Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

4MP vs 4K Hakkında herşey

… Ve görüntü çözünürlüğü ile ilgili diğer sorularınızı cevaplamak için can atarsınız

Güvenlik teknolojinizin görüntü ve ekran çözünürlüğü hakkında konuşmaya başladığında yabancı bir dil konuştuğunu hiç hissettiniz mi? Güvenlik kameraları dünyasına gelince, muhtemelen 4MP kameralar, 4K kameralar ve HD kameralar hakkında çok şey okudunuz, peki bunun anlamı nedir? Korkma – Size yardım etmek için buradayız. Burada görüntü çözünürlüğü ve depolama hakkında en sık sorulan soruların yanıtları bulunmaktadır.

Yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera videosu

4MP aslında ne anlama geliyor?

Temel olarak, bir 4MP veya megapiksel, görüntü yaklaşık 4 milyon pikselden oluşur. En yaygın 4MP çözünürlük, 2540 piksel genişliğinde ve 1440 piksel yüksekliğindedir. 4MP kameralar, davetsiz misafirlerin veya diğer güvenlik durumlarının daha net bir görüntüsünü almanızı sağlayan 1080p çözünürlüklü güvenlik kameralarından daha yüksek bir video kalitesi sunar.

Peki ya 4K?

4K görüntüler, inanılmaz toplam 8,294,400 piksel için yaklaşık 4000 piksel yatay çözünürlüğe ve 2160 genişlik çözünürlüğe sahiptir. 4MP kamerayla aynı dilde koymak istiyorsanız, 4K kameralar 8MP’ye eşit bir çözünürlüğe sahiptir ve çözünürlük ve piksel sayısı açısından 4MP’nin iki katı kadar “iyi” olur.

1080p nedir?

1080p, yaklaşık 2MP’ye eşittir, 1920 piksel genişliğinde 1080 piksel yüksekliğe sahiptir. 1080p’deki “p” görüntünün yüksek olduğu piksel sayısını ifade eder. Çözünürlük bakımından 4MP, 1080p’den iki kat daha iyidir ve 4K, 1080p’den dört kat daha iyidir.

1080p HD ile aynı mı? Ve UHD nedir?

Ara sıra. 720p (1280 × 720 piksel) hemen hemen eski olmasına rağmen, teknik olarak hala yüksek çözünürlükte (HD). Bununla birlikte, 1080p “full HD” olarak bilinir. Ultra HD veya UHD, 8K UHD olmasına rağmen tipik olarak 4K çözünürlüğü ifade eder.

4K çözünürlük

En boy oranı ne anlama geliyor?

En boy oranı, görüntünün genişliği ve yüksekliği arasındaki oranı ifade eder. Standart 4MP çözünürlük, her dokuz piksel yüksekliğinde 16: 9 veya 16 piksel genişliğinde bir en boy oranına sahiptir. Günümüzde en yaygın en boy oranı olan 16: 9’a ek olarak, 16: 10 ile 16: 9 arasında göze en hoş gelen bir yerde bulunan “altın oran” a da yakın.

Çözünürlükün güvenlik kameralarıyla ne alakası var?iş güvenliği kameraları

Şu anda sunduğumuz en yüksek tek lensli kameralar 5MP’dir. Bununla birlikte, çoklu lensleri yan yana koyarak ve kompozit bir görüntü oluşturmak için bilgisayar teknolojisini kullanarak, kameranın çözünürlüğünün tek sınırı işlem gücüdür. Genellikle 4 lens 8MP balıkgözü kamera satıyoruz ve 40MP’ye kadar çoklu lens kameraları sattık. Şimdiye kadar yapılmış en yüksek çözünürlüklü videolardan biri, bu 121MP Dünya’nın hızlandırılmış videosu . Şu anda sunduğumuz en düşük çözünürlüklü tek lensli kamera çözünürlüğü 2MP’dir, ancak ihtiyaçlarınızı karşılamak için herhangi bir kameranın çözünürlüğünü elle azaltabiliriz.

Kameramın çözünürlüğü depolama alanını nasıl etkiler?

Kameranızın çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla depolama alanı gerektirir. Aynı formatta saklandığında bir 4MP görüntü 2MP görüntüden kabaca iki kat daha fazla alan kullanırken, 4K görüntü 4MP görüntüden iki kat daha fazla depolama alanı kaplar. 1080p, bir 4MP’nin alanını yarı yarıya, 720p ise bir 1080p görüntü alanının yarısını kullanır.

Şimdi Camera Security tarafından ayarlanan ağ video kaydedici

 

Hala sorularınız mı var?

Bizim ücretsiz bir saatlik sitesi ziyaret ve istişare bizim kamera güvenlik uzmanları ile soruları tartışmak için ideal bir fırsattır. Tüm sorularınızı yanıtlamakla kalmıyoruz, aynı zamanda projenizi bütçede tutarken güvenlik kamerası kurulumunuz için en iyi seçenekleri sunmak için sizinle birlikte çalışacağız.

Güvenlik kamera ihtiyaçlarınız için tek adresli bir mağaza arıyorsanız, deneyimli uzmanlardan başka bir yere bakmayın. Kamera hizmeti kurulum uzmanlarımız, şirketinizin ihtiyaç duyduğu kamera çözümlerini sunarak işinizin, çalışanlarınızın ve müşterilerinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur. Şirketinizi güvende tutmanın ne kadar kolay olduğunu bulmak için bugün bir teklif isteyin .

bizim ile güncel kalmak ve bizimle sosyal medyada bağlantı kurmak için blogumuzu takip edin . Aşağıda yorum yaparak tartışmaya katılın.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut