Süreli Kampanya: Açılışa Özel Dev Kampanya!

2K vs 4K Güvenlik Kameraları ve Sistemleri

Satın almak için güvenlik kameraları ararken, tüm jargonlarla veya kamera çözünürlüğüyle ilgili ayrıntılarla karıştırılmayabilirsiniz. Güvenlik kameralarını ararken göz önünde bulundurulması gereken üç önemli karar vardır:

  • 1080P Full HD
  • 2K 4MP QHD
  • 4K 8MP UltraHD

Geçmişte 1080P kameralar endüstrideki en popüler güvenlik kamerasıydı . Yeni teknolojinin ortaya çıkmasıyla, 2K ve 4K gibi daha yüksek çözünürlüklü kameralar daha uygun hale geliyor.

2K ve 4K kameralar arasındaki farkı ve 1080P güvenlik kameralarından yükseltme yapmanın veya aşağıda yeni bir sistem satın almanın avantajlarını öğrenin.

2K 4MP HD Güvenlik Kameraları

2K HD Güvenlik kameraları, 4 megapiksel (MP) görüntü sensörünü kullanarak 2560×1440 yüksek çözünürlüklü bir görüntü sağlar. Önceki nesil 720P ve 1080P kayıtlara göre büyük bir gelişme sunuyorlar. Dikkat çeken farklılıklar, yüzler arası uzaklığı 40 ft mesafeye kadar artırılmış ve daha fazla piksel yoğunluğundan dolayı önemli ölçüde dijital zoom artmıştır. 2K kameralar, 1080P ile karşılaştırıldığında daha büyük video çözünürlüğü nedeniyle genellikle daha geniş bir görüş açısı sunar.

4K güvenlik kameraları vs 2K güvenlik kameraları tercih neden?

  1. Kameranın montaj konumundan 40 fit yüz detayın yeterli olduğunu düşünüyorsunuz.
  2. Bütçelisiniz ve 1080P’den daha yüksek kaliteye sahip olmak istiyorsunuz ancak bankayı hemen kesmek istemiyorsunuz.
  3. 4MP kalitesinde kameralar beklentilerinizi karşılamıyorsa gelecekte bir yükseltme yolu istiyorsunuz. 4MP kamerayı her zaman farklı bir yere taşıyabilir ve yerine bir 4K kamera koyabilirsiniz.

Genelde hem iç hem de dış gözetim için özellikleri için 2K 4MP IP kamera kullanan küçük işletmeleri ve ev kullanıcılarını görüyoruz.

8MP ve 4MP kamera sensörlerinin yüz ayrıntı karşılaştırması

4K 8MP Güvenlik Kameraları

4K güvenlik kameraları, sektördeki en kaliteli kameralardır. Bir 4K güvenlik kamerası, 2K 4MP’nin iki katı olan 8MP görüntü sensörüne sahiptir ve bu da iki katı çözünürlükte video çekimi sağlar. Video çözünürlüğünün artmasıyla birlikte, 1080P tarafından sağlanan 1920×1080 piksele göre önemli bir gelişme olan 3840×2160 piksel olan bir videoyu oluşturur.

Amazon’daki ucuz kameralar veya ucuz 4K sensörleri kullanan diğer CCTV şirketlerine kanmayın. Kameralar 4K görüntü üretse de, video kalitesi düşük kaliteli sensörler ve kameranın güvenilirliğini ve uzun ömürlülüğünü feda eden dahili kameraları nedeniyle zarar görecektir. CCTV Kamera Dünyası tarafından satılan kameralar asla düşük kaliteden ödün vermez.

4K – 2K çözünürlüğü karşılaştırırken, dijital yakınlaştırmayı kullanarak yüzünüzün 70 ft uzağa kadar görmesini bekleyebilirsiniz. 4K çözünürlüklü bir resimdeki yüksek piksel yoğunluğu, canlı videoları izlerken veya oynatırken kaydedilmiş videoları oynatırken canlı ve net videolar oluşturur. Gün boyunca, dijital zoom ile sabit plakaları veya olası davetsiz misafirlerin yüzlerini yakınlaştırabilir ve daha düşük kaliteli kameralarda bulunan piksellerin oluşmasını önleyebilirsiniz.

4K yakalamanın, videoyu kodlamak ve saklamak için bir güvenlik kamerası kaydedicisinde daha fazla işlem gücü ve depolama gerektirdiğini unutmayın. Bununla birlikte, 4K NVR ürünlerimizle birlikte çalışan 4K gözetim kameralarımız tarafından sunulan en yeni H.265 + kodlamasıyla , H.264’ü kullanmak yerine depolama gereksiniminin% 70’inden tasarruf etmeyi bekleyebilirsiniz.

Neden bir 2K güvenlik kamerasına karşı bir 4K güvenlik kamerası seçtiniz?

  1. Evinizi veya işinizi korumak için sektördeki en yüksek kaliteye ihtiyacınız var.
  2. Güvenlik kamerası sistem kurulumunuzu “geleceğe dönük olarak kanıtlamak” istiyorsunuz ve gelecekteki güncellemeler hakkında endişelenmenize gerek yok.
  3. Yüksek kaliteli kameralar için yeterli bütçeye ve yeterli depolama alanına sahip güçlü bir kayıt cihazına sahipsiniz.

Daha fazla bilgi ve öğretici video için, güvenlik kameralarının nasıl seçileceği başlıklı satın alma rehberimizi okumanızı öneririz .

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acme Güvenlik Gaziantep Şahinbey Güvenlik Kamera Sistemleri - Armut