Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

360 Derece Güvenlik Kamerası Hakkında herşey

360 derecelik güvenlik kamerası, mülk sahiplerine her türlü güvenlik sistemini geliştirebilecek yenilikçi özellikler ve yetenekler sağlayabilir. Yararlı tasarımlarına ve yararlarına rağmen, tüketicilerin çoğu genellikle bunların farkında değildir.

Balık gözü güvenlik kamerası olarak da bilinen 360 derece kamera, 360 derece görüntü alabilen bir güvenlik kamerasıdır. Bu yenilikçi özellik, geniş bir ortamda daha fazla gözetleme fırsatı sunan özellikler sunar.

Aşağıdaki makale panoramik bir balıkgözü güvenlik kamerasının ne olduğu, nasıl çalıştıkları ve tüketicilerin bekleyebileceği avantajlardan bazıları hakkında ayrıntılı bilgi verecek. Başka sorunuz varsa veya daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, satılık geniş HD ve IP güvenlik kameraları yelpazesi için çevrimiçi güvenlik kamera mağazamızı ziyaret ettiğinizden emin olun .

Balıkgözü Güvenlik Kamerası Tanımlama

Panoramik balık gözü kameraları olarak kabul edilen güvenlik kameraları, tüketicilere diğer güvenlik kameralarından daha geniş bir görüş alanı sunabilmektedir. Bu görüş alanı tam 360 dereceye kadar uzanır.

Balık gözü güvenlik kameraları da genellikle IP gözetim kameralarıdır ve bu da onları esnek ve uygulaması kolaydır. Tek bir ultra geniş açılı mercek veya aynı anda birden fazla görüntü algılayıcı kullanacak birkaç farklı balıkgözü güvenlik kamerası var.

Eşsiz 360 derecelik balıkgözü tasarımı, kör noktalar ile sınırlı olmayan 360 derecelik tam bir görünüme izin veriyor. Yalnızca bir güvenlik kamerasıyla geniş bir alanı izlemek gerektiğinde bu son derece etkili olabilir.

180 derecelik manzaraya sahip panoramik güvenlik kameraları da vardır. 180 derecelik panoramik güvenlik kameraları, oda köşelerini ve koridorları izlemek için mükemmeldir.

360 derecelik güvenlik kamerası yalnızca benzersiz bir güvenlik kamerası tasarımı değil, aynı zamanda her türlü özellik için benzersiz avantajlar sağlar. Aşağıda, bu yenilikçi güvenlik kameralarının gerçekte nasıl çalıştığını inceleyeceğiz.

360 Derece Güvenlik Kamerası Nasıl Çalışır?

Panoramik balıkgözü güvenlik kameraları ile sabit dome kamera veya sabit mermi güvenlik kameraları gibi diğer kamera tasarımları arasında bazı önemli farklılıklar vardır  .

360 derecelik güvenlik kamerası, mümkün olan en fazla kapsamı elde etmek için küresel bir bakış açısı kullanıyor. Ünite tüm alanı sorunsuz bir şekilde izler ve büyük alanlar için son derece etkilidir. Stadyumlar, müzeler, perakende mağazalar, geniş bahçeler, ofisler ve daha fazlasını içeren mülkler.

Eski, analog CCTV sistemlerinin aksine, balık gözü IP güvenlik kamerası , video beslemelerini internet bağlantısı üzerinden aktarabilir. Bu yayınlara akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler de dahil olmak üzere herhangi bir internet özellikli cihazdan erişilebilir. 

Bu, bir mülkün güvenlik planını daha da geliştirmek için uzaktan güvenlik görevlisi tarafından profesyonel olarak sağlanabilen uzaktan izleme için kullanışlıdır. 360 derecelik güvenlik kameralarının yenilikçi tasarımı, geleneksel sabit dome veya bullet IP güvenlik kameralarına göre birçok önemli avantaj sağlayabilir.

Bu, bu etkili güvenlik gözetim kameralarını benimsemeleri için farklı büyüklük ve sektörlerdeki mülkleri ve işletmeleri yönlendirdi. Tüketicilerin bekleyebileceği bazı avantajları inceleyelim.

360 Derece Güvenlik Kameralarının Avantajları

360 derecelik güvenlik kameralarının artan popülaritesi, tüketicilere sağladıkları yenilikçi ve faydalı avantajlara bağlanabilir. Bu avantajlar, herhangi bir mülkün güvenlik planını büyük ölçüde artırabilir.

Bu avantajlardan ilki, panoramik güvenlik kamerasının maliyeti ile ilgilidir. Bir mülkün güvenliği ve güvenliği mülk sahiplerinin göz önünde bulundurması için önemli bir faktördür. Bu nedenle, Elite 12MP IR IP Ağı Vandal Dome Balıkgözü Kamerası gibi güvenlik kameraları satın almak,  uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edilebilir.

Neyse ki, bu yatırım birden fazla güvenlik kamerasına kıyasla şaşırtıcı derecede uygun. Bunun nedeni kameraların geniş erişim alanlarının ve 360 ​​derecelik geniş alanların izlenebilmesidir.

Panoramik güvenlik kameraları kullanan tüketiciler, aynı alanı kapsayacak şekilde daha az güvenlik kamerası satın almak zorunda kalarak paradan tasarruf edebilirler. 360 derecelik güvenlik güvenlik kameraları çeşitli bütçeler için uygun bir seçenektir.

Tüketiciler ayrıca geleneksel güvenlik kamera aksesuarları için tasarruf etmeyi de bekleyebilirler. Bu aksesuarların bazıları güç kablolarını, koruyucu kapakları, kabloları ve diğerlerini içerir. Bu aynı zamanda kurulum ve bakımı çok daha kolay hale getirir.

360 derece balıkgözü güvenlik kameralarını bu kadar düşük maliyetli yapan en büyük özellik, ultrawide kapsama kapasiteleridir. Bu kapsam, kesintisiz bir görüş alanı için 180 dereceden tam 360 dereceye kadar uzanır.

Tüketiciler 360 derecelik güvenlik kameralarının en çok ihtiyaç duyulduğunda güvenilir kalmasını da bekleyebilirler. Yüksek çözünürlüklü video görüntüleri, şüpheli etkinliklerin görülmesinin daha kolay ve her detayın açık olmasını sağlar. Güvenlik kamerası dış mekan kullanımı için kullanılıyorsa, gece görüşüyle ​​su geçirmez bir model almayı unutmayın.

360 Derece Panoramik Güvenlik Kameralarını Takma

Panoramik balıkgözü kameralar, rahatsız edici olmamakla birlikte mümkün olduğunca az yer kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, yerleştirildikleri herhangi bir ayara sorunsuzca karışmalarını sağlar.

Panoramik bir balıkgözü güvenlik kamerası kurarken mümkün olduğunca etkili olmalarını sağlamak için göz önünde bulundurulması gereken bazı ipuçları vardır. Bu güçlü gözetim cihazlarından tam olarak yararlanmak için bu önerileri izleyin.

  • 360 derece güvenlik kamerasının tavana monte edilmesi gerekiyorsa, izleme bölgesi olarak bilinen şeyin ortasına kurulmalıdır. Bu, görüntülerin yeniden şekillendirilmesini önler.
  • 360 derecelik panoramik güvenlik kamerasını kurarken kaçınılması gereken diğer yerler, oda köşelerine yakındır. Bu konum panoramik manzarayı engeller ve kameranın etkinliğini engeller.
  • Tavan lambalarının veya gösterge lambalarının yakınındaki yerlerden kaçınılmalıdır. Bunlar görüntü sinyalini etkileyebilir ve video yayınlarının görüntü kalitesini değiştirebilir.
  • Havalandırma deliklerine ve elektrik giriş kapılarına yakın yerlerden kaçının.
  • Balık gözü güvenlik kamerasını düzgün bir şekilde sağlamlaştırmanın harika bir yolu, takılı olduklarında genişletme vidaları kullanmaktır. Genişletme vidaları, güvenlik kamerasının uzun süreli kullanımla düşmesini önler.

Öne çıkan Balıkgözü Kameramızın video görüntüsünü aşağıdaki videoda izlediğinizden emin olun:

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut