Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

Güvenlik Kamerası Yoğuşması

[box type=”alert-success”]Sisli Görüntülerden Kurtulmak İçin 10 Denenmiş ve Test Edilmiş Çözüm[/box]

Güvenlik kamerası yoğunlaşması bir çok soruna neden oluyor:

Bulanık görüntüler, bir sisle kaplı lensler ve sis dışında hiçbir şey yakalamayan kayıtlar.

Ayrıca, zaman içinde etkin çözümler almazsanız, dış mekan CCTV kameralarınızı paslandırabilir ve kalıcı arızalara neden olabilir.

Güvenlik kameralarının buğulanmasını önlemek için, bir profesyonel gibi dış mekan IP güvenlik kameralarındaki yoğunlaşmayı gidermek için en pratik 10 çözümü topladık.

Haydi gidelim.

Güvenlik Kamerası Yoğuşması Nasıl Oluşur?

“Dış mekan IP kameram geceleri bulanıklaşıyor ancak gün doğumundan hemen sonra geliyor. Güvenlik kamerası bu yoğunlaşma mı? ”

Güvenlik kamerası yoğunlaşması bir hayalet gibidir – bu sadece geceleri ortaya çıkar ve gündüzleri kaybolur.

Peki, bir güvenlik kamerası yoğunlaşma sorunu nasıl ortaya çıkar?

Faktör 1. Güvenlik Kameraları Mükemmel Sızdırmaz

Güvenlik kamerasındaki yoğunlaşmanın ana nedeni, cihazın iyi yalıtılmış olmamasından ve hatta kalifiye olmamış olmasıdır. Örneğin, bazı dış mekan CCTV kameraları iddia ettikleri su geçirmezlik standardını karşılamıyor.

Dış mekanda kurulu düşük güvenlik kameraları ile, güvenlik kamera markalarının nitelikli olanlarını kullanmaktan ziyade CCTV kamera yoğunlaşma sorunlarına daha yatkınsınız .

Faktör 2. Büyük Günlük Sıcaklık Değişimleri var

Güvenlik kamerasındaki yoğunlaşma, sıcak nemli hava güvenlik kamerasının soğuk yüzeyleriyle birleştiğinde, özellikle de bir gün içinde büyük bir sıcaklık dalgalanması olduğunda meydana gelir.

Bulutlama ve Yoğuşma Gözetleme Kamerasını Etkiliyor

Genel olarak konuşursak, hem yaz sonları hem de sonbahar, güvenlik kamerasının yoğunlaştırılması için günden geceye nispeten belirgin sıcaklık değişiklikleri olan bir yılın en yoğun zamanlarıdır.

Faktör 3. CCTV Kameraları Sürekli Kötü Hava Koşullarına Maruz Kalıyor

Uygun olmayan montaj noktaları, nitelikli su geçirmez güvenlik kameralarında bile CCTV kamera yoğuşma sorunlarından sorumludur.

Örneğin, CCTV kameralarınız sürekli olarak şiddetli yağışlara, fırtınalara ve diğer sert hava koşullarına herhangi bir sığınak olmadan maruz kalırsa, zaman içinde suyun içeri girmesine direnmeyebilir ve sisli görüntülere neden olabilir.

İleri Okuma: Dış mekan güvenlik kameralarının aşırı hava koşullarından nasıl korunacağını görmek için burayı kontrol edin .

Faktör 4. Sadece İç Mekan Kullanımı için IP Kameralar Dış Mekanlara Takılır

Güvenlik kameralarının buğulanmasının bir başka olası nedeni, dış mekan kullanımı için yanlışlıkla bir iç mekan CCTV kamera kurmanızdır.

Bu nedenle, güvenlik kamerası yoğunlaşmasını önlemek için, birini açık havaya monte etmeyi planlıyorsanız, IP65 + IP kameraları kullanmak en iyisidir .

Güvenlik Kameralarından Yoğunlaşmayı Giderme: En İyi 7 Çözüm

Güvenlik kamerası içindeki yoğunlaşma ile uzun bir gece boyunca hiçbir işe yarar kayıt elde edemezsiniz.

Dış mekan güvenlik kameralarındaki sislerden kurtulmak için işte size referans için bazı pratik çözümler:

Çözüm 1. Güvenlik Kameralarındaki Yoğuşmayı Mikrofiber Bezle Silin

Güvenlik kamerası yoğunlaşmasını gidermek için, dış lens kapaklarını (lensleri değil), su lekesi bırakmayacak şekilde mikro fiber bir bezle silebilirsiniz.

Güvenlik kamerasından yoğunlaşmanın bir başka uygun yolu da, hafifçe ısıtmak için bir saç kurutma makinesi kullanmaktır ve güvenlik kamerasındaki sis yakında kaybolur.

Çözüm 2. Güvenlik Kamerası Kapaklarına Buğu Önleyici Sprey Uygulayın

Güvenlik kamerası yoğunlaşma problemlerinin sık sık meydana gelmesi durumunda, dış lens kapağına da bir buğu önleyici sprey katmanı uygulanması en iyisidir.

Bu tür spreyleri düzenli olarak kullanarak, dış mekan güvenlik kameralarını yoğuşma sorunlarından koruyabilirsiniz .

Çözüm 3. Güvenlik Kameralarını Suya Dayanıklı Kutulara Yalıtın

Su geçirmez kutular, IP güvenlik kameralarındaki yoğunlaşma ile başa çıkmak için uygulanabilir çözümlerdir, özellikle de şiddetli yağmurlar ve şiddetli fırtınalar zaman zaman bölgenizi vurursa.

Havalandırmayı da unutma:

Kutulara bir delik açın ve deliğe suya dayanıklı malzemeler uygulayın.

Çözüm 4. Dome Güvenlik Kameralarının Kapaklarını Çıkarın ve Yoğuşmayı Silin

Dome güvenlik kameralarında yoğuşma varsa, dış kameralarını dış konumdaki mercek kapaklarını çıkarmadan önce yerleştirmek ve içeriye getirmek en iyisidir.

Ardından, yoğuşmayı dikkatlice silmek için mikro fiber bez veya saç kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Bu tür aletleri kullandıktan sonra, kubbe güvenlik kameralarının görüntü kalitesi de etkilenmeyecek şekilde lens kapaklarının yüzeyinde su lekeleri kalmaz.

Temizleme işleminden sonra, köpük halkasını cam firmaya bastırarak ve tüm conta ve contalara su geçirmez jel ekleyerek güvenlik kameralarını tekrar mühürlemek en iyisidir.

Böylece, daha fazla kubbe güvenlik kamerası yoğunlaşma probleminden kaçınabilirsiniz.

Çözüm 5. Dış Mekan IP Güvenlik Kameralarına Silika Jel / Kurutucu Ekleyin

Güvenlik kameralarının gece sislenmesini önlemek için, bir başka iyi çözüm de dış mekan CCTV kameralarının içine küçük bir paket silika jel koymaktır.

Güvenlik Kamerası Yoğuşmasını Gidermek için Silika Jel Kurutucu Kullanın

Bu gibi kurutucu malzemeler nemi alma ve havayı kurutma yeteneğine sahiptir ve böylece CCTV kamera yoğunlaşma problemlerinden kaçınırlar.

Çözüm 6. Dış Mekan CCTV Kameralarına Isıtıcıları / Üfleyicileri Takın

Silis jeline ek olarak, yoğuşmayı önlemek için dış mekan güvenlik kameralarına ısıtıcı veya üfleyici de ekleyebilirsiniz.

Ancak, bu işi bitirmek için mesleki bilgi ve becerilere ihtiyaç vardır. Bu yüzden, sadece elektronik cihazlarda iyi bir anlayışa sahipseniz, ısıtıcıları IP güvenlik kameralarına eklemeniz daha iyi olur.

Çözüm 7. Daha Fazla Yardım için Müşteri Desteğine başvurun

Kubbe güvenlik kameralarındaki yoğunlaşma ile kendi başınıza ilgilenmenin yanı sıra, yardım için müşteri desteğine de başvurabilirsiniz.

Güvenilir güvenlik kamera markalarından gelen profesyonel destek ekipleri, nedenlerini bulmanıza ve güvenlik kameralarından yoğun şekilde kurtulmanın nasıl etkili bir şekilde yapılacağına dair size rehberlik edecektir.

Güvenlik Kamerası Yoğuşma Sorunlarını Önlemede 3 Faydalı İpuçları

Faturaları yalnızca haftalar ödedikten sonra kimse güvenlik kameralarında yoğunlaşma görmek istemiyor.

Dış mekan CCTV kameralarınızın buğulanmasını önlemek için aşağıdaki ipuçlarını kontrol etmeniz en iyisidir:

İpucu 1. En Popüler Markalardan Güvenlik Kameraları Seçin

Güvenlik kameralarını çevrimiçi olarak veya yerel distribütörlerden satın alırken, en iyi güvenlik kamerası markalarını göz önünde bulundurmanız en iyisidir .

Bu markalar genellikle nitelikli ürünleri ve duyarlı destek ekibi, uzun garanti süresi vb. Gibi üstün müşteri hizmetleri için yüksek şöhrete sahiptirler.

Böylece, güvenlik kamerası yoğunlaşma problemleriyle karşılaştığınızda, profesyonel destek ekiplerinin yardımı ile çözülmeye başlayacak ve bu da masrafsız olacaktır.

İpucu 2. Güvenlik Kameralarının Çalışma Sıcaklığı ve Nemine daha yakından bakın

Kontrol etmeden önce, özellikle yüksek enlem ve soğuk bölgelerde yaşıyorsanız, güvenlik kameralarının çalışma sıcaklığına ve nemine bakabilirsiniz.

Ayrıca, güvenlik kameralarının hem iç hem de dış mekanlarda çalışıp çalışmadığını doğrulamanız gerekir. Nitelikli dış mekan CCTV kameralarının IP65 veya daha yüksek hava koşullarına dayanıklılık derecelerini koruyacağını unutmayın.

İpucu 3. Kurulum Noktalarını Seçerken Dikkatli Olun

Suya dayanıklı güvenlik kameraları satın almış olsanız bile, uygun kurulum noktaları seçerken yine de dikkatli olmalısınız .

Dış mekan CCTV kameraları doğrudan güneş ışığına veya herhangi bir sığınağa maruz kalmadan her türlü hava koşullarına maruz kaldığında, güvenlik kamerası yoğunlaşma sorunlarının ortaya çıkma olasılığı büyük ölçüde artacaktır.

İdeal güvenlik kamerası kurulum pozisyonları şunları içerir:

• Koltuk altı / saçak altında

• Ön kapı

• Sundurma

• Garaj

• Arka kapı

• Sokak dışı pencere

Şimdi sıra sende! Güvenlik kamerası yoğunlaşma problemleriyle başa çıkmak için herhangi bir benzersiz çözümünüz var mı? Lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşın ve onları yukarıdaki listeye eklemek istiyoruz.

 

Kaynaklar:

Red Redditor: Ring güvenlik kameralarında yoğunlaşma yaşayan var mı? Kayıt yapamam!

Ge Geekzone Kullanıcısı: Güvenlik kamerası yoğunlaşma sorunlarının olmasını nasıl önleyebilirim?

Use Kullanım IP’sinin OP’si: Hikvision dome güvenlik kameralarından nasıl yoğuşabileceğim konusunda fikri olan var mı?

Forum CCTV Forum Kullanıcısı: Objektifin önündeki camın iç tarafında yoğunlaşma oluşmuş gibi görünen bir mermi kameram var. Güvenlik kamerasındaki yoğunlaşma ile başa çıkabileceğim bir şey olup olmadığını bilen var mı?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut