneğin ayda bir kez düzenli olarak yedekleyebilirsiniz.

Ve yukarıda belirtildiği üzere, 4K (8MP) gözetim kamerası sistemleri, harici HDD’yi istediğiniz gibi ekleme seçeneği sunar. Sistem satıcılarına, eklemeden önce danışabilirsiniz.

S3: 24 saat / 7 kayıt modunda 4K güvenlik kameralarının maksimum kayıt süresi nedir?

4K CCTV gözetim sistemlerinin dahili HDD saklama alanına, video sıkıştırma, bit hızı vb. Bağlıdır ( depolama alanını nasıl hesaplayacağınızı öğrenmek için bu yayını okuyun .)

4K Güvenlik Kamerası Sistemleri Yatırımınıza Değer mi?

Şu anda, 4K güvenlik kamera sistemi fiyatı farklı markalar, güvenlik sistemi kanalları ve kameralar sayısı ile yaklaşık 700 USD dolardan 3000 USD dolardan fazla değişmektedir.

4K (8MP) güvenlik kamerası sistemleri, 1080p güvenlik sistemlerini takip eden yeni eğilim olmaya ve daha fazla sayıda güvenlik kamerası satıcısı yetişmeye başladıkça daha bütçeye uygun hale gelecektir.

Geleceğe dayanıklı bir güvenlik kamerası sistemi arıyorsanız, 8MP (2160p) güvenlik kamerası sistemleri kesinlikle sizin için çok değerlidir ve uzun vadeli uygulamalarla maliyeti haklı çıkaracaktır.

Şimdi, eğrisinin önünde olmak için 4K gözetim kamerası sistemleri satın almanız için mükemmel zamanlama. Gözlem sistemlerinde 4K teknolojisinin getirdiği benzersiz avantajlardan yararlanırsınız.

4K hazır mısın? 4K / 8MP güvenlik kamera sistemi satın almayı mı yoksa ev güvenlik sisteminizi 4K CCTV sistemleri ile değiştirmeyi düşünüyor musunuz? Düşüncelerinizi bilmek istiyoruz ve fikirlerinizi bizimle paylaşmak için aşağıdaki yorumlarınızı bırakmanız konusunda tereddüt etmiyoruz!

One thought on “4K Güvenlik Kamerası Sistemleri Başlangıç Klavuzu”

  • Osman Çelik
    Osman Çelik

    Bilgilendirici bir yazı olmuş teşekkür ederim..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut